Menu

South African Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii South African Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata South African Airways?

Rozkład lotów South African Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty South African Airways?

Bilety na lot linią South African Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii South African Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem South African Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o South African Airways

South African Airways

Linie lotnicze South African Airways to południowo-afrykańskie narodowe linie lotnicze znane również jako Suid-Afrikaanse Lugdiens. Ten największy przewoźnik lotniczy Afryki powstał 1 lutego 1934 roku po przejęciu przez rząd RPA linii Union Airways. W 1935 roku linie przejęły kolejnego przewoźnika, South West African Airways. 
Początkowo południowoafrykańskie linie wykonywały rejsy lokalne. 24 maja 1940 roku, z powodu II wojny światowej, operacje lotnicze linii zostały zawieszone, a samoloty przewoźnika przeznaczone do celów militarnych. Po wojnie, w 1953 roku, linie odbyły swój pierwszy lot do Londynu, na lotnisko Heatrow, z trzema międzylądowaniami w Nairobi, Chartumie i Rzymie, ale od 1956 roku, po wprowadzeniu samolotów Douglas DC-7, loty z Johanesburga do Londynu odbywały się już tylko z jednym przystankiem w Chartumie. W 1961 roku linie SAA rozpoczęły dzienne loty do Londynu i Paryża przez Brazaville i Rzym. W siatce połączeń od marca 1967 roku pojawiła się Australia, a od lutego 1969 roku Północna i Południowa Ameryka. Dzisiaj samoloty South African lądują na 37 międzynarodowych lotniskach w 26 krajach Afryki, Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Azji i Australii. Przewoźnik ma podpisanych wiele umów codeshare z innymi liniami lotniczymi, poza tym należy do Star Alliance i wykonuje też loty dla pozostałych członków sojuszu.

Bagaż

W liniach lotniczych South African Airways na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w South African Airways też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Południowoafrykańskimi liniami podróżować można w klasie Economy i Business. Klasa Economy dzieli się na Saver z bezpłatnym posiłkiem, Plus do zbierania mili, Select z możliwością zwrotu biletu i wyborem miejsc na pokładzie, Instant Upgrade z priorytetową odprawą i dostępem do saloników  na lotniskach.
Klasa Business oferuje wygodne, rozkładające się na płasko fotele.
Pasażerowie wszystkich klas otrzymują pakiet powitalny oraz kołdry i poduszki.

Odprawa online

Jest możliwa w przypadku rejsów do USA do 3 godzin przed planowanym odlotem samolotu, a w przypadku pozostałych międzynarodowych do 2 godzin.

Flota

Flota południowoafrykańskich linii składa się z 65 samolotów typu Airbus A319-132, A320-232, A330-200, A340-300, A340-600, Boeing 737-800, B737-300F.

Port lotniczy Johannesburg

Międzynarodowe lotnisko Johannesburg, zwane OR Tambo International Airport, jest największym portem lotniczym RPA i Afryki. Położone jest 22 km na północny wschód od centrum Johannesburga. Na terenie jego sześciu terminali znajduje się ponad 40 sklepów wielobranżowych, w tym i wolnocłowych oraz szereg obiektów gastronomicznych, barów, restauracji i kawiarni. 

Posiłki

Podróżowanie samolotami południowoafrykańskich linii to również kulinarna przyjemność. Przewoźnik serwuje wyśmienite posiłki i wspaniałe wina. Na specjalne życzenie linie przygotują specjalny posiłek, uwzględniający potrzeby dietetyczne i religijne.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów SAA pasażerowie mają zapewniony system rozrywki z ponad setką filmów różnych gatunków, w tym m.in. światowe nowości i filmy dla dzieci, programy TV z serialami, 170 albumów muzycznych audio oraz 15 kanałów z grami.