Menu

SAS Scandinavian Airlines

SAS Scandinavian Airlines

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
 • Szwecja
  z: Warszawa (WAW)
  Sztokholm
  Sprawdź szczegóły
  od 841 PLN
 • Szwecja
  z: Warszawa (WAW)
  Goteborg
  Sprawdź szczegóły
  od 706 PLN
 • Wyspy Owcze
  z: Warszawa (WAW)
  Vagar
  Sprawdź szczegóły
  od 1241 PLN
 • Dania
  z: Warszawa (WAW)
  Kopenhaga
  Sprawdź szczegóły
  od 564 PLN
 • Norwegia
  z: Warszawa (WAW)
  Oslo
  Sprawdź szczegóły
  od 691 PLN

✔️ Gdzie lata SAS?

Rozkład lotów SAS obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty SAS?

Bilety na lot linią SAS najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii SAS kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem SAS mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o SAS

SAS Scandinavian Airlines - flysas Polska

Historia tych skandynawskich linii lotniczych ma swój początek w 1946 roku. Utworzone zostały jako konsorcjum krajowych linii lotniczych trzech państw: Danii, Norwegii i Szwecji. SAS to grupa, w skład której wchodzi trzech przewoźników: Scandinavian Airlines SAS, Blue1 i Wideroe. 
Główną siedzibą SAS jest port lotniczy Sztokholm Arlanda. Linie należą do najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych przewoźników, są też największym przewoźnikiem krajów nordyckich. Jako pierwsze na świecie rozpoczęły w latach 60. XX wieku przeloty nad biegunem północnym, tym samym skracając rejs do Japonii z 52 do 32 godzin. We wprowadzeniu samolotów pro-ekologicznych linie SAS również były pionierem. Należą do jednych z pierwszych, które wprowadziły klasę ekonomiczną. 
SAS należy do sojuszu lotniczego Star Alliance, a dzięki partnerom oferuje największy system połączeń lotniczych na świecie. W siatce połączeń linii są lotniska Europy, Azji i Ameryki Północnej. Przewoźnik obecny jest m.in. na polskich lotniskach, jego samoloty lądują w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. 

SAS Bagaż

W liniach lotniczych SAS na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w SAS też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze SAS oferują wybór pośród trzech klas rezerwacyjnych.
Klasa Ekonomiczna jest najtańszą, przeznaczoną dla osób podróżujących turystycznie. Na pokładzie pasażerowie mają możliwość zakupu posiłków. 

Klasa Economy Extra cieszy się zainteresowaniem zarówno biznesmenów, jak i turystów poszukujących alternatywy dla klasy ekonomicznej. Podróżującym tą klasą pasażerom SAS oferuje odprawę przy stanowiskach dla klasy biznes, na wybranych lotniskach szybszą odprawę bezpieczeństwa, szersze, wygodniejsze fotele, bezpłatny posiłek, elastyczne warunki taryf. Na trasach międzykontynentalnych w klasie tej wydzielone są kabiny. 

Klasa Biznes oferuje najwyższy poziom usług, m.in. pasażerowie przechodzą uproszczoną procedurę odprawy biletowo-bagażowej, przysługuje im zwiększony limit bagażu, mają wstęp do specjalnej loży, w której przed wylotem komfortowo mogą spędzić czas.

SAS Odprawa online

W rozwiązaniu odprawy online SAS również był innowacyjną linią. Odprawa przez internet jest u przewoźnika możliwa nie wcześniej niż 22 godziny przed planowanym odlotem, a zostaje zamknięta na 60 minut przed nim. Pasażerowie sami drukują kartę pokładową, ale opcjonalnie mogą ją również odebrać na lotnisku przy stanowiskach "check-in". Zmiany przydzielonego wcześniej miejsca można dokonać najpóźniej na 3 godziny przed wylotem. 

Flota

Flota SAS składa się z ponad 132 maszyn typu: Airbus A319-100, A320-200, A321-200,  A340-300, A330-300, Boeing 737 w wersjach od 600 do 800, Bombardier CRJ-900. 

Port lotniczy Sztokholm Arlanda

Międzynarodowe lotnisko Sztokholm Arlanda jest bazą dla linii lotniczych SAS. Port położony jest 42 km na północ od szwedzkiej stolicy i 28 km na południowy wschód od Uppsali. Na jego terenie znajduje się mnóstwo punktów gastronomicznych: barów, restauracji i kawiarni oraz sklepów wielobranżowych, w tym wolnocłowe. W budynku znajdują się też firmy wynajmujące samochody, zakład fryzjerski, kaplica, punkt medyczny, pralnia chemiczna, fitness club i plac zabaw dla dzieci. Na terenie całego lotniska działa bezprzewodowy internet.

Posiłki

Linie lotnicze SAS na pokładach swoich samolotów oferują szeroką gamę napojów, w tym bezpłatną kawę i herbatę. Poza tym na rejsach po Skandynawii i Europie pasażerowie mogą nabyć z menu przewoźnika przekąski. Na lotach międzykontynentalnych jedzenie, przekąski i napoje serwowane są we wszystkich klasach, a ich różnorodność zależy od pory dnia odbywania podróży. Dodatkowo można też je zakupić z pokładowego menu. 
Pasażerowie klasy Biznes w cenę biletu maja wliczone bogatsze menu, otrzymują lampkę szampana i maja wybór jednego z trzech dań w ramach menu. Ponad to w trakcie lotu mogą korzystać z bufetu win, bezalkoholowych napojów, owoców i przekąsek.

Dodatkowe usługi

Wiernym marce SAS pasażerom linie od 1992 roku oferują program lojalnościowy EuroBonus. Za każdy przelot SAS-em lub innymi liniami lotniczymi zrzeszonymi w Star Alliance pasażerowie otrzymują punkty, które mogą wykorzystywać na bezpłatny przelot, pobyt w hotelu lub wynajem samochodu. Klienci posiadający karty o najwyższym statusie otrzymują szereg dodatkowych przywilejów. 
Na dłuższych trasach na pokładzie samolotów czynny jest butik, w którym można zakupić perfumy, biżuterię, najnowsze gadżety i zabawki dla dzieci, a wszystko w skandynawskim wzornictwie.