Menu

Brussels Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Brussels Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
Reklama

✔️ Gdzie lata Brussels Airlines?

Rozkład lotów Brussels Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Brussels Airlines?

Bilety na lot linią Brussels Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Brussels Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Brussels Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Brussels Airlines

Brussels Airlines

Belgijskie Brussels Airlines powstały w listopadzie 2006 roku w wyniku fuzji pierwszych na świecie istniejących tanich linii lotniczych Virgin Express z narodowymi Belgii SN Brussels Airlines. Swoją działalność przewoźnik rozpoczął 25 marca 2007 roku. Od 2008 roku linie należą do sojuszu Star Alliance.
Linie obsługują ok. 300 lotów dziennie, a ich samoloty lądują na ok. 70 lotniskach Europy i Afryki. Przewoźnik obsługuje również szesnaście kierunków długodystansowych, docierając m.in. do Nowego Jorku, Chicago, Toronto, na lotniska Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin, Indii i Tajlandii. 

Bagaż

W liniach lotniczych Brussels Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Brussels Airlines, też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Klasy pokładowe Brussels Airlines różnia się w zależności od wybranej trasy. 
Po Europie podróżować z przewoźnikiem możemy liniami Check&Go, Light@Relax, Flex&Fast i Bizz&Class. Różnią się m.in. możliwością zmiany terminu lotu, obsługą naziemną, limitem bagażu czy komfortem podróżowania.
Na rejsach międzykontynentalnych obowiązują dwie klasy podróży, Economy i Business. W pierwszej pasażerowie siedzą w ergonomicznych fotelach z regulowanym zagłówkiem, mają dużą przestrzeń na nogi, serwowany przez ekran dotykowy system rozrywki, bezpłatne napoje, bezpłatny gorący posiłek z sałatką, deserem, lody i specjalne menu dla dzieci. W klasie Business fotele wyposażone są w funkcję masażu. W cenie biletu są do wyboru dwie przystawki i trzy dania główne z sałatkami, kawa, belgijskie likiery i wina.

Odprawa online

Odprawy online można dokonać od 24 godzin do godziny przed planowanym odlotem. 

Flota

Flota Brussels Airlines składa się z ponad 45 samolotów typu: Avro RJ100, Airbus A319, A320, A330, Dash 8 Q400.

Port lotniczy Bruksela-Charleroi

To międzynarodowe lotnisko jest najmniejsze w Belgii. Port położony jest 7 km na północ od miasta Charleroi i 46 km od centrum Brukseli. Na terenie lotniska znajduje się kilka restauracji, bar, kawiarnia, cukiernia, piekarnia, apteka oraz sklepy. Na terenie całego lotniska jest dostęp do bezprzewodowego internetu.

Posiłki

Zależnie od trasy i klasy podróży linie lotnicze oferują gorące posiłki, sałatki, desery, sery, lody i napoje bezalkoholowe oraz wina i likiery. 
Można również zamówić posiłki dostosowane do wymagań medycznych, religijnych lub innych. Należy jednak pamiętać, że specjalny posiłek trzeba zamówić najpóźniej na 72 godziny przed planowanym odlotem. 
Pasażerowie podróżujący na krótkich europejskich trasach napoje i przekąski mogą kupić w pokładowym barze.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Brussels Airlines wszyscy pasażerowie mają dostęp do holenderskiej i belgijskiej prasy.