Menu

Sundair

Reklama

Najlepsze okazje linii Sundair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Sundair?

Rozkład lotów Sundair obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Sundair?

Bilety na lot linią Sundair najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Sundair kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Sundair mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Sundair

Sundair

Linie lotnicze SprintAir to specjalizująca się w przewozach cargo oraz w szkoleniu pilotów i obsługi naziemnej polska grupa lotnicza. Działalność przewoźnik prowadzi od 2004 roku. Początkowo firma Air Polonia Cargo Sp. z o.o. miała jeden samolot Let L-410 Turbolet wykonujący wyłącznie loty towarowe. We wrześniu 2004 roku spółka zmieniła nazwę na Sky Express i posiadała już w tym momencie 3 samoloty Let L-410 Turbolet zakupując dodatkowe dwie maszyny Saab 340A. Od 2006 roku linie świadczą usługi dla PPUP Poczta Polska. Tego samego roku dla Direct Fly rozpoczęły loty pasażerskie, które w kwietniu 2007 zostały wstrzymane. W 2008 roku linia Sky Express przekształcona została w Sprint Air i jednocześnie utworzona została Grupa SprintAir, skupiająca trzy spółki: SprintAir S.A., SprintAir Cargo Sp. z o.o. oraz SprintAir Aviation School Sp. z o.o. Grupa świadczy usługi opierające się na realizacji zleceń od kontrahentów, m.in. od UPS, TNT i Poczty Polskiej, kontroluje 30 proc. rynku przewozu towarów, co w segmencie branży lotniczej stawia ją w naszym kraju na pozycji lidera. 
Od połowy roku 2011 do dziś SprintAir wykonuje regularne połączenia między Warszawą a Zieloną Górą. Na zlecenie PLL LOT od listopada 2011 roku przewoźnik obsługiwał też codzienne rejsy z/do Bydgoszczy, a od 2013 roku codzienne połączenia na trasie Warszawa – Katowice. Jednak w listopadzie tego samego roku PLL LOT zrezygnował z usług SprintAir. Z końcem maja 2012 roku przewoźnik rozpoczął działalność czarterową.

Bagaż

W liniach lotniczych SprintAir na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w SprintAir też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Flota

SprintAir posiada flotę składającą się z 15 maszyn typu Saab 340A, z czego 12 obsługuje loty towarowe, 2 samolotów turbośmigłowych  Let-410 i 2 nowoczesnych Diamondy DA20 Katana do szkolenia pilotów. Przewoźnik wykorzystuje największą na świecie flotę samolotów SAAB 340 w konfiguracji towarowej. 

Port lotniczy Warszawa

Międzynarodowe lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie jest największym portem w Polsce. Położone jest w dzielnicy Włochy, ok. 8 km na południowy-zachód od centrum stolicy. Na poziomie przylotów można skorzystać z Flying Bistro, zrobić zakupy w sklepie wolnocłowym Aelia Beauty, kupić kwiaty w kwiaciarni i wynająć w jednej z 9 agencji samochód. Na poziomie odlotów znajduje się z So!Coffee oraz Cheers!Bar. Na obu poziomach znajdują się sklepy spożywcze i salony prasowe. Z kolei w strefie pasażerskiej znajdują się bary, puby, restauracje, kawiarnie, jest też winiarnia oraz sklepy wolnocłowe, jubilerskie, z zabawkami, pamiątkami, salony odzieżowe oraz prasowe.