Menu

Corsair

Reklama

Najlepsze okazje linii Corsair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Corsair?

Rozkład lotów Corsair obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Corsair?

Bilety na lot linią Corsair najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Corsair kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Corsair mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Corsair

Corsair

Linie lotnicze Corsairfly to francuski przewoźnik. Założyła je w 1981 roku korsykańska rodzina Rossi. Pierwotną nazwę Corse Air International zmieniono w 1990 roku po wykupieniu linii przez grupę turystyczną Nouvelles Frontieres. W 2005 roku obie firmy zostały wykupione przez niemieckiego touroperatora, jednego z największych na świecie, TUI.  Od tego czasu na niebieskim kadłubie samolotów widnieje logo TUI. 
Pod koniec roku 2008 Corsairfly i Air Canada podpisały umowę handlową code-sharing, by wzmocnić połączenia między Francą a Kanadą. Aid Canada na jej mocy obsługuje trasy Quebec – Paryż i Halifax – Paryż, a Corsairfly sprzedaje miejsca na obsługujące przez cały rok przez Air Canada loty z Paryża do Montrealu oraz Toronto. Ponad to linie Corsairfly mogą wykonywać rejsy do wszystkich tych miejsc, które obsługują linie Air Canada, czyli do 67 miast kanadyjskich, 53 miejsc w USA i 56 innych miejsc na Karaibach, w Meksyku i Ameryce Południowej. 
W ramach swojej siatki połączeń Corsairfly wykonują regularne rejsy długodystansowe do 9 atrakcyjnych wakacyjnie miejsc zamorskich terytoriów Francji w Afryce i Ameryce Południowej oraz czarterowe loty do dalszych miejsc. 
Corsairfly należą do sojuszu TUI Airlines.

Bagaż

W liniach lotniczych Corsairfly na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Corsairfly też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Francuskimi  liniami podróżować można w klasie Grand Large, będąca odpowiednikiem klasy biznes oraz w klasie Horizon, która odpowiada klasie ekonomicznej. 
Klasa Horizon pozwala na rezerwację wybranego miejsca na pokładzie. Pasażerowie siedzą w wygodnych fotelach, mają dostęp do ekranów z rozrywką. Mogą liczyć na koc i poduszkę oraz maskę na oczy, zatyczki do uszu, zestaw słuchawkowy i orzeźwiający ręcznik. 
Podróżujący Grand Large dodatkowo mają pierwszeństwo wejścia na pokład, większy bagaż w cenie biletu, na pokładzie samolotu siedzą w wygodnych, ergonomicznych fotelach z wbudowanym podnóżkiem.

Odprawa online

Jest możliwa od 48 do 2 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota francuskich linii składa się z 7 samolotów typu Airbus A330-200, A330-300, Boeing 747-400s.

Port lotniczy Paryż-Orly

Międzynarodowe lotnisko Paryż-Orly położone jest 13 km na południe od centrum francuskiej stolicy. W obrębie portu znajdują się serwujące różne kuchnie bary, kawiarnie, restauracje, sklepiki z pamiątkami i sklepy bezcłowe.  Na terenie całego lotniska jest zasięg do bezprzewodowego internetu. 

Posiłki

Pasażerowie klasy Horizon podczas rezerwacji biletu lotniczego za dodatkową opłatą mają możliwość wyboru posiłków. Linie ponadto na specjalne życzenie przygotować specjalne dania  wegetariańskie, koszerne, hinduskie, dla diety cukrzycowej, nie zawierające soli.
Pasażerowie klasy Grand Large przy rezerwacji mają możliwość wyboru posiłków na pokładzie, a przed odlotem witani są kieliszkiem szampana. Pasażerowie mogą wybrać jeden z dwóch gorących posiłków z ciepłym chlebem i winem. W zależności od czasu wylotu i jego trwania podawane są różne posiłki.

Dodatkowe usługi

Wszyscy pasażerowie linii Corsairfly mają dostęp do rozrywki – filmów, programów dla dzieci, kanałów muzycznych i gier. Podróżując tymi liniami można przystąpić do programu lojalnościowego Club Corsair.