Menu

Aeroflot Russian Airlines

Reklama

Aeroflot Russian Airlines

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Aeroflot?

Rozkład lotów Aeroflot obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Aeroflot?

Bilety na lot linią Aeroflot najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Aeroflot kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Aeroflot mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Aeroflot

Aeroflot Polska

Linie lotnicze Aerofłot to państwowy przewoźnik Rosji, a do tego największy w tym kraju. Oficjalnie linie istnieją od lutego 1923 roku. Za czasów Związku Radzieckiego były jedynym przewoźnikiem tego kraju i jednocześnie największym na świecie. W 1971 roku linie włączone zostały do struktury IATA, a 9 lat później zostały oficjalnym przewoźnikiem uczestników XXII Mistrzostw Olimpijskich w Moskwie. Z tej okazji zbudowano linom nowe międzynarodowe lotnisko Szeremietiewo 2.
Kiedy rozpadł się Związek Radziecki, na terenie Rosji i dotychczasowych republik, powstało wiele odrębnych firm lotniczych, a bazując na flocie Aerofłotu powstało wówczas od 300-500 regionalnych i lokalnych linii lotniczych. Zaraz potem przewoźnik przekształcił się w spółkę akcyjną. W 2006 roku Aerofłot został członkiem aliansu SkyTeam. Obecnie linia posiada 4 gwiazdki w rankingu Skytrax, a w konkursie Skytrax World Airline Awards 2019 została po raz ósmy wybrana Najlepszą linią lotniczą w Europie Wschodniej. Aerofłot otrzymał także pięciogwiazdkową globalną ocenę linii lotniczych od amerykańskiego stowarzyszenia lotniczego APEX. To także według Brand Finance najsilniejsza marka linii lotniczych na świecie.
Dziś rosyjski przewoźnik obsługuje około sto sześćdziesiąt kierunków na terenie blisko sześćdziesięciu krajów, wśród nich są lotniska w Europie, Azji, Afryce, na Bliskim Wschodzie i Ameryce Południowej. W Polsce jego samoloty lądują w Warszawie, ponadto w ramach tzw. code-share oferuje połączenia z lotnisk w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.
W 2018 roku linia Aerofłot przewiozła 35,8 mln pasażerów, a wraz ze spółkami zależnymi - 55,7 mln.

Bagaż

W liniach lotniczych Aerofłot na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Aerofłot też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Podróżujący klasą ekonomiczną mają dostęp do szerokiego wyboru programów audio i wideo, kanałów radiowych, TV, bogatej oferty filmowej. 
Podróżujący klasą biznes i premium mają ponadto dostęp do książek audio i gier. 
Pasażerowie wszystkich klas mogą zrobić zakupy w pokładowego sklepiku bezcłowym. Różnica między klasą ekonomiczną a biznes i premium polega na komforcie podróży – w ekonomicznej nie ma m.in. zwiększonych odstępów między fotelami. Dodatkowo posiłki w klasie biznes i premium podawane są na porcelanowej zastawie.

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi Aerofłot na 24 godz. do 90 min. przed odlotem można dokonać odprawy online. Usługa ta jest dostępna do 45 min. przed planowanym startem. Podróżując Aerofłotem można także dokonać odprawy za pomocą aplikacji mobilnej. Poza odprawą online pasażer na lotnisku musi się stawić już z wydrukowaną kartą pokładową. Odprawa online nie jest możliwa w przypadku podróży z lotnisk w USA i Indiach. Nie można się też odprawiać online podróżując z dzieckiem poniżej 2 roku życia.

Flota

Flota rosyjskiego przewoźnika składa się z 252 maszyn typu Airbus A320, A321, A330, Boeing 737-800, Boeing 777-300ER, Suchoj SuperJet 100. Średni wiek samolotów wynosi 4,6 roku. W kategorii linii posiadających ponad 100 samolotów Aeroflot ma najmłodszą flotę na świecie.

Port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo

Międzynarodowe lotnisko położone jest pod rosyjską stolicą. Do niedawna pod względem odprawionych pasażerów zajmowało pierwsze miejsce, ale w 2008 roku wyprzedzone zostało przez lotnisko Moskwa-Domodiewo. Mimo to port jest najważniejszym lotniskiem Moskwy. W jego obrębie swoje placówki mają wypożyczalnie samochodów, na terenie terminali znajdują się bary, restauracje, sklepy, a wśród nich te bezcłowe, osiągalny jest również bezprzewodowy internet, za darmo dostępny na terenie wszystkich  terminali (B, C, D, E i F).

Posiłki

Posiłki na pokładzie samolotów przewoźnika Aerofłot, w zależności od lotu serwowane są cztery, w tym dwa gorące. Poza nimi w czasie podróży pasażerowie otrzymują darmowe soki i tzw. miękkie drinki. Alkohole typu wino, piwo i drinki z wódką można na pokładzie zakupić. Na życzenie linie serwują posiłki wegetariańskie i dla diabetyków.