Menu

Saudia

Reklama

Najlepsze okazje linii Saudia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Saudia?

Rozkład lotów Saudia obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Saudia?

Bilety na lot linią Saudia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Saudia kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Saudia mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Saudia

Saudia

Linie lotnicze Saudia to narodowy przewoźnik Arabii Saudyjskiej. Powstały w 1946 roku, do maja 2012 roku używały nazwy Saudi Arabian Airlines. 
Jako jedna z pierwszych linii na świecie, Saudia wprowadziła w maju 2015 roku udogodnienie dla osób niewidomych i niedowidzących, instalując w samolocie przewodnik pisany alfabetem Braille’a, umożliwiający poruszanie się po maszynie bez pomocy drugiej osoby. 
Przewoźnik świadczy usługi pasażerskie na regularnych trasach krajowych i międzynarodowych,  obsługuje blisko sto lotnisk na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Północnej. Krajowe i międzynarodowe loty czarterowe obsługuje głównie podczas Ramadanu i sezonu Hajj. 

Bagaż

W liniach lotniczych Saudia na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Saudia też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Saudia oferuje podróż w trzech klasach – ekonomicznej (guest class), biznes i pierwszej. 
Linie słyną z dużego komfortu podróży, nawet w klasie ekonomicznej. Tu fotele mają regulowane podnóżki, zagłówki i podparcia lędźwiowe. W klasie biznes fotele są szersze. Natomiast pasażerowie pierwszej klasy podczas długodystansowych lotów otrzymują na zmianę ubranie do spania, a ich fotele rozkładają  się na płasko. 

Odprawa online

Podróżujący linią Saudia mogą odprawić się online od 24 do 3 godzin przed planowanym startem samolotu. 

Flota

Flota linii lotniczej Saudia składa się ze 133 samolotów typu Airbus A320-200s, A321, A330, Boeing 777-200ER, B777-300ER, B777-F, B747-8, B747-400, B787-9, Embraer 170. 

Port lotniczy Dżudda

Międzynarodowe lotnisko Dżudda jest najważniejszym portem lotniczym w Arabii Saudyjskiej. Położone jest w odległości ok. 19 km na północ od centrum miasta Jeddah. Lotnisko posiada czwarty największy terminal na świecie o powierzchni 465 tys. m kw., a cały port zajmuje powierzchnię 15 km kw. Na terenie lotniska znajduje się wiele restauracji, kawiarni i sklepów. 

Posiłki

Linia Saudia oferuje na pokładzie samolotów usługi cateringowe. W pierwszej klasie na powitanie przewoźnik serwuje świeże soki owocowe, a zaraz po starcie arabską kawę z kardamonem. W menu znajdują się dania międzynarodowej kuchni. Pasażerowie częstowani są również przekąskami, deserami i napojami. 
Na życzenie linie przygotują specjalny posiłek dostosowany do indywidualnej diety.

Dodatkowe usługi

Podczas lotu można nie tylko oglądać filmy i programy telewizyjne, ale również obserwować obraz z kamery umieszczonej na przodzie samolotu i skierowanej w stronę Ziemi. Na pokładach Saudia można korzystać z telefonów komórkowych w normalnym trybie.