Menu

Air Namibia

Reklama

Sprawdź okazje lotów w eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

Dowiedz się więcej o Air Namibia

Air Namibia

Linie lotnicze Air Namiba zakończyły działalność w lutym 2021 roku. Namibijski przewoźnik powstał w 1946 roku i od 1949 roku obsługiwał połączenia pomiędzy Windhoek a Grootfontein, 10 lat później zostając członkiem IATA. Od 2017 roku posiadał stosowny certyfikat, pozwalający na obsługiwanie połączeń z dowolnym krajem Unii Europejskiej.

Linie Air Namibia wykonywały przede wszystkim loty krajowe i lokalne. Z przewoźnikiem tym można było polecieć z Namibii do: Angoli, Botswany, Ghany, Nigerii, Zambii, Zimbabwe i RPA, a poza Afrykę do Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Posiadały także zezwolenie na wykonywanie lotów do Stanów Zjednoczonych.

Air Namibia – bagaż

Polityka dotycząca bagażu w Air Namibia mogła wydawać się nieco skomplikowana, ponieważ istniało wiele różnych wytycznych, które zmieniały się w zależności od klasy oraz trasy lotu.

Bagaż podręczny w Air Namibia

Podróżujący tymi liniami mogli zabrać ze sobą na pokład bagaż podręczny. Za dzieci i niemowlęta trzeba było zapłacić co najmniej 50% opłaty za bagaż dorosłego, miały jednak prawo do bagażu tej samej wielkości. Niemowlęta, które siedziały na kolanach rodziców mogły mieć przy sobie bagaż o maksymalnej wadze 23 kilogramów oraz wózek albo fotelik.

Wymiary bagażu dla dorosłych w klasie ekonomicznej:

  • 1 sztuka, maksymalna waga 10 kg, maksymalne wymiary 56x36x23 cm, dodatkowo niewielka torebka albo mały laptop

Wymiary bagażu dla dorosłych w klasie biznes:

  • 2 sztuki o maksymalnej wadze 10 kg każda, maksymalne wymiary 56x36x23 cm, dodatkowo niewielka torebka albo mały laptop

Bagaż rejestrowany w Air Namibia

W przypadku lotów pomiędzy Europą a Namibią podróżny w klasie biznes mógł zabrać ze sobą dwa bagaże rejestrowane o maksymalnej wadze 32 kg, o łącznych wymiarach 158 cm.

W klasie ekonomicznej przysługiwał jeden bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze 30 kg i wymiarach łącznych 158 cm.

W przypadku lotów lokalnych i afrykańskich wytyczne dotyczące bagażu były zmienne. Np. w połączeniach pomiędzy Afryką Zachodnią a Południową w klasie biznes przysługiwały takie same bagaże, jak w przypadku lotu do Europy, ale już w klasie ekonomicznej można było zabrać bagaż o maksymalnej wadze 23 kilogramów.

 

Bagaże w lotach krajowych

Wymiary bagaży w lotach krajowych różniły się też w zależności od… modelu samolotu, który obsługiwał połączenie. Wszystkie informacje dostępne były na stronie przewoźnika. Standardowo jednak obowiązywała zasada: 32 kilogramy w klasie biznes, 23 kilogramy w klasie ekonomicznej. W niektórych przypadkach każdemu podróżnemu przysługiwał jeden bagaż, w innych dwa, nawet w klasie ekonomicznej.

Air Namibia – klasy rezerwacyjne

Jak wynika z powyższego akapitu, w Air Namibia istniały dwie klasy: ekonomiczna i biznesowa. Ta druga była uprzywilejowana pod względem przewozu bagażu – każdy podróżny mógł zabrać ze sobą 2 bagaże podręczne i 2 bagaże rejestrowane (nie licząc niektórych lotów krajowych).

Poza przywilejem bagażowym, klasa ekonomiczna zapewniała też większy komfort podróży – wygodne fotele i wysokiej jakości posiłki. Inaczej jednak wyglądała klasa biznes podczas lotów długodystansowych, a inaczej podczas krótkich lotów lokalnych. Ta pierwsza zdecydowanie zapewniała większą wygodę w porównaniu do miejsc w klasie ekonomicznej.

Air Namibia – odprawa online

Przed lotem samolotami Air Namibia można było odprawić się online. Należało zrobić to najwcześniej 24 godziny przed albo najpóźniej 90 minut przed planowanym lotem. Można było odprawić elektronicznie, jeśli:

  • Twój pierwszy lot w ramach biletu elektronicznego odbywał się liniami Air Namibia,
  • można było uzyskać dostęp do rezerwacji za pomocą kodu potwierdzenia, numeru biletu, numeru z programu lojalnościowego,
  • nie zgłoszono specjalnych potrze.

Można było również odprawić online bagaż, wybrać albo zmienić miejsce w samolocie. Odprawiać się można było również na urządzeniach mobilnych.

Flota Air Namibia

Linie Air Namibia posiadały 10 maszyn:

  • Airbusa A319-100,
  • Airbusa A330-200,
  • Embraera ERJ 135ER,
  • Embraera ERJ 145ER.

Dodatkowe informacje

Dobra wiadomość czekała na podróżujących ze zwierzętami. Nie każda linia lotnicza zezwala bowiem na przewóz pupili, a linie Air Namibia należały do tych, w których można było przewozić zwierzęta w większości przypadków. Podobnie bowiem jak w kwestii bagaży, na poszczególnych kierunkach istniały różne regulacje w tej kwestii.

Na trasie Frankfurt – Windhuk można było przewozić kota lub psa o maksymalnej wadze 32 kilogramów, a kwoty za taką usługę wahały się pomiędzy 125 a 200 euro. Ok. 2 razy taniej można było podróżować ze zwierzętami po Namibii.