Menu

Air Tanzania

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Tanzania na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Tanzania?

Rozkład lotów Air Tanzania obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Tanzania?

Bilety na lot linią Air Tanzania najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Tanzania kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Tanzania mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Tanzania

Air Tanzania

Air Tanzania to linie lotnicze, które powstały w 1977 roku, gdy niestety upadły linie lotnicze East African Airways. Mimo to w 2002 roku w ramach prywatyzacji głównym partnerem linii lotniczej Air Tanzania stał się przewoźnik South African Airways, Air Tanzania została wtedy częściowo włączona w przewoźnika SSA, zmieniając, np. logo. W 2007 roku tanie linie lotnicze Air Tanzania ponownie rozpoczęły samodzielną działalność i obecnie prężnie się rozwijają, latając do krajów takich, jak: Tanzania Indie, Komory. Głównym kierunkiem tych linii lotniczych są oczywiście miasta Tanzanii, gdyż Air Tanzania jest lokalnym przewoźnikiem tej części kontynentu afrykańskiego. Kod IATA to: TC.

Linia lotnicza Air Tanzania – jaki ciężki bagaż można zabrać?

Kupując bilety lotnicze na linię Air Tanzania możemy dość dużo spakować do walizek. Bagaż rejestrowany może mieć nawet do 30 kg, gdy wykupimy bilety w klasie biznesowej. Jeśli natomiast lecimy klasą ekonomiczną, możemy zabrać walizkę rejestrowaną o wadze do 23 kg. Pamiętajmy także o tym, że na pokład możemy zabrać bagaż podręczny, który schowamy do luku. Jego waga może wynosić nawet do 7 kg. Co możemy mieć w bagażu podręcznym? Z pewnością przedmioty, które nie są ostre, niestety, jeśli takowe spakujemy, będziemy musieli się ich pozbyć. Ponadto na pokład linii lotniczej Air Tanzania można zabrać tylko 100 ml opakowania kosmetyków. Zakupmy odpowiednie produkty w mniejszych wersjach lub tuż przed lotem przelejmy kosmetyki do odpowiednich opakowań.

Jakie klasy rezerwacyjne ma linia lotnicza Air Tanzania?

Tanie linie lotnicze Air Tanzania oferują swoim pasażerom zarówno możliwość lotu klasą ekonomiczną, jak i biznesową. Jeśli zdecydujemy się lecieć klasą ekonomiczną, mamy możliwość skorzystania z podstawowych przywilejów, czyli wygodnego przelotu oraz rozrywki. Natomiast, jeżeli zakupimy bilet na Air Tanzania w klasie biznesowej, możemy skorzystać m.in. z posiłków zakupionych na pokładzie oraz sektora pomieszczeń-łóżek, gdzie zrelaksujemy się przed lądowaniem. Jest to także niezwykle wygodna opcja lotu, dla osób, które zakupią bilet nocny.

Odprawa online linii lotniczych Air Tanzania

Co istotne, linie lotnicze Air Tanzania prowadzą możliwość odprawy online. Na czym to polega? Używając Internetu, możemy zakupić bilet online, a także odbyć w ten sposób odprawę. Jest to o wiele łatwiejszy sposób na wylot, ponieważ nie musimy przyjeżdżać na lotnisko o wczesnych porach. Odprawy online linii lotniczych Air Tanzania można dokonać najwcześniej dzień przed, a najpóźniej dwie godziny przed wylotem. Gdy już wydrukujemy sobie naszą kartę pokładową, udając się na lotnisko, możemy oddać nasz bagaż i podejść do wejścia na pokład. Oszczędzamy w ten sposób kilka godzin stania w kolejce do odprawy. Nietrudno się dziwić, że odprawa online taniej linii lotniczej Air Tanzania jest coraz bardziej popularna.

Air Tanzania – samoloty

Linia lotnicza Air Tanzania nie jest zbyt rozbudowana, gdyż wykonuje głównie loty międzymiastowe, a także międzykrajowe, dlatego jej flota nie jest zbyt duża. Liczba samolotów Air Tanzania zmienia się, jednak zazwyczaj wynosi ona około 10 sprawnych maszyn. Samoloty linii lotniczej Air Tanzania są bezpieczne, komfortowe i dosyć duże, potrafią pomieścić nawet do ponad 260 pasażerów. Co istotne, korzystając z lotu Air Tanzania, możemy polecieć, np. Boeingiem 787-8, Airbusem, czy Fokkerem 50.

Siedziba linii lotniczych Air Tanzania – lotnisko

Jak niemal każda linia lotnicza, Air Tanzania także ma swoją siedzibę, która znajduje się w porcie lotniczym Dar es Salaam, mieście położonym  około 8 km od tego miasta. Dar es Salaam jest największym miastem Tanzanii, mimo że nie jest stolicą tego kraju. W porcie lotniczym możemy skorzystać z typowych dla lotnisk usług, nie odbiegają one zupełnie od podobnych  usług, obecnych w większych portach. Bez problemu zjemy tam posiłek w restauracji lub szybką przekąskę w najbliższym punkcie z jedzeniem na wynos. Możemy także skorzystać z oferty handlowej i zakupić ubrania oraz artykuły spożywcze. Komunikacja do centrum miasta z portu lotniczego Dar es Salaam jest łatwo dostępna, możemy skorzystać z oferty komunikacji publicznej lub taksówki.

Co ciekawego oferuje nam linia lotnicza Air Tanzania?

Co istotne, korzystając z usług taniej linii lotniczej Air Tanzania, w samolocie możemy wybrać konkretny, interesujący na film i obejrzeć go na osobnym, dedykowanym dla nas ekranie. Do wyboru mamy wielu ciekawych propozycji. Znajdzie się coś zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych podróżujących. Niektóre samolotu Air Tanzania mają także dostęp do darmowego Wi-Fi, dlatego bez problemu możemy zabrać swojego laptopa na pokład lub inne urządzenie przenośne. Jest to niezwykle wygodna forma, np. pracy.