Menu

Thai Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Thai Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Thai Airways?

Rozkład lotów Thai Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Thai Airways?

Bilety na lot linią Thai Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Thai Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Thai Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Thai Airways

Thai Airways

Ten, kto uwielbia podróże, wie, że azjatyckie, a konkretnie tajskie linie lotnicze są z reguły dosyć duże. Podobnie jest z popularną linią lotniczą Thai Airways. Przewoźnik ten rozpoczął swoją działalność w 1961 roku, czyli stosunkowo dawno. Co istotne, linie te podróżują po całej Azji, odbywają jednak także loty do Europy oraz innych kontynentów: Afryki, USA. Warto również dodać, że tania linia lotnicza Thai Airways należy do sojuszu Star Alliance, czyli największego sojuszu linii lotniczych. Linia ta dysponuje także dwoma głównymi portami lotniczymi, ze względu na swój międzynarodowy zasięg, wielu turystów jest zadowolonych z podróży tym przewoźnikiem. Kod IATA to: TG.

Bagaż Thai Airways – wymiary, waga

Jak w przypadku wielu różnorodnych linii lotniczych, na pokład Thai Airways można zabrać bagaż podręczny, standardowy do 7 kg o wymiarach: 56 x 45 x 25 cm. Co ciekawe, każdy podróżnik  może także wziąć ze sobą jedną tzw. walizkę osobistą, np. laptop do 1,5 kg. Wytyczne te dotyczą klasy ekonomicznej i biznesowej. Kupując bilet lotniczy Thai Airways w klasie biznesowej, możemy łącznie zabrać do 40 kg bagażu rejestrowanego, w najwyższym standardzie, czyli klasie Royal. W klasach biznesowych, standardowych możemy zabrać do 30 kg, podobnie, jak w klasie ekonomicznej. Wymiary bagażu rejestrowanego, łączne to 158 cm3. Warto jednak patrzeć dokładnie na wytyczne naszego lotu liniami lotniczymi Thai Airways, gdyż niektóre loty mają inne wytyczne, co do wagi i wymiarów bagażu.

Jakie klasy rezerwacyjne ma linia lotnicza Thai Airways?

Linia lotnicza Thai Airways Jak większość mniejszych i większych przewoźników może „pochwalić się” kilkoma klasami rezerwacyjnymi. Standardowo zwykle jednak wyróżniamy klasę ekonomiczną i biznesową, natomiast rezerwując tani lot na Thai Airways, możemy polecieć klasą ekonomiczną i kilkoma biznesowymi. Wyróżniamy m.in. klasę biznesową Royal Silk oraz Royal First Class. Różnice w podróży tymi klasami polegają oczywiście na standardzie i cenie. Klasa biznesowa ma dużo wyższy standard, można także otrzymać posiłki na pokładzie. Jest rekomendowana osobom, które podróżują na dalekich trasach.

Czy linia lotnicza Thai Airways dysponuje możliwością odprawy online?

Jak w przypadku większej liczby przewoźników, korzystając z usług linii lotniczych Thai Airways, można bez problemu odprawić się online. Co ciekawe, odprawę odbyć można mniej więcej na 24 godziny do 1 godziny przed lotem, warto zatem pilnować czasu. Odprawa online to spora wygoda, pozwala na zaoszczędzenie czasu i na przybycie na lotnisko dużo później. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza gdy podróżujemy z małym dzieckiem.

Jakie samoloty ma w swojej flocie linia lotnicza Thai Airways?

Flota azjatyckich linii lotniczych Thai Airways jest naprawdę duża! Co roku liczba samolotów się powiększa, dlatego ciężko jednoznacznie stwierdzić konkretną ilość. Z pewnością łączna liczba maszyn wynosi ponad 100 samolotów. Do floty należą oczywiście popularne Airbusy i Boeingi. Wszystkie maszyny są regularnie sprawdzane pod kątem sprawności, przechodzą dodatkowo liczne testy.

Główna siedziba linii lotniczych Thai Airways

Warto wiedzieć, gdzie znajduje się główne lotnisko linii lotniczych Thai Airways, co ciekawe możemy wyróżnić dwa główne posty tego przewoźnika. Baza znajduje się w porcie lotniczym Bangkok-Suvarnabhumi, czyli lotnisku międzynarodowym, które położone jest 25 km od centrum Bangkoku. Co istotne, lotnisko to uważane jest za jedno z największych na całym świecie, znajdziemy tam niemal wszystko. Na terenie portu lotniczego znajduje się hotel, a także spora liczba różnorodnych restauracji oraz kawiarni. Oczekując nawet na dalekie loty, z pewnością odpowiednio się zrelaksujemy. Kolejnym portem jest lotnisko Phuket położony 32 km od centrum miasta Phuket, obsługuje rocznie niemalże 3 mln osób! Co ciekawe, z portu tego można odbyć komfortowe loty czarterowe, międzynarodowe.

Usługi dodatkowe Thai Airways

Dla kupujących bilety lotnicze na Thai Airways, przewoźnik ten zorganizował program lojalnościowy, który nazywa się: Loyal Orchid Plus. Pasażerowie mogą gromadzić punkty za przeloty na tej linii i linii partnerskich i wymieniać je na atrakcyjne rabaty, np. tańsze przeloty. Co ciekawe, jeśli zdecydujemy się na lot liniami Thai Airways, a podróżujemy z małym dzieckiem, będziemy mogli zabrać wózek dziecięcy jako dodatek do bagażu rejestrowanego. Warto też zaznaczyć, że posiłki wliczają się do biletu lotniczego Thai Airways, jeśli chcemy zamówić specjalne danie, np. wegetariańskie lub wegańskie, możemy tego dokonać nawet podróżując klasą ekonomiczną.