Menu

Turkish Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Turkish Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Turkish Airlines?

Rozkład lotów Turkish Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Turkish Airlines?

Bilety na lot linią Turkish Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Turkish Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Turkish Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Turkish Airlines

Turkish Airlines

Turkish Airlines, a właściwie Türk Hava Yolları, są narodową linią lotniczą Turcji. Swoją bazę mają na terenie portu lotniczego Istanbul Airport. Linie założone w 1933 roku od 2008 roku są członkiem największego sojuszu lotniczego – Star Alliance. Turecki przewoźnik zdobył wyróżnienie Skytrax jako Najlepsza Europejska Linia lotnicza dwukrotnie – w 2011 i 2012 roku.
Turkish Airlines mają największą siatkę połączeń dla samolotów startujących z jednego lotniska. Kolejnymi po lotnisku Istanbul Airport najważniejszymi bazami linii są porty lotnicze Stambuł-Sabiha Gökçen oraz Ankara Esenboğa Airport. Turecka linia lata w 260 kierunkach na wszystkie zaludnione kontynenty. 

Bagaż

W liniach lotniczych Turkish Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Turkish Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Pasażerowie mogą rezerwować bilety w trzech klasach. 
Przestrzeń pomiędzy fotelami w ekonomicznej klasie wynosi 78 cm, oparcia odchylają się na 15 cm. Każde siedzenie wyposażone jest we wtyczkę do ładowania sprzętów elektronicznych i wejście USB.
W klasie komfort siedzenia mają szerokość 49 cm, a odległość do następnego fotela wynosi 116 cm. Oparcie można odchylić o 22 cm. Każde siedzenie ma powiększoną przestrzeń na nogi. 
Fotele w klasie biznesowej po rozłożeniu mają 188 cm długości. Wyposażone są w funkcję masażu, lampkę do czytania, duży zagłówek, który pozwala odciąć się od otoczenia. 

Odprawa online

Od 24 godzin do 90 minut przed planowanym odlotem samolotu pasażerowie mogą odprawić się online i wybrać miejsce na pokładzie. Odprawę bagażową można przejść na lotnisku do 60 minut w przypadku lotów międzynarodowych i 45 minut w przypadku lotów lokalnych. 

Flota

Turecka linia lotnicza posiada 262 statki powietrzne, w tym 88 Boeingów 737-800, 43 Airbusy A321-200 i 33 Airbusy A320-200.

Port lotniczy Istanbul Airport

Główne lotnisko Stambułu znajduje się w jego europejskiej części, 35 km na północny-zachód od centrum miasta. Wybudowane w latach 2015-18, w kwietniu 2019 roku przejęło rolę głównego portu lotniczego miasta od niegdyś jednego z największych lotnisk Europy - Stambuł-Atatürk.

Istanbul Airport obecnie składa się z jednego terminalu, który jest największą na świecie tego typu konstrukcją znajdującą się pod jednym dachem. Istniejący terminal zaprojektowany został do obsługi 90 milionów pasażerów rocznie. Plan rozbudowy lotniska zakłada budowę dodatkowych terminali, które będą mogły obsłużyć w 2030 roku aż 200 milionów pasażerów rocznie.

Posiłki

W klasie ekonomicznej serwowane są ciepłe lub zimne posiłki, zależnie od długości trasy i kierunku. Menu przygotowano na bazie najlepszej kuchni tureckiej i europejskiej. Na długodystansowych trasach pasażerowie częstowani są również kanapkami i ciastkami. Posiłki specjalne oferowane są na wszystkich trasach międzynarodowych.
W klasie comfort podróżni witani są drinkiem, dodatkowo menu zawiera również dania przygotowywane ze świeżych produktów, ciepłe posiłki, desery, owoce i deski serów. Przed lądowaniem pasażerom ponownie proponowany jest ciepły lub zimny posiłek.
Dania serwowane w klasie biznesowej uzależnione są od trasy lotu. Na długodystansowych pasażerowie otrzymują dwa posiłki oraz przekąski. Bogaty wybór przystawek i zup jest dopiero wstępem do kulinarnej podróży z Turkish Airlines, w której nie zbraknie również mocnej tureckiej kawy i narodowych przysmaków.

Dodatkowe usługi

Na niektórych trasach można skorzystać z usługi wideo na żądanie, w której do wyboru są filmy, audiobooki, gry i programy rozrywkowe dla dzieci. 
Dodatkowo pasażerowie mają możliwość wysłać podczas lotu SMS-y lub maile. Koszt wysłania wiadomości to 1,60 USD.