Menu

Turkish Airlines

Najlepsze okazje linii Turkish Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Pokaż filtry
 • Meksyk
  z: Koszyce (KSC)
  Cancun
  Sprawdź szczegóły
  od 2138 PLN
 • Rwanda
  z: Wiedeń (VIE)
  Kigali
  Sprawdź szczegóły
  od 1973 PLN
 • Japonia
  z: Warszawa (WAW)
  Tokio
  Sprawdź szczegóły
  od 2340 PLN
 • Etiopia
  z: Warszawa (WAW)
  Addis Abeba
  Sprawdź szczegóły
  od 2408 PLN

Turkish Airlines

Turkish Airlines, a właściwie Türk Hava Yolları, są narodową linią lotniczą Turcji. Swoją bazę mają na terenie portu lotniczego Stambuł-Atatürk. Linie założone w 1933 roku od 2008 roku są członkiem największego sojuszu lotniczego – Star Alliance. Turecki przewoźnik zdobył wyróżnienie Skytrax jako Najlepsza Europejska Linia lotnicza dwukrotnie – w 2011 i 2012 roku.
Turkish Airlines mają największą siatkę połączeń dla samolotów startujących z jednego lotniska. Kolejnymi po lotnisku Atatürk najważniejszymi bazami linii są porty lotnicze Stambuł-Sabiha Gökçen oraz Antalya. Turecka linia lata w 260 kierunkach na wszystkie zaludnione kontynenty. 

Bagaż

W liniach lotniczych Turkish Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Turkish Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Pasażerowie mogą rezerwować bilety w  trzech klasach. 
Przestrzeń pomiędzy fotelami w ekonomicznej klasie wynosi 78 cm, oparcia odchylają się na 15 cm. Każde siedzenie wyposażone jest we wtyczkę do ładowania sprzętów elektronicznych i wejście USB.
W klasie komfort siedzenia mają szerokość 49 cm, a odległość do następnego fotela wynosi 116 cm. Oparcie można odchylić o 22 cm. Każde siedzenie ma powiększoną przestrzeń na nogi. 
Fotele w klasie biznesowej po rozłożeniu mają 188 cm długości. Wyposażone są w funkcję masażu, lampkę do czytania, duży zagłówek, który pozwala odciąć się od otoczenia. 

Odprawa online

Od 24 godzin do 90 minut przed planowanym odlotem samolotu pasażerowie mogą odprawić się online i wybrać miejsce na pokładzie. Odprawę bagażową można przejść na lotnisku do 60 minut w przypadku lotów międzynarodowych i 45 minut w przypadku lotów lokalnych. 

Flota

Turecka linia lotnicza posiada 262 statki powietrzne, w tym 88 Boeingów 737-800, 43 Airbusy A321-200 i 33 Airbusy A320-200.

Port lotniczy Stambuł-Atatürk

Główne lotnisku Stambułu znajduje sięw  jego europejskiej części, 24 km na zachód od centrum miasta. W 2013 roku było to siedemnaste najbardziej zatłoczone lotnisko na świecie i piąte w Europie. Obsługiwało wtedy 51 mln pasażerów rocznie. 

Na lotnisku znajdują się cztery terminale, w tym jeden dla przelotów typu cargo, i jeden do obsługi prywatnych samolotów i czarterów. Terminal pasażerski T1 obsługuje loty krajowe, a terminal T2 – loty międzynarodowe. Lotnisko służy również jako główna baza dla linii Onur Air i Atlasjet.

Posiłki

W klasie ekonomicznej serwowane są ciepłe lub zimne posiłki, zależnie od długości trasy i kierunku. Menu przygotowano na bazie najlepszej kuchni tureckiej i europejskiej. Na długodystansowych trasach pasażerowie częstowani są również kanapkami i ciastkami. Posiłki specjalne oferowane są na wszystkich trasach międzynarodowych.
W klasie comfort podróżni witani są drinkiem, dodatkowo menu zawiera również dania przygotowywane ze świeżych produktów, ciepłe posiłki, desery, owoce i deski serów. Przed lądowaniem pasażerom ponownie proponowany jest ciepły lub zimny posiłek.
Dania serwowane w klasie biznesowej uzależnione są od trasy lotu. Na długodystansowych pasażerowie otrzymują dwa posiłki oraz przekąski. Bogaty wybór przystawek i zup jest dopiero wstępem do kulinarnej podróży z Turkish Airlines, w której nie zbraknie również mocnej tureckiej kawy i narodowych przysmaków.

Dodatkowe usługi

Na niektórych trasach można skorzystać z usługi wideo na żądanie, w której do wyboru są filmy, audiobooki, gry i programy rozrywkowe dla dzieci. 
Dodatkowo pasażerowie mają możliwość wysłać podczas lotu SMS-y lub maile. Koszt wysłania wiadomości to 1,60 USD.