Menu

TAP Portugal

Reklama

Najlepsze promocje TAP Air Portugal na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata TAP Air Portugal?

Rozkład lotów TAP Air Portugal obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty TAP Air Portugal?

Bilety na lot linią TAP Air Portugal najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii TAP Air Portugal kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem TAP Air Portugal mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o TAP Air Portugal

TAP Air Portugal (flyTAP)

TAP Portugal to narodowe linie lotnicze Portugalii, powstały w marcu 1945 roku z inicjatywy Humberto Delgado. Pierwotnie nazywały się Transportes Aero Portugueses. Pierwszy lot odbyły we wrześniu 1946 roku z Lizbony do Madrytu. Dwa lata później zostały członkiem IATA, a od 2005 roku należą do sojuszu Star Aliance. W bogatej siatce połączeń linii znajduje się lotnisko warszawskie. TAP obsługuje również rejsy w formule code-share z PLL LOT.
Projektant Louis Feraud, ubierający w latach 60. i 70. gwiazdy kina – Brigitte Bardot, Ingrid Bergman, Elisabeth Taylor i Grace Kelly – dla stewardes TAP zaprojektował w 1970 roku uniformy. 
Pierwsza kobieta pilotowała maszynę w 1989 roku.
Przewoźnik doczekał się swojego muzeum w Lizbonie, które zostało otwarte w czterdziestą rocznicę powstania linii.

Bagaż TAP Portugal

W liniach lotniczych TAP na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w TAP też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze TAP Portugal oferują klasy przelotu: ekonomiczną i biznes.
Klasa ekonomiczna gwarantuje wygodę, rozrywkę i smaczne posiłki.
Podróż w klasie biznes to prawdziwy komfort i relaks. Fotele w samolotach A330 rozkładają się do pozycji płaskiego łóżka, wyposażone są w gniazda zasilające do laptopów, pasażerowie mają do dyspozycji duży wełniany koc, poduszki antyalergiczne, redukujące hałas najnowocześniejsze słuchawki elektroniczne, opaski na oczy, stopery do uszu, skarpetki, kosmetyki. Dodatkowo, niektóre z samolotów wyposażone są w telefony satelitarne. 

TAP Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi TAP na 72 godziny przed odlotem dostępna jest usługa odprawy online. Nie dotyczy to rejsów do USA – w tym przypadku można się odprawiać dopiero 24 godziny przed odlotem i za wyjątkiem rejsów z Frankfurtu, Monachium, Zagrzebia, Genewy oraz Zurychu, w tych przypadkach odprawiać się można na 23 godziny przed planowanym odlotem.

Flota TAP Air Portugal

Flota TAP Portugal składa się z 55 samolotów typu Airbus A319-100, A320-200, A321-200, A330-200, A340-300.

Port lotniczy Lizbona

Międzynarodowe lotnisko w Lizbonie, znane pod nazwą Lisbon Portela Airport, jest najważniejszym i największym portem nie tylko w kraju, ale i w regionie Europy Południowej. Usytuowany jest zaledwie 7 km od centrum portugalskiej stolicy. Niewiele lotnisk naszego kontynentu jest, tak jak to, położone praktycznie w samym centrum miasta. Na lotnisku znajduje się wiele restauracji, barów, kawiarni, sklepów oraz firm wynajmujących samochody. Na terenie portu znajdują się kioski z dostępem do internetu. 

Posiłki

Pasażerowie obu klas mają zagwarantowany na pokładzie samolotów TAP Portugal smaczny i ciepły catering. W czasie lotu stewardesy kilkakrotnie proponują napoje bezalkoholowe lub wino.

Dodatkowe usługi

W niektórych samolotach TAP, Airbusach A330, dostępny jest interaktywny system audio i video działający w trybie na żądanie. Dzięki niemu pasażerowie mają dostęp do filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali, wiadomości, gier, muzyki, stacji radiowych. Część samolotów portugalskiego przewoźnika wyposażona jest w zewnętrzną kamerę, dzięki której można obserwować na monitorach start, podejście do lądowania i samo lądowanie. Ponadto w czasie lotu na bieżąco podawane są warunki lotu, temperatura, planowana godzina przylotu przylotu, miasta docelowe, a wszystko to dzięki interaktywnej mapie. TAP jako jedna z pierwszych linii naszego kontynentu uruchomiła płatną usługę łączności WiFi, dzięki czemu pasażerowie mogą w czasie lotu surfować po internecie, mieć dostęp do sieci społecznościowych, wysyłać i odbierać e-maile. Usługa ta jest dostępna na rejsach z Europy do obu Ameryk.