Menu

Air Transat

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Transat na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Transat?

Rozkład lotów Air Transat obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Transat?

Bilety na lot linią Air Transat najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Transat kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Transat mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Transat

Air Transat

Kanadyjskie linie lotnicze Air Transat założone w 1986 roku, specjalizujące się w przewozach wakacyjnych. Zimą operują głównie na trasach z Kandy na Karaiby, do USA, Meksyku i Ameryki Południowej, natomiast latem – do Europy. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air Transat na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Transat też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

W liniach lotniczych Air Transat istnieją cztery klasy podróży, przy czym pierwsze trzy klasy ekonomiczne różnią się miedzy sobą nieznacznie.  W każdej pasażer w cenie biletu otrzymuje posiłek, lampkę wina oraz ciepłe i zimne napoje. Ma również dostęp do czasopism na pokładzie. Cena biletu zawiera również po jednej sztuce bagażu podręcznego (do 10 kg) oraz rejestrowanego (do 23 kg). Klasy różnią się możliwością wprowadzania zmian w rezerwacji lub całkowitego jej odwołania w określonym czasie. Te usługi są dodatkowo płatne. 
Najwyższa  klasa podróży, Club Class, to przede wszystkim zwiększone limity bagażu, dedykowane stanowisko do odprawy na lotnisku, priorytetowa odprawa, wybór dań i przekąsek na pokładzie oraz zestaw podróżny.

Odprawa online

Odprawa online możliwa jest od 24 do 2 godzin przed planowanym odlotem. Dotyczy to niektórych lotnisk wylotu. 

Flota

Zimą pod flagą Air Transat lata 28 maszyn. W sezonie letnim jest to 26 samolotów. Flota przewoźnika składa się z Airbusów A310-300, A330-200, A330-300 oraz Boeingów 737-800.

Port lotniczy Montreal-Pierre Elliott Trudeau

Główną bazą linii lotniczych Air Transat jest lotnisko znajdujące się w miejscowości Dorval w pobliżu Montrealu. Trudeau jest najbardziej ruchliwych portem lotniczym w prowincji Quebec, trzecim największym lotniskiem w Kanadzie pod względem ruchu pasażerskiego i czwartym najbardziej ruchliwych. 
Port powstał w 1940 roku jako drugi w Montrealu. Pierwsze lotnisko, z 1927 roku, nie było w stanie obsłużyć rosnącego ruchu pasażerskiego. 
Na trenie portu lotniczego znajdują się liczne sklepy, bary, restauracje, punkty usługowe, wypożyczalnie samochodów itp. 

Posiłki

Na pokładzie serwowane są proste, szybkie dania – pizza, kanapki i inne przekąski. Menu uzależnione jest od trasy i czasu trwania lotu. 
W pokładowym bistro można kupić batony, napoje itp.