Menu

United Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii United Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata United Airlines?

Rozkład lotów United Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty United Airlines?

Bilety na lot linią United Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii United Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem United Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o United Airlines

United Airlines

Linie lotnicze United Airlines są jednym z najstarszych amerykańskich przewoźników lotniczych. Powstały w 1926 roku jako Boeing Air Transport. W pierwszych latach działalności linie te przewoziły głównie pocztę z Nowego Jorku do San Francisco przez Chicago i Salt Lake City. Pasażerów przewoźnik zaczął przewozić w 1930 roku i jako pierwszy wprowadził obsługę stewardess na pokładzie. Pierwszą stewardessą była pielęgniarka Ellen Church. W czasie II wojny światowej załoga United Airlines pilotowała bombowce, brała udział w dowożeniu poczty i innych walkach wojennych. 
W 1962 roku linie połączyły się z Capital Airlines, stając się tym samym drugą co do wielkości po Aerofłocie linią lotniczą świata. Pierwszą trasę międzynarodową linie zaliczyły dopiero w 1983 roku z Portland i Seattle do Tokio. W 1991 roku z powodu złej kondycji finansowej Pan Am, linie United Airlines kupiły trasy tego przewoźnika na lotnisko Londyn Heatrow, a po ich upadku przejęły trasy na Karaiby i do Miami. 
W 1988 roku United Airlines wraz z czterema innymi liniami – Air Canada, Lufthansa, SAS i Thai Airways International założyły sojusz Star Alliance. 
W ataku terrorystycznym na World Trade Center 11 września 2001 roku porwane zostały przez terrorystów z Al-Kaidy dwa samoloty United Airlines – Boeing 767-200ER uderzył w wieżę, a Boeing 757 rozbił się w Pensylwanii. Linie tego dnia poniosły straty materialne wynoszące 2,1 mld dolarów. Dzięki dofinansowaniu ze strony rządu USA szybko wróciły do równowagi finansowej.
W 2010 roku, po połączeniu z Continental Airlines, powstał holding lotniczy United Continental Holding, który dysponując łącznie 692 samolotami, lądował w 370 portach w 59 krajach. Rejsy nowego przewoźnika odbywają się wyłącznie pod nazwą United Airlines. 3 marca 2012 formalnie fuzja została zatwierdzona przez Federal Aviation Administration, wydany został wspólny certyfikat do wykonywania operacji obu linii pod nazwą United. 

Bagaż

W liniach lotniczych United Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w United Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Swoim pasażerom linie lotnicze United oferują komfortowe warunki podróżowania w klasie Premium, Biznes i Ekonomicznej. W dwóch pierwszych klasach odległość oparć sąsiadujących ze sobą foteli nie jest mniejsza niż 120 cm, a fotele są skórzane i wyjątkowo szerokie. Podróżni mają do dyspozycji indywidualne lampki, obrotowe monitory, odtwarzacze video. Oferowany jest w tych klasach m.in. zestaw pielęgnacyjnych kosmetyków, poduszki, kołdra. Przewoźnik był pierwszym na świecie, który oferował na pokładzie samolotów pełną kompatybilność iPoda oraz iPhone'a z jego systemami rozrywki.

Odprawa online

Jest możliwa na 24 godziny przed planowanym odlotem. Czas ten może się minimalnie różnić w zależności od lotniska wylotu i miejsca docelowego.

Flota

Flota United składa się z 708 samolotów typu Airbus A319-100, A320-200, Boeing 737-700, 737-800, 737-900, 737-900ER, 747-400, 757-400, 757-200, 747-300, 767-300ER, 767-400ER, 777-200, 777-200ER, 787-8, 878-9.

Port lotniczy Chicago-O’Hare

Międzynarodowe lotnisko Chicago-O’Hare położone jest 27 km na północny zachód od centrum miasta Chicago, w stanie Illinois w USA. Imię nosi na cześć amerykańskiego pilota wojskowego, Edwarda „Butcha” O’Hare. Na terenie lotniska rozlokowane są liczne bary, restauracje, kawiarnie, różnego rodzaju sklepy, w tym i bezcłowe. W obrębie lotniska znajduje się też hotel i ponad 10 firm wynajmujących samochody, których biura rozlokowane są w terminalu 1, 2 i 3. W wielu miejscach portu jest dostęp do bezprzewodowego internetu.

Posiłki

W klasie ekonomicznej napoje bezalkoholowe, soki, herbata i świeżo parzonej kawa serwowane są bezpłatnie, a świeże posiłki z karty dań – śniadanie, lunch i kolację – na większości długich lotów można wykupić. Na wszystkich trasach można kupić wino, piwo i inne napoje alkoholowe. W pozostałych klasach pasażerom serwowane są znakomite dania, przystawki, desery lodowe, świeże owoce, sery, alkohole, świeżo parzonej kawy.

Dodatkowe usługi

Pasażerowie mają dostęp do różnorodnej rozrywki pokładowej, w tym programów filmowych, muzycznych, gier. Prawie we wszystkich samolotach pasażerowie mają dostęp do sieci WiFi. Na pokładzie większości samolotów latających na międzynarodowych trasach działa podniebny sklep Duty Free, w którym kupić można m.in. biżuterię, kosmetyki i perfumy. Pasażerowie mogą korzystać z programu lojalnościowego Mileage Plus.