Menu

Air Zimbabwe

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Zimbabwe na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Zimbabwe?

Rozkład lotów Air Zimbabwe obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Zimbabwe?

Bilety na lot linią Air Zimbabwe najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Zimbabwe kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Zimbabwe mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Zimbabwe

Air Zimbabwe

Narodowa linia lotnicza Zimbabwe, Air Zimbabwe, została założona w 1967 roku jako Air Rhodesia. Działalność rozpoczęła dopiero w 1980 roku, po powstaniu Republiki Zimbabwe.
Pierwszy rejs przewoźnik wykonał do Londynu na lotnisko Gatwick. W 1983 roku linie zostały członkiem IATA i rozszerzyły siatkę połączeń. 
Dziesięć lat później dotknął Air Zimbabwe poważny kryzys finansowy. W 2003 roku linia znalazła się na łasce lokalnych i międzynarodowych banków. Na początku następnego roku, z uwagi na niespłacone długi, IATA zawiesiła czasowo przewoźnika, ale pod koniec jeszcze tego samego roku Air Zimbabwe uruchomiła obsługiwaną dwa razy w tygodniu trasę Harare – Pekin, z międzylądowaniem w Singapurze. Do 2006 roku znacznie spadła liczba podróżujących z przewoźnikiem pasażerów, za co zarząd firmy obwiniał samą linię. W październiku 2006 roku w wyniku inflacji, ceny biletów lotniczych linii wzrosły pięciokrotnie. Kolejnym ciosem Air Zimbabwe była odmowa dalszego wspierania finansowego przez Centralny Bank Zimbabwe. Chcąc się utrzymać, przewoźnik podjął decyzję o podniesieniu cen za krajowe i międzynarodowe loty od 200 do 500 proc., chcąc w ten sposób zapewnić sobie finanse w obcej walucie na zakup paliwa, części zamienne i catering pokładowy. 
W związku z wycofaniem się British Airways z rynku Zimbabwe, czyli z połączenia Harare – Londyn Gatwick, następnym krokiem Air Zimbabwe było zwiększenie do pięciu tygodniowo rejsów na tej trasie. W maju 2011 roku linia została zawieszona z międzynarodowego systemu finansowego i rezerwacji przez IATA za niezapłacone opłaty rezerwacyjne. W grudniu tego samego roku starała się prowadzić działalność regionalną i międzynarodową, ale w związku z niewypłacalnością w lutym 2012 roku na czas nieokreślony została zawieszona. 
W marcu tego samego roku rząd założył ją od nowa, tym razem pod nazwą Air Zimbabwe Private Limited, a już w maju posługując się tylko jednym samolotem, linia wznowiła krajowe regularne połączenia. Obecnie w siatce połączeń linii znajduje się Johannesburg, Lusaka, Victoria Falls, Kariba, Bulawayo i Harare. 

Bagaż

W liniach lotniczych Air Zimbabwe na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Zimbabwe też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linia Air Zimbabwe oferuje do wyboru dwie klasy przelotu: Economy i Business. 

Odprawa online

Jest niemożliwa.

Flota

Flota linii Air Zimbabwe składa się z 7 samolotów typu Airbus A320-200, Boeing 737-200, B737-200ER i MA-60.

Port lotniczy Harare

Międzynarodowe lotnisko Harare jest największym portem Zimbabwe. Port położony jest 15 km na południe od stolicy kraju, miasta Harare.

Posiłki

Na pokładzie samolotów Air Zimbabwe linie gwarantują catering. 

Dodatkowe usługi

Linia oferuje uczestnictwo w programie lojalnościowym Rainbow Club Frequent Flyer. Quantas Frequent Fleyer.