Menu

UTair

Reklama

Najlepsze okazje linii UTair na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata UTair?

Rozkład lotów UTair obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty UTair?

Bilety na lot linią UTair najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii UTair kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem UTair mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o UTair

UTair

UTair to rosyjska linia lotnicza o historii sięgającej 1967 roku. Stworzono ją początkowo po to, by wspomagać przemysł wydobywczy na Syberii w ramach pracy linii Aeroflot. W 1991 roku stworzono TAT – Tyumenviatrans Aviation, który następnie przekształcono w UTair Aviation, a w 2017 w UTair. Lnie posiadają swoją bazę w Tiumieniu, oprócz regularnych lotów krajowych i międzynarodowych, linia obsługuje ONZ, a także wciąż wspiera przemysł wydobywczy.

Od 2010 roku wymienia swoją flotę na nowszą, jednak w roku 2015 musiała zmniejszyć liczbę swoich samolotów.

UTair – bagaż

W UTair podróżny może mieć ze sobą bagaż podręczny oraz rejestrowany. Jednak na tle innych linii lotniczych rosyjski przewoźnik wyróżnia się dość liberalnymi zasadami, ponieważ na pokład można wnieść ze sobą całkiem sporo.

UTair – bagaż podręczny

Istnieją dwa rodzaje bagażu podręcznego w liniach UTair: standardowy i duży. Standardowy musi zmieścić się w wymiarach 40x30x20 cm i nie może przekraczać wagi 5 kilogramów. Przysługuje wszystkim podróżnym. Duży bagaż musi zmieścić się w wymiarach 55x40x25 i wadze 10 kg. Oprócz tego podróżni mogą zabrać za sobą plecak wielkości bagażu standardowego, teczkę albo torebkę.

To jednak nie wszystko. Na pokład można też wziąć ze sobą: parasol, laskę, bukiet kwiatów, garnitur w pokrowcu, łóżeczko dziecięce, jedzenie dla dziecka, wózek (tylko w przypadku podróży z dzieckiem i możliwości schowania wózka pod fotelem), towar ze sklepów wolnocłowych o maksymalnej wadze 3 kg. Dozwolone są też instrumenty muzyczne o wymiarach maksymalnych 40x30x20 w przypadku taryfy optymalnej i minimalnej, w pozostałych przypadkach dozwolona wielkość to 55x40x25.

Co można przewozić w bagaży podręcznym UTair?

W bagażu podręcznym można przewozić: termometr rtęciowy do osobistego użytku, o ile posiada etui, płyny w pojemnikach 100 ml, o ile ich łączna objętość nie przekracza 1l, zapakowane szczelnie w przezroczystą torbę; do 2 kg suchego lodu, jeśli jest konieczny do schłodzenia nieszkodliwych substancji; bezpieczne zapałki i zapalniczki; stymulatory serca.

Czego nie można przewozić w UTair?

Zacznijmy od całkiem pokaźnej listy przedmiotów zabronionych. Należą do nich oczywiście ostre przedmioty, materiały wybuchowe i łatwopalne, płyny w opakowaniu ponad 100 ml, przedmiotów zabronionych. Nie wolno też przewozić delikatnych i łatwo psujących się przedmiotów, o ile nie zostaną one odpowiednio zapakowane. Jeśli ulegną one zniszczeniu, UTair nie bierze za nie odpowiedzialności.

Przedmioty dozwolone w bagażu rejestrowanym UTair

W bagażu rejestrowanym można przewozić:

  • Broń, taką jak: kusze, noże, miecze, sztylety, repliki broni,
  • Domowe noże i nożyczki o długości nie większej niż 60 cm,
  • Napoje o zawartości alkoholu poniżej 24-70% - maksymalnie 5 litrów na osobę, w pojemnikach do 5 litrów
  • Alkohole o mocy do 24%

UTair – klasy rezerwacyjne

Na pokładach samolotów UTair dostępne są trzy klasy:

  • Business
  • Comfort
  • Economy

W klasie biznes pasażerom przysługuje bezpłatny bagaż do 40 kg, przyjmowany w pierwszej kolejności. Na pokładzie samolotu pasażerowie otrzymują kosmetyki, koce, zatyczki do uszu, pastę do butów, skarpetki i chusteczki higieniczne, dzięki czemu podróżują wygodnie i mogą przygotować się na spotkanie już w samolocie oszczędzając czas po wylądowaniu. W cenę wliczone jest jedzenie, koniak, wino i napoje bezalkoholowe.

W klasie comfort podróżujący mają zapewnioną dodatkową przestrzeń na nogi i własny schowek na odzież wierzchnią. Podczas lotu otrzymują serwis gastronomiczny: posiłki, wino i napoje.

Klasa economy oferuje najtańsze bilety i najmniej wygód. Zapewnia posiłki zgodnie z wymaganiami stawianymi przez prawo, nie można liczyć jednak na taki wybór, jak w przypadku pozostałych klas.

Odprawy w UTair

W liniach UTair możliwa jest odprawa online na 24-2 godziny przed planowanym wylotem. Na niektórych lotniskach można skorzystać ze specjalnych kiosków – w Krasnodarze, Mineralnych Vodach i Soczi. Najwygodniej odprawić się online – można skorzystać nie tylko ze strony przewoźnika, ale także z naszego serwisu.

Flota i lotnisko

Linie UTair posiadają aktualnie 65 samolotów, złożyły zamówienie na 35 nowych. Ok. połowa maszyn to Boeingi 737-500, jednak te modele razem z modelami 737-400 będą sukcesywnie wymieniane na Boeing 737- MAX 7 oraz MAX 8. Głównym lotniskiem UTair jest Tiumień, rosyjskie miasto położone niedaleko Czelabińska i Jekaterynburga, ok. 400 km od granicy z

Kazachstanem. Lotnisko obsługuje głównie loty krajowe, podobnie zresztą jak linia UTair, która wykonuje przede wszystkim połączenia między rosyjskimi miastami. Oprócz nich wykonuje loty do pobliskich państw (Łotwa, Litwa, Ukraina, Mołdawia, Tadżykistan, Kirgistan) i jedynie kilka dalszych: Izrael i Tajlandia.

Główna siedzibia linii lotniczych UTair Aviation – Port Tiumeń

Głównym lotniskiem taniej linii lotniczej UTair Aviation jest port lotniczy w Tiumieniu. Lotnisko leży mniej więcej 13 km od centrum miasta Tiumień i jest sporym portem lotniczym. Z łatwością dostaniemy się do centrum miasta transportem publicznym, taksówką lub wynajętym samochodem. Na miejscu możemy skorzystać z szerokiej oferty gastronomii – kawiarnie, restauracje itp. Bez problemu zakupimy także prezenty dla bliskich w różnorodnych sklepach ulokowanych na lotnisku, jest także strefa wolnocłowa.

Usługi dodatkowe linii lotniczej UTair Aviation

Linia lotnicza UTair Aviation ma dostępny program lojalnościowy. Dzięki gromadzeniu odpowiednich punktów, można skorzystać z wielu benefitów m.in. z możliwości skorzystania z lotu w klasie biznesowej, darmowych posiłków na pokładzie itp. Korzystając z tanich linii lotniczych UTair Aviation, można także wynająć samolot do lotu czarterowego.