Menu

Air Europa

Reklama

Najlepsze okazje linii Air Europa na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Air Europa?

Rozkład lotów Air Europa obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Air Europa?

Bilety na lot linią Air Europa najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Air Europa kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Air Europa mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Air Europa

Air Europa

Linie lotnicze Air Europa to jedne z największych hiszpańskich linii. Działalność przewoźnik rozpoczął pod nazwą Air Espana SA w 1986 roku. Linie należały początkowo do angielskiego operatora wycieczek ILG posiadającego brytyjskie linie Air Europa, operujące czarterowymi lotami między Wielką Brytanią a Hiszpanią. Jednak po bankructwie ILG i Air Europa firma została przejęta w 1991 roku przez Juana Jose Hidalgo. Przewoźnik tym samym zapisał się w historii kraju jako pierwsza prywatna linia Hiszpanii, która od 1993 roku, po deregulacji rynku lotniczego kraju, zaczęła się zajmować się regularnymi lotami wewnątrz kraju.
Aktualnie Air Europa wykonuje ponad 200 lotów dziennie, obsługując ponad 40 lotnisk Europy, Afryki Północnej, obu Ameryk i Karaibów. Najbardziej ugruntowaną pozycję ma w Wenezueli. Trasa Caracas-Madryt-Bruksela stanowi 20 proc. całkowitego obrotu przewoźnika. Air Europa należą do sojuszu SkyTeam.

Bagaż

W liniach lotniczych Air Europa na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Air Europa też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Hiszpańskimi  liniami podróżować można w klasie Economy, Premium Economy i Business. Klasa Economy jest najtańszą, oferuje podstawowy standard. Pasażerowie Premium Economy mogą liczyć na szybką odprawę. W ramach SkyPriority, podobnie jak w klasie Business, mogą korzystać z odprawy Klubu Biznes, mają zagwarantowane pierwszeństwo wejścia na pokład, a na nim dysponują większą przestrzenią na nogi, fotele są rozkładane.
Pasażerowie klasy Business na lotnisku mogą korzystać z salonu VIP, mają pierwszeństwo obsługi lotniskowej, przy kontroli bezpieczeństwa i imigracji na niektórych lotniskach, przy wejściu na pokład samolotów i przy obsłudze bagażowej. Mogą skorzystać z przejazdu luksusowym samochodem z szoferem z ich domu lub hotelu do lotniska Barajas. Tylko tu ta usługa jest dostępna i zamawiać ją należy z 48-godzinnym wyprzedzeniem. Kierowca towarzyszy pasażerowi w dniu wyjazdu i powrotu. Pasażerowie Business klasy mogą również cieszyć się komfortem podczas lotu, siedząc w ergonomicznych fotelach.

Odprawa online

Jest możliwa od 48 godzin do 60 minut przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota hiszpańskich linii składa się z 40 samolotów typu Boeing 737-800, Boeing 787-800, ATR 72 i Embraer 195. Nowoczesne, wygodne i oszczędne maszyny zapewniają niższą emisję CO2, co wpisuje się politykę zrównoważonego rozwoju. Linie Air Europa oczekują także na dostawę dalszych 23 nowoczesnych samolotów Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 8, Boeing 787-8 Dreamliner i Boeing 787-9 Dreamliner.

Port lotniczy Madryt-Barajas

Międzynarodowe lotnisko Adolfo Suarez Madryt-Barajas położone jest 13 km na północny wschód od centrum Madrytu i jest największym portem Hiszpanii. Na jego terenie znajdują się liczne bary, restauracje, kawiarnie, wielobranżowe placówki handlowe, a w hali przylotów działa pięć wypożyczalni samochodów. 

Posiłki

Linie Air Europa oferują szeroki wybór smacznych, świeżo przygotowanych potraw oraz kanapek. O każdej porze dnia dostępne są dla dzieci przekąski i słodycze, a na specjalne zamówienie, złożone z co najmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem, przewoźnik przygotuje potrawy na specjalne zamówienie. Pasażerowie klasy Premium Economy bezpłatnie korzystają z cateringu. Specjalnie dla pasażerów klasy biznes przeznaczone jest najwyższej jakości menu, składające się z dwóch posiłków dla lotów dziennych i dwóch dla nocnych.

Dodatkowe usługi

Na pokładach samolotów Air Europa funkcjonuje skyshop z szeregiem ekskluzywnych artykułów, z którymi można się zapoznać w katalogu. Pasażerowie mają dostęp do wielu czasopism i gazet hiszpańskich oraz międzynarodowych. W czasie lotu można korzystać z audiowizualnej rozrywki, a w jej ramach oglądać programy dokumentalne, filmy, seriale, słuchać muzyki oraz z sieci Wi-Fi i nielimitowanego internetu. Poza tym linie oferują swoim klientom program lojalnościowy Flying blue.