Menu

Volotea

Reklama

Najlepsze okazje linii Volotea na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Volotea?

Rozkład lotów Volotea obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Volotea?

Bilety na lot linią Volotea najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Volotea kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Volotea mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Volotea

Volotea

Volotea to hiszpańskie tanie linie lotnicze z siedzibą w Barcelonie. Linie te zostały założone w 2011 roku przez byłych właścicieli Vueling Airlines. Volotea oferuje pasażerom kilkadziesiąt tras do miast europejskich w takich krajach, jak m.in. Hiszpania, Francja, Grecja, Włochy czy Portugalia. Przewoźnik dysponuje niezawodną flotą, w skład której wchodzą samoloty typu Airbus oraz Boeing. Główne bazy operacyjne Volotea są zlokalizowane m.in. w Atenach, Bordeaux oraz w Genui.

Bagaż

Pasażerowie linii mogą zabrać do kabiny samolotu jeden bagaż podręczny w cenie biletu. Wymiary oraz waga walizek są ściśle określone w regulaminie przewoźnika. Każde odstępstwo od niego wiąże się z umieszczeniem bagażu w luku bagażowym oraz opłatą za nadbagaż. Płyny w bagażu podręcznym powinny być przewożone w opakowaniach po 100 ml i umieszczone w plastikowej torbie o wymiarach 20x20 cm.

Także bagaż rejestrowany ma limity wagi oraz dokładnie określone wymiary. Oczywiście pasażerowie mogą dokupić kolejne sztuki bagażu, jednak warto pamiętać, że jedna osoba może przewieźć maksymalnie 5 sztuk bagażu rejestrowanego. Bagaż rejestrowany Volotea jest płatny.

Przewoźnik zezwala na przewóz psów i kotów w kabinie. Waga zwierzęcia wraz z klatką nie może przekroczyć 8 kg. Zwierzę powinno mieć minimum 8 tygodni.

Klasy rezerwacyjne

Volotea oferuje pasażerom podróż w atrakcyjnej cenie, dlatego też przewoźnik nie ma podziału na klasy rezerwacyjne, a wszyscy klienci latają klasą ekonomiczną. Za dodatkową opłatą można jednak wykupić np. przednie miejsca w samolocie z większą przestrzenią na nogi.

Odprawa online

Tak jak wielu innych przewoźników, tak i Volotea umożliwia pasażerom odprawę online. Osoby, które wykupiły miejsce w samolocie podczas rezerwacji, mogą od razu pobrać swoją kartę pokładową. Ci podróżujący, którzy nie wybrali miejsc, mogą się odprawić online od 4 dni do 2,5 h przed planowanym lotem. Istnieje możliwość pobrania karty pokładowej na telefon.

Warto pamiętać, że każda zmiana w locie wiąże się z koniecznością ponownego wydrukowania nowej karty pokładowej. Odprawa online Volotea jest darmowa. Pasażerowie, którzy tego nie zrobią i pojawią się na lotnisku bez karty pokładowej, załatwią formalności na miejscu, jednak muszą umieścić opłatę w wysokości 30 euro.

Flota

Flota Volotea składa się z ponad 30 nowoczesnych samolotów. Są to maszyny Airbus 319 oraz Boeing 717. Pierwszy z samolotów jest używany na dłuższych trasach, a jego zasięg wynosi 3500 km. Maszyna liczy 150 miejsc, a komfort pasażerom zapewniają m.in. wygodne siedzenia z większymi niż zazwyczaj odległościami między fotelami. Z kolei samoloty Boeing 717 mogą pomieścić po 125 podróżujących (w każdym rzędzie wydzielono po 5 miejsc), a zasięg maszyny wynosi 2500 km. Docelowo flota przewoźnika ma składać się głównie z maszyn Airbus.

Port lotniczy Wenecja – Marco Polo

Głównym portem lotniczym Volotea jest lotnisko Wenecja – Marco Polo. Port znajduje się w odległości zaledwie 12 km od centrum Wenecji. Dojazd do/z lotniska zapewniają autobusy, taksówki, tramwaje wodne czy kolej. Port lotniczy Wenecja – Marco Polo posiada jeden nowoczesny terminal. Na parterze obiektu znajduje się hala przylotów, na piętrze hala odpraw oraz odlotów, z kolei drugie piętro zostało przeznaczone na sale biznesowe.

Na terenie lotniska działa bezpłatnie WiFi. Do dyspozycji podróżujących są m.in. liczne sklepy, kawiarnie, restauracje, bankomaty, punkty informacji, punkty udzielania pierwszej pomocy czy pokój modlitw. Na miejscu można również wypożyczyć samochód czy zarezerwować hotel.

Lotnisko obsługuje zarówno loty regularne, jak i czarterowe. Kod IATA lotniska to VCE.

Dodatkowe usługi

Volotea oferuje pasażerom możliwość przystąpienia do klubu Megavolotea, w ramach którego będą otrzymywać promocyjne oferty i rabaty na usługi przewoźnika. Członkostwo w klubie jest płatne, jednak można skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego. Inną dodatkową usługą, również płatną, jest oferta Flex. Umożliwia ona dokonywanie zmian w rezerwacji bez limitów do 4 h przed planowaną podróżą i to bez obaw o utratę pieniędzy.

Warto także wspomnieć o ofercie Combo i Combo Plus, w ramach których pasażerowie mogą liczyć na zniżki na dodatkowe usługi przewoźnika. Podczas lotu pasażerowie mogą skorzystać z oferty rozrywkowej – filmy, bajki, seriale i programy TV są dostępne w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim oraz francuskim. Podróżujący mogą się również zrelaksować podczas słuchania muzyki.