Menu

Virgin Australia

Reklama

Najlepsze okazje linii Virgin Australia na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Virgin Australia?

Rozkład lotów Virgin Australia obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Virgin Australia?

Bilety na lot linią Virgin Australia najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Virgin Australia kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Virgin Australia mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Virgin Australia

Virgin Australia

Linia lotnicza Virgin Australia o kodzie IATA VA została założona w 2000 roku. Początkowo nosiła nazwę Virgin Blue. Świadczenie usług rozpoczęła od jednej trasy między Brisbane a Sydney, gdy miała do dyspozycji jedynie dwie maszyny i zespół liczący 200 osób. Już rok później rozbudowała swoją ofertę do 14 tras w obrębie Australii i w czerwcu 2001 roku mogła poszczycić się milionem przewiezionych osób. Od tego czasu firma rozszerzyła swoją ofertę również o loty międzynarodowe i w 2011 roku zmieniła nazwę na Virgin Australia. Linia lotnicza została również trzykrotnie nagrodzona przez firmę Skytrax w kategorii przewoźnika oferującego najlepsze tanie loty po Azji i Pacyfiku.

Bagaż Virgin Australia

Wymiary i waga bagażu rejestrowanego

Virgin Australia pozwala na  przewóz bagażu rejestrowanego w cenie biletu lotniczego. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą zabrać jedną sztukę bagażu o wadze 23 kg, a podróżni klasy biznes – dwie sztuki o wadze 32 kg. Suma trzech wymiarów torby musi być mniejsza niż 140 cm. Walizki, które przekroczą dozwoloną wagę, zostaną obarczone dodatkowymi opłatami.

Bagaż podręczny w Virgin Australia

Bagaż podręczny może ważyć maksymalnie 7 kg. W ramach tej wagi można wziąć ze sobą jedną walizkę o wymiarach 56 cm x 36 cm x 23 cm lub dwie mniejsze o wymiarach 48 cm x 34 cm x 23 cm. Virgin Australia daje swoim pasażerom możliwość zabrania na pokład jednej rzeczy osobistej: laptopa, torebki, aparatu fotograficznego czy koca.

Specjalne oferty przewozu bagażu

Linia Virgin Australia oferuje pasażerom podróżującym z niemowlętami i dziećmi bezpłatny przewóz przedmiotów potrzebnych do opieki nad nimi, np. wózka, przenośnego łóżeczka czy nosidełka.

Jakie klasy rezerwacyjne ma Virgin Australia?

Podróż linią lotniczą Virgin Australia można odbyć w jednej z kilku klas rezerwacyjnych. Podstawową klasą jest klasa ekonomiczna. Oferuje ona swoim pasażerom komfortowe i tanie loty z możliwością zamówienia posiłków i napojów na pokładzie. Kolejną klasą jest klasa premium. Jej pasażerowie mogą liczyć na dodatkową przestrzeń na nogi oraz dostęp do rozrywki pokładowej. Oprócz tego mogą skorzystać z menu szefa kuchni. Jedną z najwyższych klas jest klasa biznes. Podróżni lecący tą klasą mają dostęp do wielu udogodnień, w tym prywatnego miejsca pracy, rozkładanych siedzeń czy ekskluzywnych dań znanego australijskiego szefa kuchni Luke’a Mangana.

Odprawa on-line w Virgin Australia

Aby wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów, Virgin Australia oferuje bezpłatną odprawę on-line, którą z łatwością można przeprowadzić samemu. Do jej wykonania potrzebne jest tylko urządzenie elektroniczne i dostęp do Internetu. Odprawę dla lotów krajowych można odbyć nie wcześniej niż 48 godzin i nie później niż 45 minut przed planowanym lotem. W przypadku lotów międzynarodowych odprawa jest możliwa najwcześniej dobę przed lotem i nie później niż 90 minut przed startem.

Jakie samoloty ma Virgin Australia w swojej flocie?

Modele wchodzące w skład floty Virgin Australia to głównie samoloty z rodziny Boeing: Boeing 737-700, Boeing 737-800 czy Boeing 777. Oprócz tego przewoźnik posiada dwa modele z serii Airbus: Airbus A320 i Airbus A330-200 oraz jeden model Fokker 100. Łącznie linia lotnicza posiada ponad 130 samolotów.

Usługi dodatkowe w Virgin Australia

Firma Virgin Australia daje możliwość założenia karty członkowskiej Velocity. Początkowo otrzymuje się kartę Velocity Red, dzięki której można rozpocząć zbieranie punktów. Punkty naliczane są za korzystanie z usług Virgin Australia i jej partnerów. Służą do ulepszania swojej karty do rangi Silver, Gold i Platinum oraz wykupienia dodatkowych udogodnień, m.in. pierwszeństwa wejścia na pokład, większego limitu bagażu czy wstępu do ekskluzywnych salonów na lotniskach. Ilość otrzymanych punktów zależy od trasy oraz rezerwowanej klasy.

Dla pasażerów ze specjalnymi potrzebami dietetycznymi w karcie pokładowego menu znajdują się m.in.: dania dla dzieci, dania bezglutenowe, wegetariańskie i wegańskie. W przypadku lotów długodystansowych można zamówić posiłki specjalne, które nie widnieją w ofercie. Należy jednak zrobić to nie później niż 48 godzin przed planowanym startem.

Główna siedziba Virgin Australia – lotnisko Brisbane

Lotnisko w Brisbane to największe lotnisko w Queensland i trzecie pod względem wielkości lotnisko w Australii. Znajduje się około 13 kilometrów na północny wschód od centrum miasta. Do dyspozycji pasażerów pozostają terminal pasażerski do lotów krajowych i międzynarodowych, General Aviation Terminal oraz dwa pasy startowe. Przy terminalach znajduje się postój taksówek, a pomiędzy nimi za niewielką opłatą kursują dodatkowo autobusy lotniskowe. W pobliżu znajdują się parkingi samochodowe z opcją krótko- i długoterminowych postojów. W obrębie portu lotniczego pasażerowie Virgin Australia i innych linii mogą skorzystać ze sklepów wolnocłowych oraz licznych sklepów z odzieżą, księgarni, restauracji, bankomatów, czy kantorów. Na terenie lotniska można korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu. Oprócz tego port posiada również udogodnienia dla niepełnosprawnych oraz własną kapliczkę.