Menu

VietJet Air

Najlepsze okazje linii VietJet Air na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

✔️ Gdzie lata VietJet Air?

Rozkład lotów VietJet Air obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty VietJet Air?

Bilety na lot linią VietJet Air najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii VietJet Air kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem VietJet Air mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o VietJet Air

VietJet Air

VietJet Air to prywatna linia lotnicza w Wietnamie, która oferuje tanie loty głównie na terenie Azji. Jest stosunkowo młodą linią, bo swoją działalność rozpoczęła w 2011 roku. VietJet Air jest drugim pod względem wielkości przewoźnikiem w swojej klasie w Wietnamie. Siedziba linii znajduje się w Hanoi, a jej hubem jest port lotniczy Noi Bai. VietJet Air dysponuje młodą i nowoczesną flotą, która gwarantuje pasażerom wysoki komfort podróży, będąc jednocześnie przyjazną dla środowiska. Linia prężnie się rozwija, a dzięki zorientowanej na pasażera działalności samoloty przewożą nawet najbardziej wymagających pasażerów.

Bagaż

Bagaż podręczny i bagaż rejestrowany w VietJet Air są objęte restrykcjami wagi i rozmiaru. Dokładne wymagania warto sprawdzić przed przygotowaniami do podróży. W ramach bagażu podręcznego oprócz walizki można zabrać ze sobą także jedną mniejszą torbę, np. damską torebkę, pokrowiec na ubrania lub torbę na laptopa. Ważne, aby nie przekraczała dozwolonych wymiarów. Bagaż rejestrowany w cenie biletu przysługuje tylko pasażerom w klasie SkyBoss. W pozostałych klasach najwygodniej jest dokupić bagaż przez Internet. Przed wylotem należy zapoznać się z listą przedmiotów, które nie są dozwolone w bagażu rejestrowanym, aby uniknąć problemów na lotnisku. Przedmioty wartościowe i delikatne najbezpieczniej jest spakować do bagażu podręcznego. Płyny powinny się znaleźć w pojemnikach do 100 ml.

Klasy rezerwacyjne

VietJet Air przygotował dla swoich klientów trzy klasy rezerwacyjne: Promo, Eco oraz SkyBoss. Najmniej udogodnień daje klasa Promo, w której większość zmian, jak np. zmiana nazwiska, trasy czy daty odlotu są albo niemożliwe, albo dodatkowo płatne. Najbardziej korzystna jest klasa SkyBoss. Tutaj podróżni mogą liczyć na możliwość darmowych zmian w swojej rezerwacji. Dodatkowo bilet w klasie SkyBoss uprawnia pasażera do przewozu bagażu podręcznego o zwiększonej dopuszczalnej wadze i zapewnia mu możliwość przewozu jednej darmowej sztuki bagażu rejestrowanego. Co ważne, w żadnej klasie rezerwacyjnej nie jest możliwy zwrot ani anulacja rezerwacji. Na wszelki wypadek warto pamiętać, że do 3 godzin przed odlotem można rozszerzyć usługę do klasy wyższej, oczywiście za dodatkową opłatą.

Odprawa online

Zasady dotyczące odprawy online w VietJet Air nakładają na podróżnych pewne ograniczenia. Odprawy przez Internet można dokonać tylko wtedy, kiedy lot obsługuje jedno z trzech lotnisk: Noi Bai, Da Nang lub Tan Son Nhat. Przy pozostałych lotach należy odprawić się w sposób tradycyjny, na lotnisku. Możliwość odprawy online zależy również od statusu pasażera. Odprawa przez Internet jest niemożliwa dla pasażerów podróżujących z niemowlętami, dla pasażerów o specjalnych potrzebach oraz w sytuacji, gdy na jedną rezerwację przypada więcej niż 9 osób. Odprawa online rozpoczyna się na 24 godziny przed odlotem. Podczas odprawy podajemy informacje o pasażerach, wybieramy miejsca (jeśli ta opcja jest dostępna) i otrzymujemy kartę pokładową, którą należy wydrukować i mieć przy sobie w dniu odlotu.

Flota

Flota VietJet Air należy do jednej z najbardziej nowoczesnych i przyjaznych środowisku. Dużą część stanowią bardzo młode maszyny produkcji Airbusa, m.in. Airbus A320 i Airbus A321. Ta rodzina samolotów jest uważana wśród przewoźników za niezawodną, niskonakładową, wydajną pod względem zużycia paliwa i ekologiczną. Cechą wyróżniającą floty VietJet Air są kolorowe motywy na ciałach samolotów. Wygląd każdej maszyny nawiązuje do barw narodowych Wietnamu: czerwieni i żółci. Dodatkowo na kadłubach pojawiają się m.in. postacie z bajek Disneya, logo wietnamskiego turyzmu narodowego czy wizerunek byłej Miss Wietnamu, która stała się twarzą linii. VietJet Air jest jednym z trzech przewoźników na świecie, obok American Airlines i Qantas, które powzięły tego rodzaju inicjatywę.

Port lotniczy Noi Bai

Hubem, czyli główną siedzibą linii VietJet Air jest port lotniczy Noi Bai. Jest to drugie co do wielkości lotnisko w Wietnamie. Obsługuje pasażerów z krajów Azji i świata. Jego możliwości w tej kwestii są jednak ograniczone, ponieważ należy ono do mniejszych lotnisk i według przepisów może obsłużyć maksymalnie 10 mln podróżnych w ciągu roku. Na przestrzeni kolejnych lat jego miejsce ma zastąpić nowe lotnisko, które ma być większe i nowocześniejsze. Noi Bai leży 45 km od Hanoi. Dystans ten można pokonać autobusem lub korzystając z usług firm przewozowych. Zajmuje to około 30-45 minut. Na samym lotnisku można poczekać na swój lot lub środek transportu, relaksując się w restauracji bądź przeglądając ofertę lotniskowych sklepów.

Posiłki

W cenie biletu w klasie SkyBoss zawarte są darmowy posiłek oraz napoje. Wszystko to jest serwowane w czasie lotu. Podczas podróży innymi klasami rezerwacyjnymi istnieje możliwość zakupu czegoś do zjedzenia na pokładzie. Podczas podróży dostępny jest pokładowy barek, w którym można zaopatrzy się w drobne przekąski, coś konkretniejszego oraz różnego rodzaju napoje.

Dodatkowe usługi

Usługi na pokładzie samolotów VietJet Air, które zapewnią rozrywkę podczas lotu, są dodatkowo płatne i nie podlegają zwrotowi. Podobnie jest z posiłkami i przekąskami, które zawierają się w cenie biletu jedynie w klasie SkyBoss. Aby móc skorzystać z dodatkowych usług, należy mieć przy sobie kartę pokładową. Linia VietJet Air przystosowała swoją ofertę dla osób, które mogą wymagać szczególnych warunków podczas podróży. Przeloty umożliwiają podróżowanie osobom na wózkach inwalidzkich, niewidomym i niedosłyszącym, a także zapewniają komfortową podróż kobietom w ciąży i osobom starszym.