Menu

Vietnam Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Vietnam Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Vietnam Airlines?

Rozkład lotów Vietnam Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Vietnam Airlines?

Bilety na lot linią Vietnam Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Vietnam Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Vietnam Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Vietnam Airlines

Vietnam Airlines

Vietnam Airlines powstały w styczniu 1956 roku pod nazwą Vietnam Civil Aviation, a po wchłonięciu kilku spółek, czyli od kwietnia 1989 roku, działają jako linie państwowe. Wybierany bezpośrednio przez premiera kraju siedmioosobowy zarząd kontroluje przewoźnika, a tenże kontroluje obsługujące lokalne loty, tanie linie lotnicze Vietnam Air Service Company, których jest 100 proc. udziałowcem. Vietnam Airlines posiada także 70 proc. udziałów tanich linii lotniczych Jetstar Pacific Airlines i 49 proc. narodowych linii Kambodży, Cambodia Angkor Air. 
W czasie wojny wietnamskiej, w latach 1954-1975, działalność linii była znacznie ograniczona. Po jej zakończeniu pierwszym międzynarodowym kierunkiem był Pekin. Aktualnie linie Vietnam Airlines posiadają bogatą siatkę połączeń, dziennie obsługują prawie 300 lotów w ponad 50 kierunkach, w 17 krajach, na trzech kontynentach: w Europie, Azji i Australii. Lądują m.in. w Paryżu, Tokyo, Seulu, Sydney i Melbourne. Przewoźnik ma też podpisanych ponad 20 umów codeshare z innymi liniami lotniczymi.
Od czerwca 2010 roku wietnamski przewoźnik jest członkiem sojuszu SkyTeam. 

Bagaż

W liniach lotniczych Vietnam Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Vietnam Airlines też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Wietnamskimi liniami podróżować można w klasie Economy, Delux Economy i Business. Klasa Economy jest najtańszą, oferującą podstawowy standard, dostępną na wszystkich trasach. Delux Economy oferuje więcej miejsca na nogi, szersze siedziska i możliwość rozłożenia foteli do pozycji półleżącej. Dostępna jest wyłącznie w Boeingach 777. Klasa Business oferuje pasażerom największy komfort podróży, podczas lotu siedzą w ergonomicznych fotelach.

Odprawa online

Jest możliwa od 48 godzin do 2 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

Flota

Flota wietnamskich linii składa się z ponad 90 samolotów typu Airbus A321-200, A330-200, A350-900, Boeing 777-200ER, B787-9, ATR 72-500.

Port lotniczy Hanoi

Międzynarodowe lotnisko w Hanoi – stolicy Wietnamu, znane również jako Noi Bai International Airport, jest największym w północnym Wietnamie. Położone jest ok. 45 km od centrum miasta. Zakupy można na nim robić w strefie wolnocłowej. 

Posiłki

W klasie Delux Economy i Economy powyżej podczas lotów trwających dłużej niż 1,5 godziny serwowane są przekąski, a powyżej 2 godzin gorące posiłki. W klasie Business posiłki serwowane są na lotach trwających powyżej godziny. Na życzenie linie przygotują posiłek uwzględniający zalecenia dietetyczne lub religijne.

Dodatkowe usługi

Pasażerowie klasy Business i Delux Economy do dyspozycji pasażerów są ekrany z dostępem do programów rozrywkowych oraz słuchawki. Pasażerowie podróżujący w samolotach Boeing 777, dzięki systemowi łączności satelitarnej, mają możliwość połączeń telefonicznych, a rachunki za nie płacą międzynarodową kartą kredytową. Na większości lotów pasażerom linie zapewniają koce i poduszki na trasach powyżej 4 godzin. Dostępny jest także katalog Golden Lotus. Podróżując liniami można gromadzić mile.