Menu

Virgin Atlantic

Reklama

Najlepsze okazje linii Virgin Atlantic na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Virgin Atlantic?

Rozkład lotów Virgin Atlantic obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Virgin Atlantic?

Bilety na lot linią Virgin Atlantic najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Virgin Atlantic kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Virgin Atlantic mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Virgin Atlantic

Virgin Atlantic

Linie lotnicze Virgin Atlantic Airways to brytyjski przewoźnik, w 51 proc. należący do Virgin Group, a w 49 proc. do Singapore Airlines. Historia powstania linii sięga 1982 roku. Amerykański prawnik, Randolph Fieldsa, po zakończeniu Wojny o Falklandy wpadł na pomysł otwarcia połączenia lotniczego pomiędzy Wielką Brytania i Falklandami. Linie nazwał British Atlantic Airways. Okazało się jednak, że pas startowy lotniska w Port Stanley jest za krótki. Kolejne próby – utworzenia połączeń pomiędzy Londynem a Nowym Jorkiem oraz Newark – również nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Randolph Fields w końcu sprzedał linie założycielowi Virgin Group, przyjmując stanowisko przewodniczącego Virgin Atlantic.
Pierwsze połączenie linie wykonały  22 czerwca 1984 roku, pomiędzy Gatwick a Newark, wyleasingowanym samolotem typu Boeing 747-200. W 1986 roku linie zaczęły latać do Miami, w 1988 roku do Nowego Jorku, w 1989 roku do Tokio, w 1990 roku do Los Angeles. 
W 2000 roku 49 proc. udziałów przewoźnika sprzedano liniom lotniczym Singapore Airlines. 
W siatce połączeń linii Virgin Atlantic znajdują się połączenia do Ameryki Północnej, na Karaiby, do Australii i Azji. Przewoźnik ma podpisanych osiem umów codeshare z innymi liniami lotniczymi.

Bagaż

W liniach lotniczych Virgin Atlantic Airways na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Virgin Atlantic Airways też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Samolotami Virgin Atlantic podróżować można klasą Economy, Premium Economy i Upper Class. Klasa Economy oferuje standardowe warunki przelotu. Pasażerowie Premium Economy mają pierwszeństwo wejścia do samolotu, bezpłatnie mogą wybrać miejsce na pokładzie, siedzą w komfortowych, szerszych fotelach, mają większą przestrzeń na nogi, mogą pracować na swoim laptopie mając dostęp do WiFi. Upper Class to prywatne podniebne apartamenty, fotele za pomocą jednego przycisku rozkładają się do pozycji płaskiego łóżka, do dyspozycji każdego jest przestronny stół, schowek na laptopa oraz wydzielona przestrzeń na lotnisku.

Odprawa online

Na trasach międzynarodowych Virgin Atlantic można odprawić się online od 24 do 2 godzin przed planowanym odlotem, a w przypadku lotu krajowego od 24 godzin do 65 minut.

Flota

Flota Virgin Atlantic Airways składa się z 41 samolotów typu Airbus A330-300, A340-300, A340-600, Boeing 747-400, B787-9.

Port lotniczy Londyn Gatwick

Międzynarodowe lotnisko Londyn Gatwick jest drugim, po Heatrow, najruchliwszym międzynarodowym portem Londynu. Położone jest 40 km na południe od centrum brytyjskiej stolicy i tyle samo na północ od Brighton. W obrębie portu znajduje się wiele  barów, restauracji, kawiarni, jest też mnóstwo sklepów wielobranżowych, w tym bezcłowe. W hali przylotów usługi świadczy 8 firm wynajmujących samochody. W terminalu południowym znajduje się całodobowa kawiarenka internetowa, dostępne są też na lotnisku specjalne punkty z dostępem do bezprzewodowego internetu. 

Posiłki

W klasie Economy linie serwują w zależności od pory lotu podwieczorek, śniadanie lub inny lekki posiłek. Pasażerowie otrzymują butelkowaną wodę, a do wyboru przed kolacją można zakupić alkohole. Na nocnych lotach linie serwują herbatę lub gorącą czekoladę.
W klasie Premium Economy pasażerom posiłki podawane są na cienkiej porcelanie. Do wyboru są oferowane trzy pyszne dania główne i wino, do wyboru białe lub czerwone. Po kolacji delektować się można likierem. 
Pasażerowie Upper Class dodatkowo witani są na pokładzie kieliszkiem szampana.

Dodatkowe usługi

Linie lotnicze Virgin Atlantic jako pierwsze zaoferowały rozrywkę pokładową dla indywidualnego pasażera we wszystkich klasach przelotu. Mają do dyspozycji mnóstwo filmów różnego gatunku, również dla dzieci, muzykę, audiobooki, gry.