Menu

Vueling

Reklama

Najlepsze okazje linii Vueling na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Vueling?

Rozkład lotów Vueling obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Vueling?

Bilety na lot linią Vueling najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Vueling kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Vueling mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Vueling

Vueling

Vueling Airlines to hiszpańska tania linia lotnicza z bazami na lotnisku El Prat w Barcelonie oraz na terenie rzymskiego portu Fiumicino. Nazwa linii pochodzi od hiszpańskiego „vuelo” oznaczającego „lot”. 
Przewoźnik posiada 13 dodatkowych baz: A Coruña, Alicante, Amsterdam, Bilbao, Florencja, Gran Canaria, Malaga, Palma de Mallorca, Paryż-Charles de Gaulle, Paryż-Orly, Santiago de Compostela, Sewilla i Walencja oraz Ibiza i Minorka, z których korzysta w sezonie letnim. 
Linie obsługują ponad 100 tras pomiędzy Barceloną i Rzymem a lotniskami w Afryce, Europie i Azji. Są drugim największym przewoźnikiem w Hiszpanii. 
Linie Vueling powstały w 2004 roku. Początkowo flota liczyła dwa Airbusy A320 obsługujące z trasy pomiędzy Barceloną a Ibizą, Palma de Mallorca i paryskim lotniskiem Charlesa de Gaulle’a. 

Bagaż

W liniach lotniczych Vueling Airlines na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Vueling też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

W liniach Vueling Airlines obowiązuje jedna klasa rezerwacyjna, ale w jej ramach można skorzystać z kilku taryf.
Podróż taryfą Basic daje możliwość zbierania punktów Punto programme. Każdy uczestnik programu otrzymuje 3 punkty za każde euro wydane na lot.
Taryfa Optima daje możliwość wyboru fotela, dokonania natychmiastowej odprawy oraz zabrania na pokład bezpłatnej sztuki bagażu rejestrowanego. Specjalnie dla podróżujących rodzin z dziećmi przewidziano taryfę Family, zawierającą dodatkowo pierwszeństwo wejścia na pokład dla rodzin z dziećmi do 2. roku życia oraz możliwość skorzystania ze specjalnego stanowiska odprawy na wybranych lotniskach. Taryfa TimeFlex z kolei pozwala na elastyczne zarządzanie własną rezerwacją - dokonywanie w określonym zakresie zmian w bilecie.

Odprawa online

Wykonanie wcześniejszej odprawy online pozwala zaoszczędzić czas na lotnisku. Kartę pokładową można wydrukować lub ściągnąć na telefon za pomocą mobilnej aplikacji. 
Odprawa online jest możliwa od razu po zarezerwowaniu biletu, aż do 4 godzin przed odlotem (z wyjątkiem lotnisk, gdzie możliwość odprawy kończy się na 24 godziny przed odlotem – Lizbona, Cardiff, Lyon, Praga, Frankfurt, Londyn-Heatrow).
Podczas odprawy online można wybrać fotel na pokładzie. 

Flota

Flota linii Vueling liczy 120 maszyn typu Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321-200.

Barcelona-El Prat Airport

Lotnisko znajduje się 12 km na południowy zachód od centrum Barcelony. Jest drugim pod względem wielkości portem w Hiszpanii po madryckim lotnisku Barajas i 31. wśród najbardziej zatłoczonych na świecie. Swoją bazę oprócz Vuelinga mają tu również Iberia Regional oraz Ryanair.
Większość lotów obsługiwana jest przez linie Vueling, easyJet, Lufthansa, Air Europa. Najpopularniejsze kierunki z Barcelony to Londyn-Gatwick, Amsterdam-Schiphol, Paryż Charles de Gaulle, Frankfurt Internetional, Rzym-Fiumicino.

Posiłki

Vueling oferuje szeroki wybór dań. W cenę biletu w taryfie Excellence wliczone są przekąski i napoje. 

Dodatkowe usługi

Pasażerowie podróżujący taryfą Excellence mają dostęp do saloników lotniskowych.