Menu

FlexFlight

Reklama

Najlepsze okazje linii FlexFlight na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata FlexFlight?

Rozkład lotów FlexFlight obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty FlexFlight?

Bilety na lot linią FlexFlight najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii FlexFlight kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem FlexFlight mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o FlexFlight

FlexFlight

FlexFlight to linia lotnicza o kodzie IATA W2, która od 2006 roku oferuje głównie loty prywatne i czarterowe, a także regularne tanie loty na stałych trasach między lotniskami w Augsburgu i Salzburgu. FlexFlight jest jednak tylko pośrednikiem w sprzedaży biletów lotniczych na przeloty organizowane przez swoich partnerów lotniczych. Głównym lotniskiem linii jest Roskilde Airport w Kopenhadze.

Co można mieć w bagażu podręcznym i rejestrowanym w FlexFlight?

FlexFlight nie ustala samodzielnie limitów bagażowych, ponieważ zależą one od podwykonawcy, który obsługuje dany lot. Jednak większość zasad jest podobna niezależnie od tego, z jakim przewoźnikiem podróżujemy.

Bagaż podręczny w FlexFlight powinien być na tyle mały, aby zmieścił się pod siedzeniem pasażera lub w schowku nad głową. Nie może zawierać przedmiotów, które stanowiłyby zagrożenie dla życia bądź zdrowia pasażerów, np. materiałów wybuchowych i łatwopalnych, ostrych narzędzi itp. Przewóz płynów jest dozwolony, ale ograniczony. Muszą one być umieszczone w maksymalnie 100-mililitrowych butelkach umieszczonych w przezroczystej, strunowej torebce.

Przepisy dotyczące bagażu rejestrowanego w FlexFlight nie są tak restrykcyjne jak w przypadku bagażu podręcznego, ale wciąż nie można w nim przewozić niebezpiecznych substancji. Waga takiego bagażu waha się w przedziale 15-20 kg i zależy od konkretnego przewoźnika.

Rodzaje klas rezerwacyjnych w FlexFlight

Firma FlexFlight nie wprowadza podziału na poszczególne klasy rezerwacyjne, ponieważ wszystkie loty komercyjne odbywają się za pośrednictwem partnerskich linii lotniczych. W zależności od danej trasy i przewoźnika można kupić bilety lotnicze w klasie ekonomicznej i biznesowej, jednak w przypadku krótkich tras dostępne są tylko miejsca w klasie ekonomicznej. Niezależnie od klasy rezerwacyjnej w FlexFlight można skorzystać z dodatkowych udogodnień, takich jak pierwszeństwo wejścia na pokład – oczywiście za dodatkową opłatą.

Jak dokonać odprawy online w FlexFlight?

Sama linia lotnicza FlexFlight nie prowadzi odprawy on-line, jednak jeśli przewoźnik z nią współpracujący oferuje taką usługę, można odprawić się bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić formularz z danymi osobowymi i informacjami dotyczącymi lotu, a następnie poczekać, aż system wygeneruje kartę pokładową. Wydrukowaną kartę należy mieć przy sobie podczas kontroli na lotnisku oraz przy wejściu na pokład, by okazać ją razem z biletem lotniczym. W przypadku, gdy przewoźnik nie oferuje odprawy on-line, należy przybyć minimum godzinę wcześniej przed planowanym startem, aby odprawić się na lotnisku.

FlexFlight – samoloty

FlexFlight posiada w swojej flocie sześć rodzajów maszyn: Challenger 604, Citation CJ2+, Citation Bravo, Citation Sovereign, Gulfstream G200 oraz Learjet 45. Wszystkie samoloty z floty FlexFlight są przestronne i luksusowo urządzone. Wnętrza są zaprojektowane tak, aby umożliwić np. organizację spotkania biznesowego w trakcie lotu. Dodatkowo niektóre modele posiadają również mini bar na pokładzie.

Jakie usługi dodatkowe ma FlexFlight w swojej ofercie?

Pasażerowie, którzy podróżują na pokładzie samolotów czarterowych firmy FlexFlight, mogą w trakcie lotu korzystać z przekąsek podawanych na ciepło lub na zimno. Oprócz tego mają dostęp do mini baru oraz rozrywki pokładowej.

Linia lotnicza świadczy również dodatkowe usługi doradcze, np. przy zakupie odpowiedniego modelu samolotu. Oferuje nawet zarządzanie prywatnym samolotem. Oferta ta obejmuje serwis maszyny, efektywne planowanie i zarządzanie kosztami podróży.

Siedziba FlexFlight – port Lotniczy Roskilde

Główną siedzibą linii FelxFlight jest port lotniczy Roskilde oznaczony kodem IATA RKE, znajdujący się około 43 kilometry na zachód od stolicy Danii. Port jest przystosowany do obsługi lotów krajowych i międzynarodowych, jednak wykorzystuje się go głównie do realizacji lotów prywatnych, testowych i szkoleniowych, ponieważ w pobliżu znajduje się szkoła lotnicza. Na lotnisko można dojechać komunikacją miejską, ale znacznie szybszym i wygodniejszym sposobem jest podróż własnym samochodem lub taksówką. Na miejscu znajdują się wygodne poczekalnie, w których pasażerowie i załoga mogą odpocząć przed nadchodzącym lotem. Oprócz tego na terenie portu można skorzystać z sali konferencyjnej, sali do ćwiczeń i bezpłatnego dostępu do Internetu.