Menu

WOW Air

Reklama

Najlepsze okazje linii WOW Air na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata WOW Air?

Rozkład lotów WOW Air obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty WOW Air?

Bilety na lot linią WOW Air najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii WOW Air kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem WOW Air mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o WOW Air

WOW Air

Tanie linie lotnicze WOWair wg hasła przewodniego są „Najpunktualniejszą islandzką linią lotniczą”, działającą pod hasłem „Linia z dużym uśmiechem i niskimi cenami”. Założone zostały w listopadzie 2011 roku, a działalność rozpoczęły 31 maja 2012 roku. Do życia linie powołał, mający bogate zaplecze finansowe w zakresie technologii i komunikacji na Islandii, w Europie i Ameryce Północnej, drugi najbogatszy Islandczyk Skuli Mogesen. Kilka miesięcy po wejściu na rynek, WOWair przejęła wraz z siatką połączeń swojego największego na Islandii konkurenta, działającego w tym kraju przez 10 lat jedynego przewoźnika low cost, linie Iceland Express. 
Islandzki przewoźnik w siatce połączeń ma 20 kierunków po Europie i USA, w sezonie letnim ląduje m.in. w Warszawie. W przeciwieństwie do innych tanich przewoźników WOWair korzysta głównie z dużych lotnisk zlokalizowanych blisko centrum miasta. Poza działalnością przewozów pasażerskich linie prowadzą biuro podróży WOW Travel, oferujące szeroką gamę wycieczek i hoteli. 

Obecnie na trasach, które przed zawieszeniem działalności operacyjnej obsługiwane były przez WOW air, latają m.in. linie Norwegian, Virgin Atlantic, czy Ryanair.

Bagaż

W liniach lotniczych WOWair na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w WOWair też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Odprawa online

U linii WOWair nie ma możliwości dokonania odprawy online. Ten, kto pierwszy zgłosi się do odprawy, ma największy wybór miejsc na pokładzie.

Flota

Flota WOWair składa się z pięciu samolotów typu Airbus A320-232 i A321-211. Ich średnia wieku wynosi 5,4 lat.

Port lotniczy Keflavik

Międzynarodowe lotnisko Keflavik położone jest 50 km na południowy zachód od islandzkiej stolicy, Reykjaviku. Na lotnisku znajdują się restauracje, bary, kawiarnie, sklepy, firmy świadczące usługi wynajmu samochodów. Na terenie portu jest dostęp do bezprzewodowego internetu, skorzystać z niego można również w specjalnych punktach.

Posiłki

Na pokładzie samolotów WOWair linie serwują płatny catering oferujący pasażerom m.in. pizze, kanapki, przekąski, kawę, herbatę, gorącą czekoladę, zimne napoje gazowane, wodę, soki owocowe, piwo oraz wina.

Dodatkowe usługi

W samolotach WOWair funkcjonuje podniebny sklep oferujący w atrakcyjnych cenach gamę luksusowych artykułów, np. kosmetyki i perfumy najlepszych na świecie marek. Poza tym linie oferują szereg płatnych usług, jak wykupienie na pokładzie dodatkowego miejsca, zarezerwowania tego ulubionego, dokonania zmiany rezerwacji, istnieje też możliwość wykupienia dodatkowego bagażu. W czasie rejsów na monitorach linie wyświetlają m.in. filmy. Do dyspozycji pasażerów są kolorowe magazyny.