Menu

Cityjet

Reklama

Najlepsze okazje linii Cityjet na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Cityjet?

Rozkład lotów Cityjet obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Cityjet?

Bilety na lot linią Cityjet najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Cityjet kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Cityjet mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Cityjet

Cityjet

CityJet to założona w 1993 roku irlandzka linia lotnicza. W 1996 roku przewoźnik nawiązał współpracę z Air France, które po niedługim czasie przejęły wszystkie udziały marki, a następnie sprzedały je niemieckiej firmie Intro Avation. W 2014 roku markę wykupiło konsorcjum biznesowe prowadzone przez pierwotnego założyciela linii – Pata Byrne'a.

Sieć połączeń CityJet obejmuje miasta europejskie (Dublin, Londyn, Amsterdam, Manchester, Newcastle, Florencja), jednak przewoźnik realizuje także loty czarterowe na potrzeby biur podróży, jak i prywatnych klientów. CityJet wykonuje również rejsy dla innych marek: SAS, Air France, KLM oraz Brussels Airlines. Głównym hubem linii jest międzynarodowy port lotniczy w Dublinie, oddalony od centrum miasta o ok. 10 km.

Bagaż

Każdy pasażer linii CityJet może wnieść na pokład samolotu jeden bezpłatny bagaż podręczny o określonych przez przewoźnika wymiarach i wadze. W cenie biletu każdej osobie przysługuje także dodatkowo jedna mała rzecz, którą  można wnieść do kabiny, na przykład torebka damska czy torba na laptopa. Wymiary bagażu podręcznego, jak i dodatkowego przedmiotu mogą się różnić w zależności od modelu samolotu, którym będzie realizowany rejs.

Bagaż rejestrowany CityJet także jest bezpłatny, a jego dokładne wymiary są podane na stronie przewoźnika. Każda osoba może zabrać ze sobą jeden bagaż rejestrowany w cenie biletu, ale istnieje możliwość wykupienia dodatkowego bagażu. Należy jednak pamiętać, że łączna waga wszystkich bagaży rejestrowanych musi się zmieścić w limicie ustalonym przez przewoźnika.

Klasy rezerwacyjne

CityJet oferuje klientom wybór miejsc w trzech klasach rezerwacyjnych. Są to taryfy: CityValue, CityFlex oraz CityPremium. Pasażerowie każdej z klasy rezerwacyjnej mogą bezpłatnie wybrać miejsca na pokładzie samolotu, jak i skorzystać z możliwości darmowej odprawy online. Podczas lotu pasażerom serwowane są darmowe przekąski.

Odprawa online

Odprawa online CityJet jest darmowa dla wszystkich pasażerów. Usługa ta jest dostępna  48 godzin przed danym lotem, a kończy się godzinę przed startem samolotu. Na stronie internetowej przewoźnika należy wypełnić odpowiedni formularz – w tym celu trzeba przygotować dane swoje i ewentualnych towarzyszy podróży, a także numer lotu i numer biletu/rezerwacji. Po zakończeniu odprawy należy pamiętać, aby wydrukować kartę pokładową – bez niej nie wejdziemy na pokład samolotu!

Flota

Początkowo flota CityJet nie należała do najnowocześniejszych, jednak od kilku lat jest ona wymieniana. Rejsy przewoźnika są realizowane przez nowoczesne i komfortowe samoloty, które są przystosowane do lotów na średnich dystansach. Flota CityJet liczy kilkadziesiąt samolotów, a są to maszyny takie jak: Avro RJ85, Bombardier CRJ900 oraz Sukhoi Superjet100. Maszyny te mogą pomieścić średnio po 90-98 pasażerów, mają skórzane fotele, zadbano także o to, aby pasażerowie mieli większą przestrzeń na nogi.

Port lotniczy w Dublinie

Dublin Airport to główny port lotniczy CityJet. Lotnisko posiada dwa terminale i jest największym lotniskiem w Irlandii pod względem ilości obsługiwanych pasażerów. Na terenie lotniska znajdują się liczne sklepy, kawiarnie, restauracje oraz bary.

Odległość Dublin Airport od centrum miasta wynosi ok. 10 km. Trasę tę można pokonać autobusem miejskim lub lotniskowym, taksówką bądź wypożyczonym samochodem. Niestety, nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego między lotniskiem a centrum Dublina.

Posiłki

CityJet oferuje wszystkim pasażerom, bez względu na wybraną przez nich klasę rezerwacyjną, darmowy catering podczas lotu. Do wyboru są przekąski oraz napoje – w tym napoje alkoholowe: wino, piwo i drinki.

Dodatkowe usługi

Przewoźnik umożliwia wniesienie na pokład samolotu urządzeń elektronicznych i pracę na nich (w trybie samolotowym) podczas lotu. Podczas rejsu można się zrelaksować, czytając pismo pokładowe „Velocity”.

Osoby, które chcą wykupić dodatkowy bagaż rejestrowany, mogą to zrobić online za pośrednictwem formularza na stronie przewoźnika. Dzięki temu rozwiązaniu klient oszczędza 30% ceny.

CityJet oferuje także loty czarterowe dla osób prywatnych. Do dyspozycji klientów są komfortowe samoloty mogące pomieścić 98 osób, ze skórzanymi fotelami i większą przestrzenią na nogi. W ramach usługi przewoźnik może wydzielić osobiste stanowisko odprawy dla pasażerów lotu, a nawet w niektórych przypadkach wydzielić prywatny terminal.

CityJet posiada także płatną usługę opieki nad niepełnoletnimi pasażerami, którzy podróżują samodzielnie.