Menu

SunExpress

Reklama

Najlepsze okazje linii SunExpress na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata SunExpress?

Rozkład lotów SunExpress obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty SunExpress?

Bilety na lot linią SunExpress najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii SunExpress kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem SunExpress mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o SunExpress

SunExpress

Linie lotnicze Sun Express są tureckimi liniami regularnymi i czarterowymi. Powstały w 1989 roku efekt współpracy Turkish Airlines i Lufthansy. Działalność turecki przewoźnik rozpoczął w 1990 roku lotami czarterowymi między Antalyą i Frankfurtem. Lufthansa swoje udziały w Sun Express przeniosła w 1995 roku do Concord Airlines, a w 2007 roku z powrotem zostały one przeniesione do Lufthansy. Sun Express jako jedyna turecka linia posiada certyfikat ISO 90001, ISO 14001 i Ohsas 18001. Wspiera wiele kulturalnych i społecznych przedsięwzięć Antalyi i Izmiru. Aktualnie linie obsługują rejsy pasażerskie do wielu miast Europy, Azji i Afryki Północnej. 

Bagaż

W liniach lotniczych Sun Express na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Sun Express też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Linie lotnicze SunExpress oferują klasy przelotu: SunEco, SunClassic i SunPremium. SunEco jest najtańszą taryfą, w której cenę wliczona jest jedna sztuka bagażu do 20 kg, natomiast posiłki, wybór miejsc na pokładzie i nadbagaż można zamówić oddzielnie.
Pasażerowie SunClassic otrzymują bezpłatną rezerwację miejsca, przekąskę i napój. Każdy pasażer może przewozić bezpłatnie 25 kg bagażu. 
Bilet w klasie SunPremium to wygodne podróżowanie w szerszym fotelu, gorący posiłek oraz limit bagażu wynoszący 35 kg.

Odprawa online

Podróżując liniami lotniczymi Sun Express można od 24 godzin do 2 godzin przed planowanym wylotem dokonać odprawy online.

Flota

Flota Sun Express składa się z ponad 70 samolotów typu Boeing B737-200 i B737-800.

Port lotniczy Antalya

Międzynarodowe lotnisko Antalya położone jest na Riwierze Tureckiej w odległości ok. 14 km od centrum miasta Antalya. Jest to jeden z największych tureckich portów. Swoistą bramą do jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów Turcji obsługuje ponad sto linii lotniczych świata. W obrębie lotniska znajdują się liczne bary, kawiarnie, sklepy. W hali przylotów dziesięć firm świadczy usługi wynajmu samochodów.

Posiłki

SunExpress serwuje szeroki wybór smacznych przekąsek, wyrobów cukierniczych, gorących i zimnych napojów, napojów alkoholowych. Na trasach międzynarodowych oferta obejmuje gorące posiłki, kanapki i przekąski w śródziemnomorskim stylu. Za dodatkową opłatą linie przygotują posiłki na zamówienie, warunkiem jest zgłoszenie takiej potrzeby przewoźnikowi najpóźniej na 3 dni przed planowanym odlotem. W czasie lotu funkcjonuje też podniebny bar z obsługą wielojęzyczną, mówiącą m.in. po polsku. Zakupić w nim można przekąski, kanapki, napoje bezalkoholowe i alkoholowe, perfumy, kosmetyki, zabawki, artykuły tytoniowe i inne. 

Dodatkowe usługi

Na pokładzie w czasie lotu pasażerowie mogą korzystać z rozrywek audio – wideo, mają też dostęp do czasopism i gazet.