Menu

Shenzhen Airlines

Reklama

Najlepsze okazje linii Shenzhen Airlines na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Shenzhen Airlines?

Rozkład lotów Shenzhen Airlines obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Shenzhen Airlines?

Bilety na lot linią Shenzhen Airlines najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Shenzhen Airlines kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Shenzhen Airlines mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Shenzhen Airlines

Shenzhen Airlines

Shenzhen Airlines (kod IATA: ZH) to chińska linia lotnicza, której siedziba znajduje się w Shenzhen w prowincji Guangdong. Jest to jeden z największych przewoźników na terenie Chin. Początek działalności linii datuje się na 17 września 1993 roku. Pasażerowie Shenzhen latają obecnie na około 300 trasach krajowych i międzynarodowych, docierając do ponad 60 lotnisk w Chinach, a także do Hongkongu, Singapuru, Indonezji, Korei Południowej, Tajwanu i Tajlandii.

Shenzhen - bagaż podręczny wymiary i waga

Pasażerowie wszystkich klas rezerwacyjnych Shenzhen Airlines mogą zabrać na pokład 5-kilogramowy bagaż podręczny. Waga 5 kg obowiązuje w przypadku lotów krajowych i międzynarodowych. W klasie pierwszej pasażerom przysługuje dodatkowy bagaż podręczny bez konieczności dopłacania za jego przewóz. Wymiary bagażu podręcznego w Shenzhen Airlines powinny wynosić 20x40x55 cm. Posiadacze złotej karty Star Alliance mogą zabrać 3 torby z bagażem podręcznym na trasach międzynarodowych w klasie pierwszej i 2 walizki kabinowe w klasie biznesowej.

Co można mieć w bagażu podręcznym Shenzhen?

W bagażu podręcznym Shenzhen Airlines pasażerowie mogą przewozić przedmioty osobiste, kosmetyki niezbędne w długiej podróży, a także telefony, laptopy, zegarki, ładowarki i inne sprzęty elektroniczne. Zabronione jest przewożenie w bagażu podręcznym zapalniczek, zapałek, scyzoryków oraz innych niebezpiecznych przedmiotów. Kosmetyki należy przepakować do buteleczek o pojemności do 100 ml, a następnie umieścić w przeźroczystej torbie. Jeden pasażer może mieć ze sobą tylko jedną torbę z kosmetykami.

Shenzhen bagaż rejestrowany - loty międzynarodowe

W liniach lotniczych Shenzhen bagaż rejestrowany jest przewożony bezpłatnie, jeżeli jego waga w klasie pierwszej wynosi do 32 kg w jednej walizce. Jeśli bagaż waży więcej, konieczne jest zabranie ze sobą dwóch osobnych walizek. Takie zasady obowiązują w przypadku samolotów obsługujących tanie loty i na droższych trasach międzynarodowych. W klasie pierwszej pasażerom dorosłym oraz dzieciom przysługują dwie sztuki bagażu rejestrowanego. Bilety lotnicze na loty międzynarodowe w klasie ekonomicznej umożliwiają bezpłatne przewiezienie jednej sztuki bagażu rejestrowanego o wadze 23 kg przez wszystkich pasażerów, w tym przez niemowlęta.

Shenzhen bagaż rejestrowany - loty krajowe

Na trasach krajowych w klasie pierwszej dozwolony jest bagaż o wadze 40 kg, a w klasie biznesowej - o wadze 30 kg. W przypadku tanich lotów w klasie ekonomicznej limit bagażu rejestrowanego wynosi 20 kg. Bilety lotnicze dla niemowląt umożliwiają przewiezienie 10 kg bagażu oraz składanego wózka lub kołyski.

Shenzhen Airlines - przewóz bagażu specjalnego

Linie lotnicze Shenzhen Airlinesdopuszczają przewożenie bagażu specjalnego. Dodatkowe bilety lotnicze pasażerowie mogą kupić dla zwierząt domowych, przedmiotów alkoholowych określonych w regulaminie linii oraz na wózki inwalidzkie elektryczne.

Klasy rezerwacyjne Shenzhen Airlines

W przypadku Shenzhen klasy rezerwacyjne obejmują 3 kategorie: pierwszą, biznesową i ekonomiczną. W Shenzhen klasa pierwsza oferuje pasażerom fotele rozkładane do pozycji półleżącej lub leżącej. W każdym rzędzie znajdują się cztery miejsca, a tym dwa sąsiadujące ze sobą. Fotele są szerokie, dlatego zapewniają znacznie wyższy komfort podróży niż siedzenia w klasie ekonomicznej. Pasażerowie klasy pierwszej Shenzhen Airlines korzystają z szybszej odprawy, pierwszeństwa wejścia na pokład, transferu VIP oraz ekskluzywnej toalety. Ponadto do wyboru mają więcej zróżnicowanych posiłków. Tanie loty realizowane są wyłącznie przez samoloty posiadające miejsca w klasie ekonomicznej. Klasa ekonomiczna Shenzhen Airlines oferuje podróżnym po 6 miejsc w każdym rzędzie. W razie potrzeby pasażerowie z nadwagą mogą zarezerwować dodatkowe miejsce.

Jak dokonać odprawy online w Shenzhen Airlines?

Odprawa online Shenzhen Airlines jest udostępniona dla pasażerów, którzy posiadają elektroniczne bilety lotnicze. Odprawy przez Internet dokonuje się najpóźniej na 90 minut przed planowanym odlotem. Pasażerowie korzystający z odprawy online powinni wydrukować kartę pokładową na papierze formatu A4. W Shenzhen odprawa może być anulowana przez Internet jednokrotnie. W przypadku pojawienia się potrzeby ponownego anulowania odprawy, jest to możliwe wyłącznie na lotnisku.

Odprawa online Shenzhen - kto nie może z niej skorzystać?

Odprawa Shenzhen Airlines przez Internet jest dostępna wyłącznie dla pasażerów dorosłych bez specjalnych potrzeb. Nie mogą z niej skorzystać kobiety w ciąży, niemowlęta, dzieci, osoby niepełnosprawne i poruszające się na wózkach inwalidzkich. Ponadto oprawa online jest niemożliwa, gdy bilety lotnicze Shenzhen Airlines zakupią pasażerowie odbywający loty połączeniowe lub wchodzący na pokład w innym mieście. Niemożliwe jest również dokonanie odprawy online bagażu.

Shenzhen Airlines - flota

Shenzhen Airlines posiada ponad 230 samolotów. Główny trzon floty stanowią Boeingi 737-800 i Airbusy A320-200. Prócz nich linie lotnicze dysponują modelami takimi jak: Airbus A319-100, Boeing 737-700 i Boeing 737-900.

Linie lotnicze Shenzhen - rozrywka i udogodnienia na pokładzie

Pasażerowie odbywający tanie loty Shenzhen mogą skorzystać z niewielu udogodnień. Jedynie na trasie z Shenzhen do Pekinu zyskują dostęp do Wi-Fi. Na innych trasach na pasażerów czekają prasa, koce, posiłki serwowane o określonych godzinach oraz przekąski i napoje podawane przez personel pokładowy. Podróżni ze specjalnymi wymaganiami żywieniowymi powinni zarezerwować posiłki na co najmniej 24 godziny przez odlotem.

Główna siedziba Shenzhen Airlines - lotnisko Shenzhen

Lotnisko Shenzhen jest położone 35 km od miasta Shenzhen. Jest to jeden z największych portów lotniczych w południowej części Chin. Terminal wypełniają sklepy z przekąskami i pamiątkami oraz restauracje i kawiarnie. Podróżni mogą skorzystać na lotnisku z usługi wypożyczenia samochodów oraz noclegu w hotelu.