Menu

Aigle Azur

Reklama

Najlepsze okazje linii Aigle Azur na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Aigle Azur?

Rozkład lotów Aigle Azur obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Aigle Azur?

Bilety na lot linią Aigle Azur najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Aigle Azur kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Aigle Azur mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Aigle Azur

Aigle Azur

Aigle Azur to prywatne francuskie linie lotnicze oferujące przeloty krajowe, międzynarodowe i czarterowe. Historia ich powstania sięga lat 40 minionego stulecia. Założył je w 1946 roku Sylwian Floirat. W latach 1946 i 1955 rejsy francuskiego przewoźnika obsługiwała spora flota samolotów Douglas DC-3. Na początku 1950 roku linie rozpoczęły działalność rejsów długodystansowych do Afryki, Azji i w regiony Pacyfiku. W latach 70. została zmieniona nazwa linii na Lucas Aigle Azur, a w 2001 roku powróciła do swojego pierwotnego brzmienia. Aktualnie linie operują w okolicach Morza Śródziemnego i w Afryce. Jej samoloty lądują m.in. w Portugalii, Szwajcarii i Rosji. Przewoźnik od marca 2015 roku ma podpisaną umowę codeshare z liniami Transareo Airlines. Główna siedziba linii Aigle Azur znajduje się na lotnisku Paryż Orly.

Bagaż

W liniach lotniczych Aigle Azur na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Aigle Azur też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Samolotami linii Aigle Azur podróżować można do wyboru trzema klasami: Biznes, Eco Premium i Economy. 
Klasa Biznes oferuje wszelkie udogodnienia podczas podróży. Pasażerom przysługuje pierwszeństwo odprawy, wejścia na pokład i zejścia z niego. Siedzą w skórzanych fotelach w konfiguracji 2/2 dzielonych stolikiem. 
Pasażerowie klasy Eco Premium mają zapewniony podczas lotu komfort podróży, priorytetowo są traktowani przy wejściu na pokład samolotu i zejścia z niego. Siedzą w takiej samej konfiguracji jak pasażerowie klasy Biznes. 
Natomiast klasa ekonomiczna jest najtańszą formą podróżowania liniami Aigle Azur, zapewnia pasażerom podstawowy standard. Pasażerowie siedzą w skórzanych fotelach w konfiguracji 3/3.

Odprawa online

Odprawy online można dokonać od 48 do 3 godzin przed planowanym odlotem.

Flota

Flota Aigle Azur ze średnią wieku 10,3 lat składa się z 10 samolotów typu Airbus A319, A320, A330-200.

Port lotniczy Paryż-Orly

Międzynarodowe lotnisko Paryż-Orly jest jednym z dwóch obsługujących francuską stolicę portów lotniczych. Położone jest ok. 14 km na południe od centrum Paryża. Na terenie lotniska znajduje się wiele barów i restauracji, sklepów z pamiątkami i bezcłowych. Ponadto jest tu kilka firm świadczących usługi wynajmu samochodów. Na terenie całego portu jest dostęp do bezprzewodowego internetu.

Posiłki

Na pokładzie samolotów francuskiego przewoźnika serwowane są różnorodne posiłki. Pasażerowie klasy biznes otrzymują na pokładzie samolotów linii Aigle Azur aperitif, w tym szampana, w zależności od czasu lotu dedykowane jest im odpowiednie menu, mogą liczyć na darmowe wina, alkohole i napoje bezalkoholowe.
W klasie Eco Premium pasażerowie mogą skorzystać z bezpłatnego serwisu napojów, w tym jest dostęp również do wina, a także mają zagwarantowane odpowiednie menu dopasowane do czasu lotu. 
Klasa Economy zapewnia w zależności od czasu lotu posiłki lub przekąski, darmowe gorące lub zimne napoje, w tym wina. Pasażerowie tej klasy za catering pokładowy płacą wyłącznie na trasach Francja – Portugalia – Francja.

Dodatkowe usługi

Na pokładzie samolotów Aigle Azur pasażerowie mają dostęp do francuskiej i międzynarodowej prasy, sklepu podniebnego oferującego kosmetyki, perfumy, słodycze i upominki na prezent. Dzieciom podróżującym wraz z opiekunami oferowane są filmy rysunkowe, komiksy i zabawki. Przewoźnik oferuje swoim pasażerom członkostwo w programie lojalnościowym Azur Plus. Zbierając punkty za mile, można otrzymać atrakcyjne nagrody, w tym darmowe przeloty.