Lotnisko Bruksela Charleroi

Brussels South Charleroi Airport

1

Najlepsze okazyjne loty Bruksela Charleroi

Informacje - Lotnisko Bruksela Charleroi

Lotnisko Charleroi to jedno z mniejszych lotnisk w Belgii, aczkolwiek jego korzystna lokalizacja – około 7 km na północ od miasta Charleroi i 46 km od centrum Brukseli  - sprawia, że port ten cieszy się dużą popularnością w regionie. Ponadto jego usytuowanie blisko autostrady A54 oraz E42 sprawia, że z portu korzystają także podróżujący do Paryża, Amsterdamu czy Kolonii, do których można dotrzeć samochodem w 2 godziny.

Aby nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem, w 2008 r. lotnisko uruchomiło nowy terminal, który może obsłużyć około 5 milionów pasażerów rocznie. Obecnie lotnisko wykorzystywane jest przez 7 linii lotniczych do lotów międzynarodowych i krajowych. W pobliżu lotniska znajdują się hotele.

Dojazd - Lotnisko Bruksela Charleroi

Brussels South Charleroi Airport
Rue des Frères Wright 8, B-6041 Charleroi


Autobus
Co kilkanaście minut między lotniskiem a dworcem kolejowym Midi w Brukseli kursują autokary. Dodatkową, niezwykle korzystną opcją podróży, jest 24-godzinne połączenie między lotniskiem a dworcem kolejowym w Charleroi. Stamtąd bez trudu można dojechać do każdego przystanku kolejowego w Belgii lub poza granicami kraju.

Kolej
W kasach biletowych dworców kolejowych Belgii można kupić bilet kolejowo–autobusowy. W jego cenę wchodzi opłata za podróż z któregokolwiek dworca kolejowego w Belgii do dworca w Charleroi, a stamtąd transport autobusem (linia A i 68) do lotniska Charleroi.

Postój taksówek znajduje się tuż przed terminalem. Ceny to około 1,20 EUR za dojazd z lotniska do centrum Charleroi oraz 85,00 EUR z lotniska do Brukseli (także w drugą stronę).

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowej GPS:

N 50°27'33"
E 4°27'14"

Lotnisko Charleroi leży obok autostrady A54 (zjazd nr 24 od strony Brukseli – Nivelles) oraz E42 (zjazd nr 15 od strony Liege-Namur; od Mons należy z autostrady E42 zjechać na autostradę A54 i dalej wyjściem nr 24 kierować się dalej na lotnisko).

Parking - Lotnisko Bruksela Charleroi

Pierwszy obszar parkingowy - P Express (żółty) - znajduje się bezpośrednio przy terminalu. Jest przeznaczony głównie dla krótkich postojów, dla osób przywożących kogoś na lotnisko.

Istnieją także krótkookresowe parkingi P1 (niebieski) oraz P2 (zielony). Pierwszy zlokalizowany przy Terminalu I, drugi przy Terminalu II. Łącznie posiadają ok. 700 miejsc parkingowych.

Parking długoterminowy – pomarańczowy - to około 4000 miejsc parkingowych.

Usługi - Lotnisko Bruksela Charleroi

Gastronomia - na terenie zabudowań portu lotniczego zlokalizowanych jest kilka restauracji, piekarnia, cukiernia, kawiarnia oraz bar.

Zakupy – klientom udostępniono pasaż, w którym ulokowane są placówki handlowe o szerokim asortymencie. Na lotnisku znajduje się także apteka.

Pieniądze – znajdziemy tu punkty wymiany waluty, placówki transferu pieniędzy, bankomaty.

Obsługa klienta – można skorzystać z saloników prasowych, miejsc ze specjalnymi, masującymi fotelami, magazyny do przechowywania bagażu, punkty samodzielnej odprawy.

Niepełnosprawni – całe lotnisko jest przystosowane do obsługi pasażerów niepełnosprawnych (specjalne toalety, przejścia, maszyny czytające informacje lotniskowe).

Internet - całe lotnisko objęte jest bezprzewodowym dostępem do Internetu.

Kontakt - Lotnisko Bruksela Charleroi

Brussels South Charleroi Airport
Rue des Frères Wright 8, B-6041 Charleroi


Infolinia
+32 71 251 211

Tablica przylotów i odlotów Bruksela Charleroi

Wyszukaj lotniska z najbliższej okolicy i całego świata

x

Twoja przeglądarka internetowa jest nieaktualna

Zainstaluj najnowszą wersję używanej przeglądarki, żeby w pełni korzystać z możliwości naszego serwisu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z naszą infolinią:

+48 32 728 3000 lub 801 420 303

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 22:00, Sobota: 8:00 - 20:00, Niedziela: 12:00 - 20:00

Cena połączenia wg stawek operatora