Menu

Tanie loty Bristol Airport

Bristol

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Kolorowe niebo

  Każdego roku latem w Bristolu odbywa się czterodniowa impreza Bristol International Balloon Fiesta. Na niebie można zobaczyć wtedy setki kolorowych statków powietrznych.

 • Street art

  Z Bristolu pochodzi jeden z najważniejszych artystów ulicznych, czyli anonimowy Banksy. Rozejrzyj się uważnie, może znajdziesz jego prace takie jak Mild, Mild West, Well oraz Hung Lover?

 • Pirackie opowieści

  Jeżeli jesteś fanem morskich przygód, zajrzyj do najstarszej tawerny w Bristolu, czyli do The Llandoger Trow. Legenda głosi, że w tym przybytku bywał sam Edward Teach, czyli pirat Czarnobrody.

Co warto zobaczyć w Bristolu?

Masz sentyment do morskich opowieści, zwłaszcza tych dotyczących piratów? Chcesz poczuć atmosferę typowego angielskiego pubu? A może wolisz zwiedzać zabytki? Koniecznie wybierz się do Bristolu – to portowe miasto ma wiele twarzy!

Dawniej Bristol był najważniejszym portem angielskim, z którego wypływały nie tylko statki pod banderą Wielkiej Brytanii, ale także... piratów. Obecnie nad rzeką Avon w miejscu starych doków stworzono Bristol Harbour – rewelacyjną strefę relaksu z niezliczoną ilością knajpek na przycumowanych, klimatycznych barkach. Warto wybrać się tam na wieczorny spacer i wstąpić do jednej z tawern – doskonała rozrywka do piwa gratis!

Ciekawym miejscem jest również biegnąca przez centrum starego miast ulica King Street, przy której znajdują się m.in. najstarsze w mieście tradycyjne angielskie puby. Wrażenie robią również górujące nad miastem wieże wybudowanej w XII wieku Katedry Bristolskiej (wstęp wolny) oraz budynku Wills Memorial Building, w którym aktualnie znajduje się uniwersytet. Mimo tłumu studentów przed i w środku radzimy udać się na wieżę i zobaczyć piękną panoramę miasta. Doskonałe widoki czekają także na tych, którzy udadzą się zobaczyć największą atrakcję miasta, czyli monumentalny most wiszący Clifton Suspension Bridge.

Nad rzeką znajduje się także największy na świecie parowiec pasażerski SS Great Britain z pierwszej połowy XIX wieku, który pływał do Stanów Zjednoczonych. Obecnie w jego doskonale odtworzonych wnętrzach mieści się muzeum. Miłośnicy sztuki i natury na pewno nie zawiodą się po obejrzeniu wystaw Bristol Museum & Art Gallery (wstęp bezpłatny), a wielbiciele nauki wizytą w At Museum. Jeżeli fascynuje Cię okres gregoriański, zajrzyj do The Gregorian House Museum, czyli domu z pomieszczeniami odtworzonymi wiernie zgodnie z duchem epoki.

Jeżeli od zwiedzania z przewodnikiem i mapą w ręku (czy w smartfonie) wolisz chłonąć atmosferę miasta i obserwować jego mieszkańców, udaj się do jednego z wielu parków. W ciepłe dni – a tych jest tu zdecydowanie najwięcej w całej Anglii – to tam toczy się życie towarzyskie. Bristolczycy bowiem spędzają tam popołudniami i w weekendy czas, pałaszując na trawnikach, ławkach i murkach szybkie posiłki, a czasami także... pijąc piwo.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Bristol Airport w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Bristol Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Bristol Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Bristol Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Bristol Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Bristol Airport

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bristolu

Znajdź nocleg w Bristolu