Menu

Tanie loty Lulea Airport

Lulea

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: szwedzki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona szwedzka (SEK)

 • Poznaj Saamów

  Północną Szwecję zamieszkuje lud, który opanował sztukę przetrwania w trudnych, zimowych warunkach. Ich życie z bliska możesz obserwować podczas wypraw z reniferami.

 • Naucz się jeździć

  I nie chodzi tu o zwykłe jeżdżenie samochodem po zaśnieżonych drogach, ale jazdę po lodzie na zamarzniętym jeziorze. Kursy weekendowe kosztują ok. 6 tys. SEK.

 • Gdzie jeść?

  Na obiad wybierz się na ulicę Storgatan, gdzie mieści się wiele knajpek ze smacznym, lokalnym jedzeniem. Popularne są tu również kuchnie japońska i tajska.

Co warto zobaczyć w Lulea?

Miasto na północy Szwecji, siedziba regionu Norrbotten. Prawa miejsce Lulea otrzymała w 1621 roku, dzięki czemu dzisiaj możemy podziwiać szwedzką architekturę kilku ostatnich wieków. Największy rozkwit miasta datuje się na koniec XIX wieku, gdy pociągnięto tu kolej. 

Przez pierwszych 28 lat centrum miasta znajdowało się 9 km dalej na północny zachód, tam, gdzie dzisiaj jest gmina Gammelstad. Mieszkańcy w 1649 roku zebrali swój dobytek i przenieśli się bliżej morza, ponieważ jego poziom obniżył się z powodu polodowcowego podniesienia terenu. Przeprowadzka była konieczna, by kontynuować handel morski oraz łowić ryby.

Na terenie Gammelstad do dzisiaj zachowała się Gammelstads kyrkstad, coś w rodzaju wioski kościelnej. Taki typ zabudowy był bardzo rozpowszechniony w całej północnej Skandynawii. Czym różni się od innych wiosek? Kościół z XV wieku otoczony jest 424 drewnianymi domami, w których na co dzień nikt nie mieszkał. Służyły tylko w niedziele i święta jako schronienie dla wiernych, którzy przybywali na msze z odległych wiosek. Ponieważ warunki na północy Skandynawii nigdy nie należały do łatwych, nocne podróżowanie nie wchodziło w grę. Wierni zostawali więc na noc w wiosce. W 1996 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jeśli przyjedziesz do Lulea na początku lutego, koniecznie wybierz się w weekend na jarmark w Jokkmokk. W pierwszą sobotę i niedzielę lutego do miasteczka ściąga blisko 30 tys. Saamów z północnej Szwecji, sprzedających i kupujących rękodzieło, dyskutujących o reniferach i dalekich zimowych wyprawach. Na jarmarku skosztujesz tutejszych smakołyków, zobaczysz wystawy sztuki i fotografii, a nawet wybawisz się do białego rana przy ludowej muzyce. Do Jokkmokk z Lulea dojedziesz autobusem linii 44. Ponieważ to bardzo popularny termin, pamiętaj, by zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Lulea Airport w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Lulea Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Lulea Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Lulea Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Lulea Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Lulea Airport

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Lulea

Znajdź nocleg w Lulea