Menu

Tanie loty Pafos Intl Airport

Pafos

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki, turecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Najpiękniejsze mozaiki

  W parku archeologicznym zobaczysz doskonale zachowane starożytne mozaiki. Niektóre budynki odkryto dopiero częściowo. Nie zapomnij zabrać wody, ponieważ czeka Cię spory spacer.

 • Niespełniona miłość?

  Jeśli kochasz kogoś bez wzajemności, odwiedź kościółek Agios Agapitikos. Weź trochę ziemi z jego wnętrza, w zamian zostawiając monetę. Dodaj ziemię do napoju osoby, która kochasz. Podobno działa…

 • Krótkie banany

  Takie banany skosztujesz tylko na Cyprze. Choć uprawia się je na dużą skalę, prawie cała produkcja trafia na lokalny rynek, ponieważ zgodnie z europejskimi standardami są… za krótkie.

Co warto zobaczyć w Pafos?

Bogini miłości, Afrodyta, narodziła się z morskiej piany właśnie u wybrzeży Pafos. Przynajmniej taką wersję podaje mitologia grecka. Pozostałości po starożytnych czasach można znaleźć tu na każdym kroku. Pafos zostało założone prawdopodobnie w początkach XIV w. p.n.e. Już dwa wieki później wybudowano tu świątynię Afrodyty, której kult był zawsze silny na Cyprze.

Ogromna liczba zabytków sprawiła, że miasto wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednym z miejsc, gdzie najlepiej czuć ducha przeszłości, są Grobowce Królewskie - starożytny kompleks około stu podziemnych grobowców wykutych w litej skale. Na ścianach zachowały się fragmenty fresków przedstawiające życie ówczesnych mieszkańców Pafos. Nazwa jest jednak myląca - to nie królów chowano na terenie tej nekropolii, ale lokalnych arystokratów i namiestników rządzących wyspą.

Jeśli wybierasz się na wakacje we wrześniu, przygotuj się na festiwale wina. Zarówno w Pafos, jak i okolicznych miasteczkach, organizowane są kilkudniowe imprezy, podczas których można próbować win z lokalnych plantacji. Oczywiście to również świetna okazja na zakup oryginalnych prezentów.

Gdy zgłodniejesz, wybierz knajpkę, w której serwują meze. To uczta składająca się z kilku dań, oczywiście w znacznie zmniejszonych porcjach. Dzięki temu za jednym razem można skosztować wielu lokalnych przysmaków i wybrać  swoje ulubione. Na talerzach podawane są różne rodzaje mięs, owoce morza, sałatki, owoce. O meze zapytaj w Sidayes przy Tasou Markou Avenu. Z kolei jeśli trafisz do Ristorante Bacco przy Queen Verenikis, zamów baraninę - to bardzo popularne mięso, lokalni kucharze doszli do perfekcji w jego przyrządzaniu.

A co jeść w trakcie zwiedzania? Wypatruj przydomowych plantacji winorośli. Za drobną opłatą, a czasami za sam uśmiech, dostaniesz kiść dorodnych, świeżo zerwanych winogron. Dojrzewające w cypryjskim słońcu smakują jak nigdzie indziej!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Pafos Intl Airport znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Pafos Intl Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Pafos Intl Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Pafos Intl Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Pafos Intl Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Pafos Intl Airport

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Pafos

Znajdź nocleg w Pafos