Menu

Tralee loty - Tanie loty do Tralee

Pokaż filtry

Tralee

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: irlandzki, angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto nad rzeką

  W języku irlandzkim nazwa, z której powstało następnie Tralee, brzmi Trá Lí lub, bardziej formalnie, Tráigh Lí. Oznacza ona dosłownie miasto stojące nad rzeką (we wspomnianym języku – lee).

 • Spotkanie ze sztuką

  Jeżeli jesteś zainteresowany rdzenną kulturą Irlandii, w Tralee czeka Cię nie lada gratka. Znajduje się tu bowiem Siamsa Tíre, teatr, w którym będziesz mógł obejrzeć tradycyjne sztuki w języku irlandzkim!

 • Dla amatorów dobrego jedzenia

  Od kilku lat w Tralee, w czwarty weekend września, odbywa się Food Festival. Skosztować można wtedy kuchni świata, a także regionalnych piw i produktów prosto od ich wytwórców.

Co warto zobaczyć w Tralee?

Tralee jest miastem położonym w południowo-zachodniej części Irlandii, w hrabstwie Kerry. Znajduje się na półwyspie Dingle, który jest najdalej na zachód wysuniętym punktem kraju. Najbardziej popularnym elementem kultury miasta jest, odbywający się od prawie sześćdziesięciu lat, Rose of Tralee International Festival.

Festiwal Róży Tralee ma miejsce corocznie w sierpniu. Podczas obchodów wybierana jest młoda dziewczyna pochodzenia irlandzkiego, która otrzymuje tytułową różę. Zostaje ona swojego rodzaju ambasadorką miasta i regionu, a powinna cechować się aspiracjami, ambicją i odpowiedzialnością społeczną. Oprócz wyborów, w tym czasie w mieście odbywa się wiele imprez, są koncerty, parady, targi i pokazy fajerwerków.

Jeśli jesteś miłośnikiem tych kwiatów, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że pełnią istotną dla miasta rolę nie tylko w czasie, gdy odbywa się festiwal. W Tralee znajduje się bowiem miejski park, w którym nie tylko odbywa się wspomniana impreza, ale w którym założono także rozarium z ponad pięcioma tysiącami rodzajów róż. Warto je odwiedzić szczególnie w porze ich kwitnienia, kiedy prezentuje się najpiękniej.

Głodny? W Tralee, pomimo że nie jest dużym miastem, znajdziesz sporo miejsc, do których warto się wybrać. Wśród restauracji oferujących kuchnię irlandzką, bardzo dużą popularnością cieszą się na przykład CROI przy 9 Dominic Street, No. 4 on the Square przy 4 The Square czy Kirby's Brogue Inn przy Rock Street. Jeżeli zależy Ci, by zjeść coś na szybko, a lubisz owoce morza, zajrzyj koniecznie do Quinlans Seafood Bar przy 2 The Mall.

Tralee jest położone przy zatoce o tej samej nazwie, która jest częścią Oceanu Atlantyckiego, a do której wpływa kilka niewielkich rzek. Znajduje się tu rezerwat przyrody, obejmujący między innymi przepiękne plaże, wydmy i laguny. Możesz zwiedzić je pływając statkiem, podczas jednej z licznie organizowanych wycieczek. Jedną z ciekawszych rzeczy jest ptasi rezerwat, zlokalizowany na wyspie Derrymore.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Tralee w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Tralee, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Tralee mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Tralee?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Tralee obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tralee

Popularne linie latające do Tralee

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tralee

Znajdź nocleg w Tralee