Menu

Dubrownik loty - Tanie loty do Dubrownika

Dubrownik

Podróż do zachwycającej Chorwacji, czyli tanie loty do Dubrownika

Dubrownik to miasto położone w południowej Chorwacji ,nad Morzem Adriatyckim. Od 1979 roku widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kiedyś słynęło z handlu na arenie międzynarodowej, dziś – jest jednym z głównych ośrodków turystycznych kraju i najchętniej odwiedzanym miastem w kraju. Tanie loty do Dubrownika to tylko jeden ze sposobów dojazdu do Chorwacji. Równie dobrze można dotrzeć tu samochodem lub autokarem, choć podróż tymi środkami transportu jest dłuższa i bardziej męcząca.

Miasto jest znane z licznych zabytków oraz smacznej lokalnej kuchni. Spacer po zabytkowych fortyfikacjach z jednej strony ukazuje uroczy widok miasteczka, a z drugiej – piękne morze, ciągnące się aż po sam horyzont. Dubrownik przyciąga nie tylko miłośników historii. Oprócz pięknej scenerii ma do zaoferowania także niepowtarzalną atmosferę tętniącego życiem miasta. Osoby, które lubią doświadczać nocnego życia, na pewno świetnie się tutaj odnajdą. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu morza mamy tu do dyspozycji wiele urokliwych plaż. Jak widać, każdy nawet najbardziej wymagający wczasowicz znajdzie tu coś dla siebie. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że tanie linie lotnicze obsługujące loty do Dubrownika często zachęcają turystów do podróży nad Adriatyk.

Kiedy najlepiej odwiedzić Dubrownik?

Bilety lotnicze do Dubrownika dobrze jest wykorzystać w środku lata, aby móc poznać chorwacką kulturę i nacieszyć się gorącym klimatem. W tym czasie odbywa się słynny Dubrownik Summer Festiwal, który trwa aż półtora miesiąca. Podczas tego wydarzenia na scenie występuje 2 tysiące artystów z Chorwacji i spoza jej granic. Lato to najcieplejsza pora roku w Dubrowniku – doskonały czas, by korzystać z pogody podczas morskich kąpieli. Morze Adriatyckie jest cieplejsze od Bałtyku i ma piękny kolor ciemnego błękitu.

Jeśli nie lubimy zatłoczonych miejsc i cenimy spokój, możemy zdecydować się na lot do Dubrownika we wrześniu lub na przełomie maja i czerwca. W tym terminie pogoda będzie nam sprzyjała, ale unikniemy największych upałów. Wczesnym latem i jesienią do Chorwacji przyjeżdża nieco mniej turystów, dzięki czemu kupimy bilety w okazyjnej cenie.

Kurs lotniczy w kierunku Chorwacji

Bilet na lot do Dubrownika możemy nabyć już od 430 złotych. Ostateczna cena zależy od daty i miejsca wylotu. Najlepiej jest lecieć z lotniska w Warszawie, ponieważ tylko stamtąd startują samoloty bezpośrednie. Dodatkowo ceny są najkorzystniejsze właśnie w porcie w stolicy. Bezpośredni lot trwa około 2 godzin. Do Dubrownika możemy polecieć także z innych polskich miast, np. Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Gdańska. Loty z tych lotnisk są jednak znacznie droższe i wymagają przesiadki, co wydłuża podróż nawet do 16 godzin. Warto pamiętać, że Warszawa to miasto z historią i wieloma pięknymi miejscami. Jeśli mieszkamy daleko od stolicy, możemy zaplanować przyjazd np. 2 dni wcześniej, aby poznać bliżej polską stolicę. Będzie to z pewnością lepsze rozwiązanie niż kilkunastogodzinny lot z przesiadką. Dodatkowo zapewnimy sobie atrakcję, która urozmaici nasz wyjazd.

Istnieje też możliwość przylotu do Dubrownika bezpośrednim lotem czarterowym. Koszt takiego lotu może wynieść nawet 200 złotych. W cenie przewoźnik gwarantuje nam przewóz bagażu podręcznego i rejestrowanego. Warto poszukiwać takich okazji za pośrednictwem biur podróży. Nie zawsze udaje im się sprzedać wszystkie miejsca na dany lot, a jeśli odsprzedadzą bilety turystom z zewnątrz, mogą liczyć na częściowy zwrot kosztów.

Lotnisko w Dubrowniku

Port lotniczy Dubrownik położony jest około 20 kilometrów na południowy wschód od centrum miasta, w miejscowości Čilipi. Obsługuje około miliona pasażerów rocznie. Do dyspozycji pasażerów są tutaj bary, kawiarnie, restauracje, kantory, banki, poczta, biura podróży i sklepy. Lotnisko jest wyposażone w udogodnienia dla matek podróżujących z małymi dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Dojazd z lotniska do centrum jest możliwy dzięki licznym połączeniom autobusowym (lotniskowym i lokalnym). Oprócz tego można wynająć taksówkę lub samochód. Jeśli podczas zakupu biletu wykupiliśmy transfer z lotniska, po wylądowaniu będzie na nas czekać kierowca, który dowiezie nas we wskazane miejsce.

Dokumenty niezbędne podczas przelotu do Chorwacji

Naszym podstawowym dokumentem będzie bilet upoważniający do wejścia na pokład samolotu do Dubrownika. Pod żadnym pozorem nie możemy o nim zapomnieć, ale gdy nam się to zdarzy, powinniśmy za pośrednictwem komputera znaleźć numer referencyjny biletu elektronicznego, a następnie go wydrukować. Jeśli znajdziemy się na lotnisku i nie będziemy mieli dostęp do komputera, możemy udać się do biura sprzedaży lub do stanowiska z odprawą. Obsługa, za okazaniem paszportu i podaniem danych dotyczących lotu, wydrukuje informacje o bilecie. W przypadku niektórych przewoźników taka usługa jest możliwa za darmo.

Chorwacja jest jednym z państw należących do Unii Europejskiej. Obywatele UE mogą swobodnie przekraczać granice krajów członkowskich za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu. Tanie loty do Dubrownika nie jest wyjątkiem. Jeśli chcielibyśmy przejechać z Dubrownika np. do Zagrzebia, będziemy musieli przekroczyć granicę Bośni i Hercegowiny. To także nie powinno być problemem, ponieważ obywatele Polski mogą przekraczać granicę za okazaniem dokumentu tożsamości.

Dubrownik pod jednym względem jest wyjątkowy: wejście na jego terytorium jest możliwe tylko po okazaniu Zielonej Karty, która nie jest potrzebna w innych miastach Chorwacji. Zielona Karta to rodzaj OC ważnego za granicą do 15 dni. Ubezpieczyciel, wydając taki dokument, bierze na siebie odpowiedzialność za szkody popełnione przez jej posiadacza w trakcie zagranicznego pobytu. Nawet gdybyśmy wybrali się do Dubrownika bez takiej karty, na granicy możemy wykupić ubezpieczenie graniczne, ale jego ceny będą znacznie wyższe.

Informacje przydatne na pokładzie samolotu do Dubrownika

Lecąc do Dubrownika w upalne dni, dobrze jest spakować ze sobą okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, mały plażowy namiot do ochrony przed słońcem oraz inne plażowe gadżety. Warto też mieć przy sobie odpowiednią odzież. Mimo że klimat w Chorwacji jest gorętszy niż w Polsce, wchodząc na pokład samolotu do Dubrownika lepiej ubrać się w coś cieplejszego. W czasie lotu temperatura na zewnątrz maszyny może wynosić nawet -50 stopni Celsjusza. Choć działająca klimatyzacja pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę, dla większości pasażerów jest ona zbyt niska i podczas lotu może być nam zimno. Niektórzy przewoźnicy dysponują w swoich samolotach  specjalnymi kocami dla pasażerów. Jest to duże udogodnienie, ale i tak lepiej nie wchodzić na pokład w krótkich spodniach i sandałkach.

Te oraz inne rzeczy dobrze jest spakować do bagażu podręcznego. Kupując tanie bilety na lot do Dubrownika, mamy gwarancję transportu jednej sztuki bagażu podręcznego na pokładzie. Za każdy dodatkowy bagaż będziemy musieli wnieść stosowną opłatę, a nasza walizka zazwyczaj powędruje nie na pokład, a do luku bagażowego. Ma to z wiązek z ograniczoną przestrzenią w części samolotu przeznaczonej dla pasażerów. Może się zdarzyć, że część bagaży podręcznych powędruje do luku. Jeśli przewozimy leki lub inne cenne dla nas przedmioty, możemy wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład. Wtedy jako jedni z pierwszych schowamy naszą walizkę do schowka.

Czego nie wolno robić w trakcie lotu?

W czasie lotu obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych. Emitowane przez nie fale mogą zakłócać pracę urządzeń pokładowych. Zaleca się wyłączenie telefonu lub używanie go w trybie samolotowym.

Nie jest prawdą, że nie możemy wziąć ze sobą jedzenia do samolotu, nawet jeśli nie wykupiliśmy dania pokładowego. Drobne przekąski czy kanapki są dozwolone, o ile nie mają zbyt intensywnego zapachu.

Kategorycznie zabrania się wnoszenia na pokład jakiejkolwiek broni i jej atrap. W samolotcie, nie tylko do Dubrownika, nie można przewozić także przedmiotów mogących posłużyć za broń, np. nożyczek, żyletek czy noży.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Dubrownika w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Dubrownika, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Dubrownika mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Dubrownika?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Dubrownika obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Dubrowniku

Popularne linie latające do Dubrownika

Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Popularnością cieszą się przede wszystkim loty do Dubrownika, jednego z piękniejszych chorwackich miast. Gwarancja dobrej pogody, a także malownicze widoki to główne atuty tego miejsca. Uwagę turystów przykuwają zadbane plaże, w tym słynna plaża Banje z widokiem na wyspę Lokrum. Jednak Dubrownik to także gotyckie, barokowe i renesansowe zabytki oraz wpisane na listę UNESCO Stare Miasto. To miejsce zapewnia rozrywkę bez względu na porę. Latem odbywają się w nim liczne festiwale artystyczne, a kluby i knajpki działają do późnych godzin nocnych. Kiedy najlepiej odwiedzić Chorwację? Jeśli interesują nas tanie loty do Dubrownika, to najlepiej zarezerwować podróż między kwietniem a czerwcem lub we wrześniu. W wakacyjne miesiące bilety lotnicze do Dubrownika są nieco droższe. Podróżujący mają do wyboru loty bezpośrednie lub z przesiadkami.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Dubrowniku

Znajdź nocleg w Dubrowniku