Menu

Hawana loty - Tanie loty do Hawany

Pokaż filtry

Hawana

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Peso kubańskie wymienialne (CUC)

 • Gotówka

  Poruszając się po Kubie lepiej nie posiadać przy sobie dolarów! Turyści mogą wymienić pieniądze na peso wymienne (CUC), za to używane przez mieszkańców peso kubańskie nie mają większej wartości i służą jedynie jako pamiątki.

 • Gran Teatro de la Habana

  Imponujący teatr stoi przy Paseo del Prado. Wybudowany w 1915 roku, gości coroczne kubańskie festiwale baletowe (Narodowy Balet Kuby i Festiwal Baletu w Hawanie). To tu w 2015 roku historyczną przemowę wygłosił prezydent USA Barack Obama.

 • Cygara

  Nie palisz? Nie szkodzi! Warto przywieźć z Kuby pamiątkę w postaci cygara. Słynna fabryka Patargás, która słynie z tradycyjnego sposobu produkcji tytoniu to obowiązkowy punkt wycieczki po Hawanie. Wyjątkowa nie tylko ze względu na produkty, ale też przepiękną siedzibę.

Oferta linii na loty do Hawany

Niestety, nie ma w ofercie żadnej regularnej linii lotniczej lotów bezpośrednich do Hawany z Polski. Podobnie jest z liniami czarterowymi - te, które lecą bezpośrednio na Kubę z Polski, lądują na pobliskim lotnisku Varadero. Mimo to loty do Hawany z Polski mogą być dość krótkie - nawet 12 godzin tam, i z powrotem - 10 godzin.

Najszybsze połączenia lotnicze Polska - Hawana oferują linie KLM. Wyloty są nie tylko z Warszawy, ale również z Krakowa czy Gdańska, więc nie trzeba jechać aż do stolicy. Zależnie od konfiguracji połączeń z przesiadką w Amsterdamie, loty do Hawany z Polski może trwać 12 godzin. Podobne, choć nieco dłuższe połączenia, oferują Condor Airlines. Lot Air France zazwyczaj trwa bliżej 20 godzin.

Linie lotnicze Air Canada oferują natomiast połączenia z dwoma przesiadkami - w Europie oraz w Kanadzie, co znacznie wydłuża czas podróży. Jeśli możemy w miarę szybko dostać się do Berlina, oferta lotów do Hawany powiększa się nam o hiszpańskie linie lotnicze Iberia. Szukając odpowiedniego połączenia warto więc zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również czas podróży.

Ceny biletów lotniczych do Hawany

Bez problemu można kupić loty na Kubę w granicach 2500 zł. Często pojawiają się również promocje czy pojedyncze, tańsze bilety na Hawanę, które mogą kosztować nawet 1800-2000 zł. Najrzadziej, choć również jest to spotykane, pojawiają się loty do Hawany z Polski do 1500 zł. Tu jednak trzeba mieć sporo szczęścia.

Rezerwując tanie loty do Hawany warto jednak zwrócić uwagę na to, co otrzymamy w cenie lotu na Kubę. Choć mogłoby się wydawać, że na takiej trasie bagaż rejestrowany to normalna sprawa, od jakiegoś czasu niektóre linie lotnicze obniżają koszty biletów do Hawany właśnie odbierając pasażerom opcję darmowego bagażu rejestrowanego.

Tak właśnie jest w liniach lotniczych KLM oraz Air France. Bagaż rejestrowany na trasie Polska - Hawana oczywiście można zabrać, ale decydując się na podróż w klasie ekonomicznej, trzeba do niego sporo dopłacić. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ tańszy może okazać się nieco droższy bilet, ale mający taką opcję już w cenie biletu.

Lotnisko w Hawanie

Jak przystało na stolicę, Hawana ma spore lotnisko. Składa się ono z trzech terminali, pomiędzy którymi należy przemieszczać się taksówkami lub autobusami lotniskowymi. Jeden terminal służy do obsługi lotów krajowy, drugi do wylotów międzynarodowych, a na trzeci terminal przylatują samoloty spoza wyspy.

Na lotnisku w Hawanie czas płynie nieco inaczej. Warto uzbroić się w cierpliwość, czekając przy taśmie bagażowej na swoją walizkę. Zdarza się, że bagaże wpadają na taśmę w przypadkowej kolejności - część bagaży poddawana jest dokładniejszej kontroli, głównie pod kątem ewentualnych nielegalnych substancji. Zdarza się, że na taśmie zobaczymy również psa wesoło biegające między walizkami. Nie należy go jednak zaczepiać - jest w pracy, szuka narkotyków.

Z lotniska w Hawanie do miasta jedzie się ok. pół godziny. Taksówki stoją pod samym terminalem, koszt dojazdu do miasta to 30-35 CUC. Pieniądze można wymienić na lotnisku w Hawanie - ceny w tutejszym kantorze nie odbiegają od tych w centrum miasta.

Jak szukać tanich lotów na Kubę?

Oferta linii lotniczych to zazwyczaj 2300-2700 zł za bilet w dwie strony. Zdarzają się jednak prawdziwe perełki. Hawanę można odwiedzić nawet za 1500 zł, jeśli będziemy mieć szczęście. Wystarczy trzymać rękę na pulsie. Do tego przyda się newsletter. Podajesz trasę, która cię interesuje oraz maksymalną cenę, jaką chcesz zapłacić za lot do Hawany. Gdy któraś z linii lotniczych oferuje taką cenę, dostaniesz powiadomienie.

W ten sposób możesz znaleźć zarówno tanie loty regularnych linii lotniczych, tanich, jak i czarterowych. Wszystko zależy od aktualnej oferty przewoźników. Odbierając newsletter pamiętaj, że nie jesteś jedyna osobą, która chce tanio polecieć na Kubę. Osób, które tak, jak ty, zamówili newsletter z lotami do Hawany, może być znacznie więcej. Dlatego decyduj się szybko na tę podróż.

Podróże w niskich cenach możesz także znaleźć, zaglądając do zakładki Okazje na eSky. To tutaj zbierane są najtańsze połączenia do Hawany wszystkimi liniami lotniczymi. Loty te mogą odbywać się w ciągu kilku najbliższych miesięcy albo nawet za tydzień. Nigdy nie wiesz, jaką niespodziankę tam znajdziesz.  

Kiedy loty na Kubę są najtańsze?

Sezon turystyczny na Kubie trwa od listopada do końca marca. W tym czasie podróżować chcę najwięcej turystów z Europy, Azji, Kanady i Stanów Zjednoczonych z powodu najbardziej dogodnego klimatu. Nie oznacza to jednak, że pozostała część roku nie nadaje się na wypoczynek. Zarówno regularne, tanie jak i czarterowe linie lotnicze obsługują połączenia pomiędzy Polską a Hawaną przez okrągły rok.

Zazwyczaj jednak loty od kwietnia do października są tańsze. Wybierz ten okres, jeśli zależy ci na niskiej cenie lotu oraz mniejszej liczbie turystów na plażach. Uważaj natomiast na loty w okresie świąteczno-bożonarodzeniowym. Jeśli marzą ci się święta lub sylwester na Kubie, lepiej zajmij się rezerwacja biletów z dużym wyprzedzeniem.

Podróże na Boże Narodzenie warto rezerwować już w okolicach marca. Im bliżej terminu wylotu, tym mniej jest dostępnych biletów w niskich cenach. Tanie loty do Hawany wyprzedają się jako pierwsze. Jeśli nie zdążysz kupić biletu w porę, możesz jeszcze spróbować zarezerwować lot czarterowy do Hawany.

Oferta linii lotniczych do Hawany

Z Polski dostępne są połączenia czterech regularnych linii lotniczych obsługujących loty do Hawany. Są o kanadyjskie Air Canada, brytyjskie linie Condor, francuskie Air France oraz współpracujące z nimi holenderskie linie KLM.

Czym się od siebie różnią? Trasa linii Air Canada do Hawany wiedzie przez Niemcy oraz Kanadę. Dwie przesiadki wydłużają czas lotu, ale w cenę wliczony jest bagaż rejestrowany. Podróż liniami Condor jest znacznie droższa, ale czeka nas tylko jedna przesiadka w Niemczech. Bagaż również jest w cenie.

Po drugiej stronie są linie Air France i KLM, które oferują przesiadki w Paryżu lub Amsterdamie. Tutaj w cenę najtańszego biletu do Hawany nie jest wliczony bagaż rejestrowany. Bilety lotnicze zazwyczaj są droższe niż w Air Canadzie, ale tańsze niż w liniach Condor.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Hawany w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Hawany, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Hawany mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Hawany?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Hawany obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Hawanie

Popularne linie latające do Hawany

Kto nie chciałby spędzić wakacji na Kubie? Tanie loty do Hawany wreszcie dają taką możliwość nie tylko najbogatszym. Wyspiarski kraj kojarzy nam się z błogo spędzonym czasem, hucznymi imprezami i szampańską zabawą. Jeśli chcemy wypocząć, a przy tym świetnie się bawić, Kuba na pewno będzie dobrym miejscem na spełnienie tych marzeń. Wystarczy obejrzeć zdjęcia w Internecie, żeby zakochać się w wyspie bez pamięci. Loty do Hawany to jednocześnie loty do stolicy kraju. Tym bardziej jest to dobra opcja – w końcu gdzie można najlepiej poznać kubańską kulturę, sztukę i mieszkańców, jeśli nie w stolicy? Lotnisko jest położone 15 km od miasta, więc w planie podróży musimy uwzględnić transport. Poza tym powinniśmy oczywiście zadbać o nocleg w odpowiednim standardzie i listę zabytków, które chcemy zwiedzić. Dzięki temu będziemy lepiej wiedzieli, jak maksymalnie wykorzystać bilety lotnicze do Hawany.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Hawanie

Znajdź nocleg w Hawanie