Menu

Katmandu loty - Tanie loty do Katmandu

Pokaż filtry

Katmandu

Dlaczego warto zarezerwować tanie loty do Katmandu?

Azja zachwyca wielu turystów swoją niepowtarzalną kulturą i środowiskiem. Nie inaczej jest z Katmandu, stolicą Nepalu. Wyjątkowości temu miejscu dodaje jego położenie geograficzne: aż 80% powierzchni kraju pokrywają góry o średniej wysokości 6000 m n.p.m. W okolicy znajduje się także najwyższy szczyt świata, Mount Everest. Właśnie dlatego Katmandu jest często odwiedzane przez górskich pasjonatów i wspinaczy. Bez wątpienia góry w Nepalu są szczególne, ale to nie wszystko, na co można tutaj liczyć. Tani lot do Katmandu warto kupić również po to, by zobaczyć ponad milionową metropolię z licznymi starożytnymi świątyniami i królewskimi pałacami. Jest to miasto, w którym stykają się dwie wielkie religie: hinduizm i buddyzm. Dla osób zainteresowanych filozofią wschodu jest to doskonałe miejsce, aby lepiej ją poznać.

Koszt i czas trwania podróży

Wybierając się do zachwycającego Nepalu, musimy wziąć pod uwagę koszty transportu. Większość budżetu zdecydowanie trzeba będzie przeznaczyć na bilety lotnicze do Katmandu. Średnia cena wynosi około 3 tysiące złotych za lot w obie strony. Niestety ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski do Nepalu, dlatego musimy przygotować się na długi lot z przesiadką - warto przy tym postawić na tanie loty do Katmandu, dzięki którym możemy uzyskać niższa cenę. Do Katmandu dostaniemy się w nie mniej niż 10 godzin. Czas podróży zależy od tego, jak długo będziemy musieli czekać na przesiadkę. Choć tańsze bilety zazwyczaj wiążą się z dłuższym oczekiwaniem na lotnisku, czasem warto oszczędzić kilka złotych i wydłużyć czas trwania podróży.

Dogodny termin lotu do Nepalu

Turyści zazwyczaj odwiedzają Nepal w celu zdobycia poszczególnych szczytów górskich. Dla osób, które planują właśnie taki rodzaj wypoczynku, najlepsza do tego pora będzie między wrześniem a październikiem. Najmniej przyjazny okres na rezerwację lotu do Katmandu przypada między czerwcem a sierpniem. W tym czasie kończy się pora gorąca i nadchodzi pora deszczowa. Podczas 3 najbardziej deszczowych miesięcy jest parno i pada bardzo obficie. Najlepiej jest więc pojechać do Nepalu po zakończeniu pory deszczowej.

Sposoby na obniżenie kosztów latania (nie tylko do Katmandu)

Jak już wspomnieliśmy, bilety na loty z długim oczekiwaniem na przesiadkę są tańsze od biletów na szybsze połączenia. Zazwyczaj jest to ich wada, ale możemy zmienią ją w zaletę, wykorzystując ten czas na zwiedzanie. Rezerwując lot do Katmandu, na pewno zauważymy, że większość przesiadek ma miejsce w stolicy Kataru – Doha. Katar to jedno z najbogatszych społeczeństw, które ma wiele do zaoferowania swoim turystom. Warto to rozważyć przy planowaniu podróży. Aby pojechać do Kataru, należy posiadać paszport ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy. To jedyny wymóg nakładany na zwiedzających. Dobrym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem przesiadki jest to, że lotnisko w Doha organizuje darmową wycieczkę po stolicy w wybranych godzinach. W przypadku przesiadki dłuższej niż 8 godzin wynikającej z rozkładu lotów, pasażerowie linii Quatar mogą ubiegać się o hotel z transferem.

Warto pamiętać, że nie musimy lecieć do Nepalu z Polski. Mamy też możliwość dostania się do Katmandu z sąsiedniego kraju, np. Czech czy Holandii. Loty do Katmandu z Pragi i Amsterdamu można znaleźć w naprawdę niskich cenach. Wadą takiego rozwiązania jest to, że w ten sposób i tak nie unikniemy przesiadek, a nawet jeszcze bardziej wydłużymy swoją podróż o dojazd do obcego kraju. Jednak dla niektórych osób dwukrotnie mniejsza cena przy wzbogaceniu podróży o kolejny kraj może wydać się kuszące.

Wyszukując loty do Katmandu na własną rękę, trzeba zwrócić uwagę na to, czy zakupione przez nas loty z przesiadką są traktowane jako dwie osobne rezerwacje, czy jako jeden bilet. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku opóźnienia lotu lub jego odwołania. Łączny bilet do Katmandu zapewnia nam opiekę przewoźnika w tego rodzaju nagłych wypadkach i jest tańszy niż kupowanie dwóch osobnych przelotów.

Dobre rady, jak przetrwać długi lot w samolocie do Katmandu

Po wyborze nawet najlepszej dostępnej oferty i tak będziemy musieli spędzić nawet 10 godzin na siedzeniu w samolocie. Jak zagospodarować tak długi czas? Jeśli będziemy odczuwać zmęczenie, lot to dobry moment, żeby się zdrzemnąć. Sen nie tylko sprawi, że podróż szybciej nam minie, ale też zredukuje zmęczenie podczas długiego lotu do Katmandu. Dla ułatwienia można przygotować sobie zatyczki do uszu, opaskę czy poduszkę, pakując je do torby w łatwo dostępnym miejscu. Na czas lotu możemy również zaplanować sobie ulubioną rozrywkę. Może być to obejrzenie nowego odcinka programu, przesłuchanie audiobooka czy cokolwiek innego, co bardzo lubimy. W ten sposób podróż nie będzie wydawać nam się złem koniecznym. Kto wie, być może będziemy wyczekiwać kolejnej takiej okazji do miłego spędzenia czasu. Podczas lotu sprawdzają się też czytniki e-booków, takie jak np. Kindle. Ich ekran przypomina zwykłą kartkę papieru, przez co czytanie staje się przyjemniejsze. To także doskonały sposób na zawarcie całej swojej biblioteki w jednym urządzeniu, które możemy zawsze ze sobą zabrać. Oprócz tego, dla poprawy krążenia i zabicia czasu, na rozruszanie się można wykonać na siedzeniu kilka prostych ćwiczeń.

Rzeczą, o której nie można zapomnieć w czasie lotu (i nie tylko wtedy) jest jedzenie. To bardzo ważne, ponieważ może wpłynąć na nasze samopoczucie. Długa podróż każdemu wyda się trudna do zniesienia przy burczącym brzuchu. Dlatego warto spakować do torby przekąski lub skorzystać z pokładowej oferty posiłków. Dla poprawy własnego komfortu lepiej unikać tłustych potraw i gazowanych napojów. Dyskomfort trawienny nie polepszy naszego samopoczucia ani nie pozwoli lepiej znieść podróży.

Port lotniczy

Lotnisko w Katmandu to średniej wielkości port lotniczy. Jest oddalone o około 6 kilometrów od centrum miasta. Posiada terminal krajowy i międzynarodowy. Jest największym lotniskiem w kraju i stanowi główny węzeł komunikacyjny dla podróżujących w kierunku Azji i Bliskiego Wschodu. Do dyspozycji pasażerów pozostaje restauracja, bank, kawiarnia i kilka sklepów. Przy wyjściu z lotniska znajduje się mały kantor oraz postój taksówek, tzw. prepaid. Są one znacznie lepsze od standardowych taksówek spotykanych w mieście, ponieważ zazwyczaj mają klimatyzację, a kierowca mówi po angielsku. Oprócz tego z lotniska odjeżdża 6 linii autobusowych, kursujących w różnych kierunkach. Większość przystanków jest zlokalizowana w pobliżu większych hoteli. Rezerwując pokój w hotelu, warto zapytać o transport z lotniska. Jest to bardzo popularna usługa oferowana zagranicznym turystom.

Wiza do Katmandu

Obywateli Polski obejmuje obowiązek wizowy. Wizę można wyrobić zaraz po przylocie samolotu do Katmandu. Dokument upoważnia nas ona do wielokrotnego przekraczania granicy w czasie jego ważności. Jest to tzw. „visa on-arrival”, którą możemy wykupić na minimum 15 dni, a maksymalnie na 90. Aby otrzymać wizę, należy posiadać przy sobie ważny paszport, wypełnić formularz wizowy i mieć przy sobie jedno zdjęcie paszportowe. Cała procedura przebiega szybko i sprawnie. Wszystkie procedury wykonuje się na miejscu, łącznie ze zrobieniem zdjęcia. Cena jest uzależniona od długości trwania wizy i waha się od 25 do 100 dolarów. Można za nią zapłacić w wielu walutach z wyjątkiem nepalskich i indyjskich rupii. Za odpowiednią opłatą można też przedłużyć wizę.

Praktyczne wskazówki przed wyjazdem do Katmandu

Nepal to kraj przyjazny dla turystów. Nepalczycy nie są nachalni ani nie próbują wyłudzać pieniędzy. Może być tak, że zostaniemy zaczepieni przez żebraków lub ulicznych dilerów, ale w takiej sytuacji lepiej nie reagować. Na ulicach jest dużo małp i psów – lepiej nie nawiązywać z nimi kontaktu, ponieważ mogą być nosicielami wścieklizny. Przed wylotem do Katmandu musimy wiedzieć, że zdarzają się przerwy w dostawach prądu – wtedy wszystkie urządzenia nie działają przez pewien czas. Ponieważ Nepal leży w innym klimacie, owoce i warzywa przed spożyciem należy zawsze opłukać butelkowaną wodą, aby pozbyć się z nich nieznanych bakterii.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Katmandu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Katmandu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Katmandu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Katmandu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Katmandu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Katmandu

Popularne linie latające do Katmandu

Marzy Ci się podróż do Azji? Masz wiele możliwości. Jedną z nich są loty do Katmandu – miasta położonego w środkowej części Nepalu. Nepal leży na północ od Indii. Jest to państwo dużo mniejsze niż jego południowy sąsiad, a dodatkowo dużo rzadziej odwiedzane przez pasażerów linii lotniczych. A może po prostu w Polsce mniej się słyszy o osobach, które podróżują do tego kraju? Faktem jest, że na bilety lotnicze do Katmandu nie zdecyduje się każdy. Będą to zapewne w przeważającej części rasowi podróżnicy, którzy przemierzają kolejne państwa świata, kolekcjonując wspomnienia i przeżycia z każdego z nich. Ale być może podróżuje tam więcej osób, niż nam się wydaje? Planowanie podróży do Nepalu można potraktować jako wyzwanie. Znalezienie lotu i noclegu może być nieco trudniejsze niż w przypadku bardziej popularnych destynacji, jak np. Włochy, ale tanie loty do Katmandu na pewno nam to ułatwią.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Katmandu

Znajdź nocleg w Katmandu