Menu

Male loty - Tanie loty na Male

Male

Tanie loty do Male - dobry pomysł na urlop?

Male to miasto uznawane za najmniejszą stolicę świata. Jest położone na wyspie o tej samej nazwie, otoczonej Oceanem Indyjskim. Sama wyspa jest niewielka – ma zaledwie 2 kilometry długości i 1 kilometr szerokości. Miejscowość Male jest natomiast jedynym ośrodkiem miejskim w całym archipelagu Malediwów. Już same te informacje wystarczą, by uświadomić sobie, jak wyjątkowym miejscem jest niepozorna wyspa na Malediwach i wybrać się z podróż lotniczą do Male.

Male nazywane jest rajską wyspą. Każdego roku odwiedza ją mnóstwo turystów z całego świata. Jej powierzchnia wznosi się zaledwie 1 metr nad poziomem morza. To niewiele, ale póki co mieszkańcy są bezpieczni, bo przed zalaniem chroni ich betonowy falochron. Jednak w niedalekiej przyszłości niestety może się to zmienić – ocieplenie klimatu i podnoszenie się poziomu stwarza stałe zagrożenie dla wyspy. Być może warto odwiedzić niebiańską krainę zanim na dobre zniknie w odmętach oceanu.

Jak dostać się do Male?

Chcąc wybrać się na malowniczą wyspę, powinniśmy przygotować się na długą podróż. Malediwy położone są na południowy zachód od Indii, a tak duża odległość jest powodem braku połączeń bezpośrednich. Lot na Male z przesiadką trwa około 17 godzin. Przesiadka zazwyczaj odbywa się w Dubaju, Stambule czy Doha. Zdarzają się też połączenia przez Rzym oraz Moskwę. Przesiadki bywają męczące, ale można też potraktować je jako coś pozytywnego. Mogą bowiem umożliwić nam wizytę w nieznanym dotąd mieście i uatrakcyjnić nasze wakacje dodatkowym pobytem.

Warto wspomnieć o możliwości podróży lotem czarterowym. Połączenia czarterowe to loty organizowane przez biura podróży do najpopularniejszych miejsc urlopowych w celu przewiezienia ich klientów do miejsc wakacyjnych. Touroperatorom nie zawsze udaje się sprzedać wszystkie miejsca w samolocie na dany lot, dlatego w późniejszym czasie oferują bilety lotnicze także podróżnym, którzy nie korzystają z ich oferty wakacyjnej.

Bilety czarterowe nabywa się zwykle w trybie last minute, dlatego niejednokrotnie ich ceny są znacznie niższe niż standardowe ceny biletów oferowanych przez linie lotnicze. Co najważniejsze, czarterowe loty do Male pozwalają dostać się bezpośrednio na miejsce. Czas przelotu na Male na pokładzie samolotu czarterowego wynosi około 10 godzin. Jest to najszybsze połączenie na Malediwy.

Lotniska, z których najlepiej lecieć do Male

Głównym portem lotniczym Malediwów jest lotnisko imienia Ibrahima Nasira, które znajduje się na wyspie Hulhulé, tuż obok Male. Samoloty międzynarodowe lądują także na lotniskach w Gan, Hanimaadhoo i Villa na wyspie Maamingili. Z lotniska do Male dostaniemy się promem. Czas przeprawy wynosi około 10 minut.

Generalnie loty na Malediwy są mozliwe z wielu polskich miast, ale najlepiej jest kupić bilety lotnicze z Warszawy do Male. Loty ze stolicy trwają najkrócej i mają tylko jedną przesiadkę, co pośrednio wpływa na cenę biletu. Lotnisko Chopina w Warszawie ma bardzo dużą przepustowość, co również może przełożyć się na cenę. Główny polski port lotniczy znajduje się kilka kilometrów od stolicy.

Jak wybrać dogodny termin podróży do Male?

Po pierwsze, najlepiej jest zaplanować wylot z dużym wyprzedzeniem, aby złapać jak najlepszą ofertę. Bilety lotnicze do Male są najdroższe w okresie świątecznym, ponieważ właśnie w tym czasie zaczyna się sezon turystyczny na Malediwach. Najlepiej będzie, jeśli wygospodarujemy czas na urlop w Male między styczniem a marcem. W tym czasie trwa pora sucha, a taka pogoda idealnie sprzyja turystom.

Od maja do listopada trwa pora deszczowa, a od czerwca dodatkowo występują burze. Ceny w tym czasie są znacznie niższe. Ceny biletów lotniczych do Male w okresie letnim zaczynają się już od 1700 złotych. Taką ofertę proponują nam m.in. rosyjskie linie lotnicze, więc żeby skorzystać z ich oferty, musimy uwzględnić w planie podróży przesiadkę w Moskwie. Średnia cena biletu w sezonie turystycznym z jedną przesiadką wynosi około 3000 złotych.

Wyszukiwarka tanich lotów do Male

Idealne dopasowanie ofert przelotu i noclegu do naszych wymagań zazwyczaj jest bardzo trudne. Na szczęście nie musimy robić tego sami. Pomogą nam strony internetowe, które zajmują się wyszukiwaniem lotów. Jedną z nich jest porównywarka tanich lotów do Male – eSky. Porównywanie ofert nie jest jej jedyną funkcją. Pokazuje również tendencje cenowe w danych miesiącach, pomaga wyszukać nocleg odpowiadający naszym oczekiwaniom i może polecić firmy wynajmujące samochody w Male.

Wyszukiwarka pomoże nam ustalić m.in. czy dany przewoźnik wlicza posiłek w cenę biletu. W przypadku lotów do Male będzie to duże udogodnienie, ponieważ w innym przypadku, będąc w podróży przez wiele godzin, nie mamy szansy na zjedzenie czegoś ciepłego. Na pokład można oczywiście zabrać ze sobą suchy prowiant, ale nie zastąpi on ciepłego posiłku.

Bagaż podróżny w samolocie do Male

W przypadku dalekich podróży oprócz bagażu podręcznego linie lotnicze oferują nam przewóz bagażu rejestrowanego w luku bagażowym. Decydując się na dodatkowy bagaż, musimy pamiętać o obowiązujących go limitach. Każdy przewoźnik ustala własne restrykcje dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego.

Lecąc do Male, należy pamiętać, że Malediwy są krajem islamskim. Jest to o tyle ważne, że w związku z tym obowiązuje nas zakaz wwozu w bagażu rzeczy, które naruszają zasady tej religi. Zakazane jest wwożenie wieprzowiny i produktów pochodnych, alkoholu oraz przedmiotów innych kultów i religii. Oprócz tego nie wolno mieć przy sobie broni i publikacji pornograficznych.

W czasie podróży powrotnej z Malediwów możemy przewozić pamiątkowe muszle, o ile nabyliśmy je w oficjalnych sklepach. Wywożenie muszli zebranych na plaży jest zabronione. Zabroniony jest także eksport koralowców i żółwich skorup.

Dokumenty i środki ostrożności na podróż lotniczą do Male

Na pokład należy zabrać ze sobą bilet lotniczy i ważny paszport. Ze względu na wygodę i oszczędność czasu przewoźnicy zalecają dokonanie odprawy online. Dzięki temu unikniemy kolejki do odprawy, a w niektórych przypadkach możemy zaoszczędzić nawet trochę pieniędzy.

Lecąc do Male, nie potrzebujemy wizy. Podczas kontroli paszportowej na lotnisku w Male otrzymamy stempel od władz imigracyjncyh, umożliwiający pobyt na terytorium kraju przez 30 dni. Warunkiem otrzymania wizy turystycznej jest przedstawienie ważnego paszportu, biletu powrotnego, potwierdzenia rezerwacji hotelu bądź posiadanie wystarczających środków finansowych pokrywających zamierzony pobyt (150 USD/dzień). Wyjazd w celach innych niż turystyczne wymaga zgody MSW lub zaproszenia od przedstawiciela lokalnej społeczności, potwierdzonego przez MSW.

Przed wylotem nie mamy obowiązku posiadania międzynarodowego świadectwa szczepień, chyba że przybywamy z regionu, gdzie występuje żółta febra. W takim przypadku musimy przedstawić odpowiednie świadectwo szczepienia. Warto pamiętać, że podczas pobytu w Male istnieje niebezpieczeństwo zarażenia się takimi chorobami jak: cholera, tyfus, polio, żółtaczka typu A, B i E.
Zagrożenie malarią jest znikome, ale należy zabrać ze sobą niezbędne leki i zadbać o ochronę przed komarami. Od 2011 roku wzrosła liczba zachorowań na dengę. Wybierając się samolotem do Male, dobrze jest wykupić ubezpieczenie pokrywające ewentualne koszty leczenia.

Ważne informacje dotyczące pobytu na Malediwach

Woda w ośrodkach turystycznych jest czysta, ale poza nimi – niezdatna do picia czy nawet prostych czynności higienicznych, np. mycia zębów. Poza terenem kurortu zaleca się posiadanie własnej wody butelkowanej.

Ze względu na obowiązującą na Malediwach religię, prawo nakazuje opalanie i kąpanie się w strojach zakrywających ciało. Na luksusowych wyspach-resortach, a także na bezludnych wyspach oddalonych od tych zamieszkałych przez lokalną ludność, można opalać się w kostiumach. Dobrą wiadomością jest to, że wiele lokalnych wysp organizuje specjalne zakryte parawanem plaże, na których również można się opalać. Opalanie się i kąpiel bez ubrania jest zakazana na terenie całego kraju.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do na Male w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty na Male, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty na Male mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty na Male?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty na Male obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach na Male

Popularne linie latające na Male

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele na Male

Znajdź nocleg na Male