Menu

Ryga loty - Tanie loty do Rygi

Pokaż filtry

Ryga

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: łotewski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Mieszkańcy Rygi

  Ciekawym faktem, dotyczącym mieszkańców Rygi jest to, że Łotysze stanowią wśród nich niewiele ponad połowę. Druga nacja pod względem liczby to Rosjanie – stanowią prawie 40% ludności.

 • Najwyższy budynek

  W Rydze znajduje się najwyższy budynek na Łotwie, a jednocześnie najwyższy w całej Unii Europejskiej i 15. pod tym względem na świecie. To, mająca 368,5 m wysokości, wieża radiowo-telewizyjna.

 • Zielone miasto

  Na terenie Rygi znajdują się aż 22 parki, zajmujące razem około 7000 ha. Najpopularniejszym jest Mezaparks – Park Leśny, którego znaczną część stanowi las iglasty. Idealne miejsce do odpoczynku.

Loty do Rygi

Ryga, stolica i największe miasto Łotwy, każdego roku przyciąga tysiące miłośników pięknej architektury oraz długich spacerów miejskimi zaułkami. Położona u ujścia Dźwiny do Bałtyku jest idealnym pomysłem na kilkudniowy wypad lub długi weekend. Loty do Rygi nie trwają długo i są wygodne oraz pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, w przeciwieństwie np. do podróży samochodem.

Loty do Rygi choć nie są obsługiwane przez tanie linie lotnicze z Polski, to ich koszt i tak nie jest wysoki w porównaniu do innych połączeń regularnych przewoźników na podobnych dystansach. Do Rygi można dostać się zarówno bezpośrednimi lotami, jak również z przesiadką, jeśli decydujemy się na inne miejsce wylotu niż Warszawa lub Gdańsk.

Lot do Rygi ze stolicy Polski  trwa niespełna 1,5 godziny, nawet połączenia z przesiadką z innych polskich miast nie wydłużają znacznie tego czasu, choć trzeba uważnie wybrać datę lotu i przewoźnika, aby nie skończyło się na kilkugodzinnej przesiadce w jednym z zachodnioeuropejskich hubów. Najlepiej po prostu dolecieć do Warszawy i tutaj przesiąść się na bezpośredni lot do Rygi.

Loty do Rygi z Polski

Bezpośrednie loty do Rygi z Polski realizowane są tylko z warszawskiego Okęcia i z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To niestety utrudnienie dla pasażerów, którzy mieszkają z dala od stolicy i wybrzeża. W dodatku loty operowane są tylko przez regularne linie lotnicze.  Z Polski do Rygi nie lata Ryanair, Wizzair ani Easy Jet, więc na bilety w okazyjnych cenach poniżej stu złotych raczej nie ma co liczyć, jednak oferta regularnych przewoźników i tak jest godna uwagi.

Z Polski do Rygi bezpośrednie połączenia oferuje dwóch przewoźników. Są to Polskie Linie Lotnicze LOT oraz łotewskie linie Air Baltic. Obaj przewoźnicy oferują loty do Rygi z lotniska Okęcie w Warszawie, a Air Baltic dodatkowo z Gdańska. Loty do Rygi LOT-em  realizowane są codziennie, o godz. 11. Z kolei Air Baltic ze stolicy lata we wtorki, czwartki i w soboty, o godz. 14.20. A lot do Rygi trwa niespełna 1,5 godziny.

Mimo, że bezpośrednie loty realizowane są tylko z Warszawy, to wygodne połączenia oferują również inne lotniska w Polsce, z których można szybko i łatwo dostać się do stolicy. Takie loty oferuje nasz narodowy przewoźnik LOT. Do Warszawy na przesiadkę do Rygi dostaniemy się m.in. z Katowic, Krakowa, Gdańska czy Wrocławia. Można też zdecydować się na przesiadkę w jednym z hubów poza granicami polski, tutaj jednak koszty i czas podróży nie są korzystne.

Tanie loty do Rygi

Mimo że połączeń do Rygi z Polski nie oferują tak zwane tanie linie lotnicze, a tylko regularni przewoźnicy jak LOT i Air Baltic, to nie znaczy, że bilet na samolot będzie nas kosztował fortunę. Relatywnie tanie loty do Rygi z Polski oferuje LOT. Ceny niemal codziennie są takie same i wynoszą nieco ponad trzysta złotych. Droższy jest Air Baltic, i nawet z Gdańska czasem bardziej opłaca się dolot do Warszawy i przesiadka na LOT niż lot do rygi liniami łotewskimi

Oczywiście jeśli chcemy tanio polecieć do Rygi z Polski, warto kupić bilet z odpowiednim wyprzedzeniem. Niestety nie możemy tutaj liczyć na tani lot liniami Wizzair czy Ryanair, które zwyczajnie z Polski do Rygi nie latają. Tanie Loty do Rygi liniami LOT natomiast nie są oferowane w niedziele. Wówczas za bilet linie lotnicze liczą sobie nieco więcej niż w pozostałych dniach tygodnia.

Na tanie loty do Rygi innymi liniami lotniczymi niż LOT i Air Baltic raczej nie ma co liczyć. Inni regularni przewoźnicy oferują połączenia z przesiadką w zachodnioeuropejskich hubach, co znacząco zwiększa koszty i wydłuża czas podróży. Na optymalne połączenia z Polski do Rygi takimi liniami jak Lufthansa, KLM czy Air France nie ma co liczyć.

Gdzie szukać tanich lotów do Rygi?

Podczas poszukiwań najtańszego lotu do Rygi warto zdać się na pomoc specjalistów. Często bowiem samodzielne przeszukiwanie stron przewoźników, zwłaszcza dla osób nieobytymi na co dzień w podróżach lotniczych może okazać się czasochłonne i mało owocne. Strony przewoźników często bowiem są mało czytelne, a system rezerwacji może wydać się zawiły dla wielu osób.

Z pomocą przychodzi wyszukiwarka lotów eSky, gdzie w przyjazny dla użytkownika sposób można przeszukać tysiące ofert przewoźników zaledwie przez trzy kliknięcia myszką. Szybko i wygodnie wyszukiwarka za Was tani lot do Rygi w terminie, który Wam najbardziej odpowiada, lub poszuka najtańszego lotu w najbliższym czasie.

Wyszukiwarka lotów

W zakładce „okazje” zawsze wyszukamy najtańszy lot, ale nie koniecznie w terminie na którym nam zależy. Wyszukiwarka lotów wskaże aktualne promocje konkretnych linii lotniczych. Plusem wyszukiwarki jest fakt, że wystarczy wpisać miejsce docelowe, np. Ryga, wówczas dostaniemy wyniki dla wszystkich lotnisk, z których aktualnie są oferowane promocyjne ceny biletów, nie tylko w kraju ale też za granicą.

Jeśli nie udało Wam się natomiast znaleźć okazji, warto wejść w tradycyjną wyszukiwarkę lotów eSky. Tutaj wystarczy wpisać miejsce docelowe, miejsce wylotu i interesujący Was termin lotu.  Po kliknięciu szukaj otrzymacie  pełny najlepszych cenowo ofert od najtańszej do najdroższej.

W dodatku wygodnie można się przełączyć do przejrzystego kalendarza, który wyświetli dostępne najtańsze loty np. do Rygi, które Was interesują na trzy dni do przodu oraz do tyłu od wybranej daty wraz z cenami. Wystarczy kliknąć w cenę, aby otrzymać szczegółowe informacje na temat lotu.

Jak obniżyć ceny lotów?

Ceny lotów mogą diametralnie różnić się na tej samej trasie, a nawet w tym samym dniu i u tego samego przewoźnika. Na cenę biletów składa się bowiem wiele zmiennych czynników, a na większość z nich nie mamy żadnego wpływu. Są jednak też takie, dzięki którym samodzielnie możemy wpłynąć na cenę biletu, tak, aby lot był jak najtańszy. Wybierając się w podróż warto skorzystać z pomocy np. wyszukiwarki eSky, która ułatwi podjęcie decyzji, jaki lot wybrać.

Do podróży warto też przygotować się wcześniej. Czy prędzej zdecydujecie się na kupno biletu, tym większa szansa na niższą cenę lotu. Wiele analiz dowodzi, że najtańsze bilety są na 3-6 miesięcy przed datą wylotu. Ponadto wcześniejsza decyzja da Wam możliwość bardziej elastycznego wyboru terminu i linii lotniczych. Oczywiście, jeśli nie jesteście przywiązani do konkretnego terminu, warto też „polować” na oferty last minute, na trzy dni przed datą wylotu, również można trafić na bardzo atrakcyjne oferty.

Czynnik, który pozwoli nam zaoszczędzić kilkaset złotych, a na którym mamy wpływ cenę biletu na samolot to również bagaż. O ile nie wybieramy się w kilkumiesięczną podróż, warto przemyśleć, czy potrzebny nam jest bagaż rejestrowy. Wiele linii lotniczych oferuje obecnie niskie ceny biletów, jednak tylko z bagażem podręcznym. Ten wbrew pozorom nie jest taki mały, a największa niedogodność to nie rozmiar, a ograniczenia w przewozie np. kosmetyków czy narzędzi.

Dodatkowo na cenie lotu można zaoszczędzić rezygnując z wyboru posiłku specjalnego lub rezerwacji miejsca. Takie udogodnienie może sporo kosztować, a podczas rezerwacji online, jeśli przystąpimy do niej tuż po jej rozpoczęciu, jest duża szansa że system sam pozwoli nam wybrać dodatkowe miejsca, tyle że nieodpłatnie. Ich wybór co prawda będzie już nieco ograniczony, ale nadal szeroki. Warto też pamiętać, że regularne linie, rzadko przypisując miejsca z automatu rozdzielają osoby, które są na jednej rezerwacji.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Rygi w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Rygi, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Rygi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Rygi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Rygi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Rydze

Popularne linie latające do Rygi

Jeśli podróżować do jakiegoś kraju, to do stolicy. Loty do Rygi powinni wybrać przede wszystkim ci, którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić Łotwy. Stolica jest wizytówką danego państwa, więc podróż właśnie do niej da nam najlepszy ogląd na zwyczaje i sposób życia w kraju. Zazwyczaj stolica jest też najlepiej skomunikowana z pobliskimi miastami, więc nawet jeśli nie będziemy chcieli w niej zostać, bilety lotnicze do Rygi dadzą nam duże możliwości wyboru miejsca noclegowego. Lotnisko zlokalizowane w stolicy jest najczęściej najlepiej dostosowane do potrzeb zagranicznych turystów. Obsługa zna jeżyk angielski, więc będzie nam dużo łatwiej się porozumieć niż na mniejszych łotewskich lotniskach. Dodatkowo na pewno będziemy mieli do dyspozycji znacznie więcej ofert na tanie loty do Rygi niż tanie loty do innych miast. Dlatego warto korzystać, póki mamy możliwość  i poszerzyć swoje horyzonty.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Rydze

Znajdź nocleg w Rydze