Menu

Singapur loty - Tanie loty do Singapuru

Pokaż filtry

Singapur

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski, malajski, mandaryński, tamilski
  Strefa czasowa: UTC +8
  Waluta: Dolar singapurski (SGD)

 • Dojazd z lotniska

  Z lotniska do miasta dojedziesz już w niecałe pół godziny. Wybierz taksówkę (to oczywiście najdroższa opcja), autobus komunikacji miejskiej lub metro, wsiadając w pociąg zielonej linii.

 • Etniczna dzielnica

  W Singapurze Chinatown jest naprawdę ogromne, ciągnie się od centrum w stronę południowo-zachodnią przez kilka kilometrów. Szczególnie pięknie prezentuje się w czasie Chińskiego Nowego Roku.

 • Singapur – miasto lwa

  Singapur oznacza miasto lwa i mieszkańcy są z tego symbolu bardzo dumni. W resorcie Marina Bay Sands zobaczysz piękną, dużą fontannę Merlion, robiącą wrażenie szczególnie wieczorem.

Jak zorganizowac loty do Singapuru i pobyt na miejscu

Organizacja przelotu i pobytu w Singapurze

Singapur to państwo bardzo odległe od granic Polski, bo leżące w Azji, na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. Tak duża odległość sprawia, że lot do Singapuru jest dużo poważniejszym przedsięwzięciem niż pobyt w niejednym europejskim kraju. Przyczynia się do tego wiele czynników: od konieczności wyrobienia odpowiednich dokumentów, poprzez odmienne niż w Polsce przepisy celne, aż po znalezienie noclegu w pędzącym mieście-państwie, które co roku odwiedza miliony turystów.

Aby móc legalnie i bezpiecznie podróżować po Singapurze, musimy spełniać jeden z dwóch warunków: mieć nie lada wiedzę o podróżowaniu lub zorientować się w najważniejszych kwestiach, posiłkując się informacjami z Internetu. Tym, którzy należą do początkujących podróżnych, na pewno pomoże porównywarka lotów eSky oraz podstawowe informacje potrzebne w podróży.

Dokumenty potrzebne na lot do Singapuru – wiza czy paszport?

Jeśli planujemy zwiedzać Singapur krócej niż przez 90 dni, nie będziemy potrzebowali wizy, więc łatwiej będzie planowac loty do Singapuru. Do legalnego pobytu w państwie wystarczy nam ważny paszport. Musimy się jednak upewnić, że przy wjeździe do kraju nasz paszport będzie ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy. W przeciwnym wypadku możemy mieć problemy z przejściem bramek na lotnisku.

Wśród innych dokumentów niezbędnych podczas lotu do Singapuru muszą znaleźć się także bilety powrotne do Polski lub takie, które uprawniają nas do dalszego podróżowania. Choć jest to przepis obowiązujący tylko w niektórych państwach, jednym z których jest właśnie Singapur.

Na trasie do Azji ważny jest komfort

Rezerwując bilety lotnicze do Singapuru powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, by wybrany przewoźnik zapewnił nam komfortową podróż. To bardzo ważne ze względu na długi czas podróży. Lot do z Warszawy Singapuru– w zależności od linii lotniczej – trwa od 15 do nawet 27 godzin. Oczywiście jest to czas liczony łącznie z przesiadkami, które mogą trwać nawet 14 godzin. Taka podróż może być męcząca, szczególnie, że w większości przypadków wymaga od nas wejścia do drugiego samolotu i oczekiwania na lotnisku w obcym kraju.

Linie lotnicze oferują różnego rodzaju udogodnienia dla pasażerów długich lotów: ciepły posiłek serwowany na pokładzie, dostęp do gniazdka elektrycznego czy możliwość drzemki. Ofert jest wiele, a każda nieco różni się od pozostałych. Porównując je ze sobą i wybierając tę najlepszą, dajemy sobie pewność wygodnego lotu do Singapuru. Oczywiście można robić to „na piechotę”, porównując oferty ręcznie. Jednak najlepszym narzędziem ułatwiającym wybór będzie internetowa wyszukiwarka lotów, np. platforma eSky.

Ceny biletów lotniczych do Singapuru

Wyszukiwarka lotów służy nie tylko do zestawiania zawartości różnych ofert, ale także – a może nawet przede wszystkim – do porównywania cen. Jeszcze przed podjęciem decyzji o wyjeździe należy zorientować się w cenach proponowanych przez przewoźników. Lot do Singapuru jest jedną z tych podróży, których dotyczy to w szczególności. Im dłużej bowiem trwa wybrana przez nas podróż, tym większy może być jej koszt.

Ceny biletów do Singapuru zaczynają się już od około tysiąca złotych. Jeśli zależy nam na tańszych biletach, powinniśmy zdecydować się na wylot z większego lotniska, takiego jak np. warszawskie Okęcie. Nie wykluczone, że najtańsze bilety do Singapuru będą dostępne tylko z zagranicznych lotnisk. Jednym z najbliższych i jednocześnie najbardziej atrakcyjnych pod tym względem portów lotniczych jest lotnisko w Berlinie. Można polecieć stamtąd do wielu destynacji za dużo mniejsze pieniądze niż z Polski. A przy okazji zwiedzić jeszcze jedno państwo – jako dodatek do podróży na Półwysep Malajski.

Tanie loty do Sngapuru - skąd brac informacje?

Informacje o wszystkich połączeniach lotniczych oferowanych przez polskich i zagranicznych przewoźników bez problemu znajdziemy w Internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiedniej frazy otrzymamy kilkadziesiąt wyników, które pomogą nam rozeznać się w ofertach linii lotniczych. Jedną z pierwszych pozycji, która zapewne pojawi się w wynikach, będzie porównywarka lotów eSky. Jeśli nie chcemy marnować czasu na ręczne porównywanie różnych ofert, zdecydowanie powinniśmy z niej skorzystać.

Platforma eSky została stworzona po to, by maksymalnie ułatwić organizowanie i planowanie podróży lotniczych. Za jej pomocą sprawdzimy wszystkie dostępne połączenia pomiędzy wybranymi lotniskami. Będziemy mogli porównać nie tylko ich cenę, ale także czas trwania, liczbę przesiadek czy udogodnienia zawarte w ofercie. To narzędzie przyda nam się szczególnie wtedy, gdy nie mamy doświadczenia w organizacji noclegów z przelotem. Dzięki usłudze „Lot + Hotel” jednym kliknięciem zarezerwujemy bilety lotnicze oraz nocleg w Singapurze.

Inne możliwości wyszukiwarki lotów eSky

Platformę eSky możemy wykorzystać jeszcze na co najmniej trzy różne sposoby: do wyszukiwania hoteli, ubezpieczeń i samochodów. Wyszukiwarka hoteli wskaże nam na mapie wszystkie dostępne opcje noclegowe w optymalnej odległości od lotniska oraz pozwoli posortować wyniki tak, aby w pierwszej kolejności pokazywały się obiekty najlepiej spełniające nasze oczekiwania. W ten sposób skrócimy czas przejazdu z lotniska i zapewnimy sobie najwyższy komfort pobytu.

Loty do Singapuru to nie wszystko, bardzo przydatna może okazać się też wyszukiwarka samochodów. Na czas tak dalekich wyjazdów jak podróż do Singapuru nie mamy możliwości transportu własnego auta, a przemieszczanie się komunikacją miejską może być problematyczne. Wynajem samochodu w Singapurze będzie bardzo wygodnym rozwiązaniem. Sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy chcemy zwiedzić nie tylko najbliższą okolicę, ale także bardziej odległe tereny.

Ubezpieczenie na wyjazd do Azji

Warto pamiętać, że udanie się w podróż do Singapuru bez ubezpieczenia wiąże się z pewnym ryzykiem. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, choroby lub zagubionego bagażu bylibyśmy narażeni na ogromne koszty – znacznie większe niż te, które musielibyśmy pokryć w Polsce. Ubezpieczenie na czas lotu do Singapuru i pobytu na miejscu jest niemal koniecznością dla każdego podróżnego, szczególnie ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia szpitalnego.

Przy wyborze ubezpieczenia na podróż do Azji pomoże nam wyszukiwarka eSky. Polisę możemy kupić razem z biletami lotniczymi do Singapuru. Przy zakupie ubezpieczenia warto sprawdzić, jaki stopień ochrony gwarantuje dana polisa, czyli jakie kwoty jest w stanie pokryć. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie pokryje ewentualne koszty leczenia, straty związane z zagubionym bagażem i koszty następstw nieszczęśliwych wypadków.

Przed podróżą możemy się zastanawiać, czy aby na pewno takie ubezpieczenie jest nam potrzebne. Prawda jest taka, że ubezpieczenie docenimy tylko wtedy, gdy uratuje nas od kilku lub kilkunastu tysięcy, które musielibyśmy zapłacić, gdybyśmy go nie mieli. Dlatego polisę ubezpieczeniową warto mieć, tym bardziej, że jej koszt jest niższy niż mogłoby się wydawać.

Praktyczne informacje dla osób lecących do Singapuru

Drugim najważniejszym elementem podróży zaraz po tanim locie do Singapuru jest nocleg. Tutaj wybór całkowicie zależy od nas: możemy zdecydować się zarówno na tani pobyt w zadowalającym standardzie, jak i droższą opcję w pobytu w luksusowych warunkach. W singapurskim hostelu znajdziemy miejsce nawet za kilkadziesiąt złotych. Jeśli zdecydujemy się na wyższy standard – pokój dwuosobowy w hotelu – zapłacimy około 100 złotych.

Główną walutą Singapuru jest dolar singapurski, ale akceptuje się też dolary brunejskie. O ile kurs dolara singapurskiego waha się w czasie, o tyle wartość waluty Brunei jest sztywna i zależy od kursu pieniądza w Singapurze.

Koszt życia na południu Półwyspu Malajskiego jest nieco wyższy niż w Polsce. Za jedzenie, zakwaterowanie i transport co prawda zapłacimy więcej niż w ojczyźnie, ale nie są to duże różnice. Większy przeskok jest widoczny przy cenach atrakcji turystycznych. Dla przykładu, wejście do ZOO kosztuje 33 dolary, czyli około 100 złotych. Trzeba mieć to w pamięci, decydując się na tani lot do Singapuru.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Singapuru w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Singapuru, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Singapuru mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Singapuru?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Singapuru obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Singapurze

Popularne linie latające do Singapuru

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Singapurze

Znajdź nocleg w Singapurze