Menu

Tirana loty - Tanie loty do Tirany

Tirana

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: albański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Lek (ALL)

 • Widok z góry

  Aby spojrzeć na miasto z innej perspektywy, najlepszym sposobem jest wejście na wieżę zegarową wybudowaną w 1811 roku. Przygotuj się na wspinaczkę po 90 schodach.

 • Jaskinia za miastem

  Jeśli fascynuje cię odległa historia, koniecznie wybierz się na wycieczkę do Jaskini Pellumbas, która znajduje się za miastem. Są tu najstarsze, sięgające paleolitu, ślady człowieka.

 • Odpocznij nad jeziorem

  Grand Park to ulubione miejsce odpoczynku mieszkańców Tirany. Sprawdź, dlaczego tak upodobali sobie to miejsce. Weź koc i usiądź nad ogromnym jeziorem. O każdej porze roku jest tu pięknie.

Bezpośrednie loty do Tirany

Stolica Albanii to popularny kierunek wakacyjnych podróży, dlatego w sezonie bez problemu można znaleźć bezpośrednie loty do Tirany. Samoloty czarterowe wylatują z wielu polskich miast do Tirany, a na ich pokładach często znajdują się miejsca, które są sprzedawane poza ofertami biur podróży.

Specyfika lotów czarterowych polega na tym, że nigdy nie wiadomo, ile tanich lotów do Tirany będzie dostępnych. Takie miejsca są wyprzedawane w zależności od tego, ile miejsc w samolocie wyprzedają biura podróży, oferujące oprócz podróży również noclegi, wyżywienie czy rozrywki w trakcie pobytu.

Od maja do września loty czarterowe do Albanii dostępne są z większości polskich lotnisk. Są to bezpośrednie loty do Tirany, podczas których pasażerowie nie muszą się martwić przesiadkami. Zazwyczaj na pokładzie pasażerom serwowany jest posiłek lub mniejszy poczęstunek. Zależnie od linii czarterowej, pasażerom w cenie biletu przysługiwać może również bagaż rejestrowany.

Kiedy kupować loty do Tirany?

Znalezienie tanich lotów do Tirany jest możliwe, ale trzeba trochę poszukać. Wszystko zależy od tego, kiedy chcesz odwiedzić Albanię. Jeżeli celujesz w sezon wakacyjny, bez problemu oprócz oferty regularnych linii lotniczych, znajdziesz również sporo lotów czarterowych. Te drugie są o wiele wygodniejsze, bo lecą z Polski bez przesiadek.

Warto zwrócić uwagę na loty bezpośrednie do Tirany, nawet, jeśli są odrobinę droższe od podróży regularnymi liniami lotniczymi. W liniach czarterowych w cenie biletu będziesz mieć bagaż rejestrowany, natomiast w liniach regularnych może być konieczna dopłata. Zanim wybierzesz najtańszy lot, zwróć więc uwagę, co w chodzi w jego cenę.

Jeżeli natomiast chcesz lecieć do Tirany poza sezonem turystycznym, gdy z siatki połączeń znikają loty czarterowe, zostają co tylko oferty regularnych przewoźników. Jeśli jednak zarezerwujesz podróż z dużym wyprzedzeniem, możesz liczyć na bardzo atrakcyjną cenę lotu do Albanii.

Oferta linii lotniczych do Tirany

To prawda, że w sezonie wakacyjnym nie brakuje lotów czarterowych do Tirany. Organizowane są z wielu polskich lotnisk, czasami nawet kilka razy w tygodniu. Można dowolnie wybierać spośród dostępnych połączeń. Warto pamiętać, że im mniej czasu do wylotu pozostało, tym bilety na loty do Tirany mogą być tańsze. Trzeba jednak uważać, by ktoś inny nie kupił biletów w atrakcyjnej cenie.

Regularne linie lotnicze oferują loty do Tirany przez cały rok, jednak w ich siatkach połączeń nie ma lotów bezpośrednich z Polski do Tirany. Co to oznacza w praktyce? Kupujemy bilet w jednej linii lotniczej, ale na trasie trzeba będzie się przesiąść. To, na którym lotnisku, uzależnione jest od tego, którą linie lotniczą wybierzemy.

Na szczęście, jeśli podróżujemy z bagażem rejestrowanym, przy takiej podróży nie trzeba się nim przejmować. Zostanie nadany na lotnisku w Polsce i zobaczymy go dopiero po wylądowaniu w Tiranie. Na lotnisku przesiadkowym obsługa lotniska przełoży go do odpowiedniego samolotu. Dzięki temu unikniemy chociaż tej jednej niedogodności.

Najlepszy czas na kupowanie biletów do Tirany

W podróżowaniu samolotami najważniejszy jest czas. I to zarówno czas podróży, jak i moment, w którym rezerwujesz bilet na samolot do Albanii. Bardzo ważne jest, by był odpowiedni. Ponieważ ceny lotów nieustannie się zmieniają, trzeba złapać okazję, by kupić go jak najtaniej. Można to zrobić na kilka sposobów.

Dużym ułatwieniem dla osób, które lubią mieć wszystko zaplanowane, jest fakt, że linie lotnicze wystawiają początkowo loty w dość niskich cenach. Zazwyczaj w regularnych liniach lotniczych możemy kupić loty do Tirany w kilku klasach rezerwacyjnych i taryfach. Jak nietrudno się domyślić jako pierwsze wyprzedają się bilety najtańsze. Jeśli wiec chcesz mieć wszystko pod kontrola i nie przepłacić za bilet, zajmij się rezerwacją z dużym wyprzedzeniem.

Jest też coś dla tych, którzy dopiero w szczycie sezonu urlopowego budzą się, że chcieliby wylecieć gdzieś na wakacje. Tu z pomocą przychodzą linie czarterowe. Często zdarza się, że na kilka tygodni, a nawet dni przed planowaną datą wylotu, linie czarterowe wystawiają ofertę lotów do Tirany w bardzo niskich cenach. To szansa dla spóźnialskich na tanie loty do Albanii. Jest jednak ryzyko, że ktoś wykupi najtańsze bilety lotnicze przed nami.

Od czego zależą ceny biletów lotniczych?

To ty decydujesz, ile chcesz zapłacić za bilet lotniczy. Ale to linie lotnicze dyktują ceny. Na szczęście nie zawsze takie same. Możesz przebierać w ofertach różnych linii lotniczych, sprawdzać inne dni podróży, aż w końcu znajdziesz ten swój wymarzony, najtańszy lot do Tirany. Aby nie stracić na to zbyt wiele czasu, warto wiedzieć, co wpływa na cenę lotów do Tirany i każdego innego miasta na świecie.

Najważniejszym czynnikiem decydującym o cenie biletu jest czas. Jeżeli zostało go niewiele do wylotu, jest bardzo duże ryzyko, że cena będzie wysoka. Natomiast te loty, które wybieramy z dużym wyprzedzeniem, bywają znacznie tańsze. Im bliżej do wylotu, tym więcej tanich biletów do Tirany linie zdążyły już sprzedać. A im większe zainteresowanie dana trasa, tym chętniej podnoszą ceny biletów.

Zwróć również uwagę na to, czy w cenie biletu przysługuje ci tylko bagaż podręczny, czy możesz zabrać ze sobą również bagaż rejestrowany. To właśnie często odróżnia ofertę czarterowych linii lotniczych do Tirany od oferty regularnych przewoźników.

Sprawdzona wyszukiwarka lotów

Korzystanie z dobrej wyszukiwarki lotów to więcej niż połowa sukcesu, jeśli zależy ci na znalezieniu najtańszych lotów do Tirany. Nie jesteś w stanie przejrzeć samodzielnie oferty wszystkich linii lotniczych regularnych, a co dopiero mówić o liniach czarterowych, których oferta często dostępna jest tylko na telefon.

Właśnie w takich sytuacjach warto skorzystać z wyszukiwarki lotów do Tirany, która dosłownie w momencie przegląda wszystkie dane rezerwacyjne linii lotniczych i zwraca ci informację w postaci listy dostępnych lotów do Tirany.

Wystarczy, że podasz swoją trasę oraz datę podróży, a wyszukiwarka pokaże ci, z która linią lotniczą najtaniej zalecisz do Albanii. Możesz również przefiltrować wyniki wyszukiwania, wybierając na przykład loty bez przesiadek.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Tirany w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Tirany, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Tirany mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Tirany?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Tirany obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tiranie

Popularne linie latające do Tirany

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tiranie

Znajdź nocleg w Tiranie