Menu

Tunis loty - Tanie loty do Tunisu

Tunis

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +1
  Waluta: Dinar tunezyjski (TND)

 • Dzielnica Kazba

  W dawnym mauzoleum Hafsydów znajduje się muzeum, gdzie zobaczysz dawny warsztat garncarski i dzieła sztuki garncarskiej. W pobliżu wart uwagi jest również cmentarz Jellaz oraz meczety z XIII wieku.

 • Skąd nazwa?

  Istnieje kilka teorii na temat pochodzenia nazwy miasta. W języku beberyjskim słowo “tunis” oznacza “nocować” lub “położyć się”. Miasto mogli tak nazwać wędrowni  kupcy. 

 • Muzeum Bardo

  Przy wejściu koniecznie weź plan muzeum. Łatwo zgubić się pośród kolejnych sal prezentujących sztukę starożytną, bizantyjską czy arabską. Najciekawsze są tu starożytne mozaiki.

Tanie loty do Tunisu – historycznego miasta

Tunezja jest bardzo chętnie odwiedzanym krajem, również przez turystów z Polski. Państwo to zachwyca niepowtarzalną przyrodą, pięknymi plażami, jedzeniem oraz fascynującymi zabytkami. Tunis to tętniąca życiem stolica kraju, położona kilka kilometrów od Zatoki Tuniskiej. Lot do Tunisu to doskonały pomysł dla pasjonatów historii. Będąc w mieście, warto odwiedzić Narodowe Muzeum Bardo, gdzie można podziwiać starożytną sztukę i niesamowite rzymskie mozaiki. Dodatkowego uroku muzeum dodaje to, że zostało ono założone na budynkach Zespołu Pałacowego Bardo zbudowanego w dawnych czasach przez króla tureckiego. Osobom spragnionym odpoczynku od zgiełku miasta poleca się odwiedzić Parc Belvedere. Znajdziemy tutaj nie tylko piękne trasy spacerowe, ale też liczne ciekawe okazy roślinne. Będąc tu, możemy również obejrzeć panoramę Tunisu, dalekiej Kartaginy i Jeziora Tunezyjskiego.

Cena biletu i czas trwania lotu do Tunisu

Tanie loty do Tunisu można zarezerwować już za 800 złotych w obie strony. Jednak ceny przewozu bardzo szybko się zmieniają. Ma na to wpływ ilość sprzedanych miejsc w samolocie. Oprócz tego nie bez znaczenia jest termin planowanej podróży oraz rodzaj linii lotniczej. Dopóki nie zapłacimy przelewem za bilet i nie otrzymamy potwierdzenia rezerwacji, jego cena może ulec zmianie. Dlatego trzeba spieszyć się z rezerwacją. Dobre i tanie miejsca znikają najszybciej.

Szacunkowy czas przelotu z Polski wynosi około 2 godziny i 30 minut. Zazwyczaj podróż zajmuje jednak około 6 godzin ze względu na przesiadkę we Frankfurcie lub Stambule. W przypadku długiego oczekiwania na przesiadkę można zostawić walizkę na lotnisku i wybrać się na zwiedzanie miasta.

Wyszukiwarka tanich lotów

Jeśli nie jesteśmy pewni, jak znaleźć najlepszą ofertę dogodnego i taniego lotu do Tunisu, możemy posłużyć się wyszukiwarką tanich lotów. Liczne porównywarki internetowe mają dostęp do rozkładów wielu linii lotniczych. W kilka sekund potrafią zestawić loty do Tunisu różnych przewoźników i porównać je ze sobą według określonych kryteriów. Na podstawie prognoz mogą one również zasugerować, w jakim czasie ceny biletów będą najniższe. Oprócz tego mają jeszcze kilka dodatkowych funkcji: możliwość rezerwacji lotu w połączeniu z noclegiem, rezerwacji transferu z lotniska czy zakupu ubezpieczenia. Wiele porównywarek, w tym strona eSky, udostępnia na swojej stronie krótkie artykuły z odpowiedziami na najczęstsze pytania zadawane przez podróżnych - dzięki nim łatwiej przewidziec, jak wyglądają tanie loty do Tunisu i kiedy najkorzystniej dokonać rezerwacji. Z tego powodu są też dodatkowym źródłem cennych informacji, np. o przepisach obowiązujących w trakcie lotu.

Kiedy lecieć do Tunezji?

Pogoda w Tunisie sprzyja zwiedzaniu przez cały rok. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień. Temperatura może sięgać wtedy nawet 40 stopni. Takie upały mogą utrudniać zwiedzanie. Dodatkowo jest to najczęściej wybierany termin na wakacje w Tunisie, dlatego podczas zwiedzania popularnych atrakcji może być tłoczno. W tym okresie musimy się liczyć z wyższymi cenami za przelot i nocleg, chyba że zarezerwowaliśmy je odpowiednio wcześniej. Znacznie lepszym terminem na lot i wakacje w Tunisie jest czas między marcem a czerwcem lub wrześniem a listopadem. Temperatury są wtedy niższe, ale wciąż jest ciepło. Poza tym są to zdecydowanie mniej „tłoczne” terminy, ponieważ w tym czasie więcej osób pracuje, odpoczywając od podróżowania.

Rezerwacja miejsca w samolocie do Tunisu

Większość rezerwacji dokonywana jest za pośrednictwem Internetu. Do tego typu zakupów jesteśmy zachęcani również przez tanie linie lotnicze, ponieważ ceny wielu usług są niższe niż na lotnisku, gdy zdecydujemy się wykonać je on-line. Nie inaczej jest z zakupem biletu lotniczego do Tunisu. Przy pomocy wyszukiwarki tanich lotów możemy znaleźć w Internecie niejedną dobrą okazję. Przy płatności za lot mamy możliwość zwiększenia limitu bagażu oraz wyboru dogodnego miejsca w samolocie – wszystko to za niewielką dopłatą. Ostatnia z opcji jest szczególnie korzystna, jeśli chcemy uniknąć środkowego miejsca lub podróżujemy z towarzyszem.

Odprawa: online czy tradycyjna?

Każdy pasażer musi posiadać kartę pokładową, aby wejść na pokład. Sam bilet nas do tego nie upoważnia. Są dwie możliwości zdobycia karty: przy pomocy internetowego formularza oraz na lotnisku. W przypadku pierwszej opcji wystarczy, że podamy swoje dane w specjalnym formularzu. System wygeneruje dla nas kartę i jedyne, co musimy zrobić, to przynieść ją ze sobą do portu w dniu wylotu. Jest to najwygodniejsza metoda odprawy, którą poleca swoim pasażerom wielu przewoźników. Drugim sposobem na uzyskanie karty pokładowej jest udanie się na lotnisko do stanowiska odprawy biletowo-bagażowej lub do specjalnego automatu. Dokument zostanie wydrukowany przez pracownika lotniska bądź automat. Odprawa w porcie lotniczym nie jest polecana, ponieważ zazwyczaj pobiera się za nią dodatkową opłatę. Właśnie dlatego przy wyborze odprawy tradycyjnej tani lot do Tunisu może okazać się nie tak tani, jak myśleliśmy.

Kontrola bezpieczeństwa przed podróżą do Tunisu i wejście na pokład

Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów wszyscy muszą przejść kontrolę bezpieczeństwa przed lotem. Polega ona na tym, że przed wejściem do samolotu oddajemy do prześwietlenia swoje bagaże. Oprócz tego należy poddać się kontroli osobistej. Zaraz po niej powinniśmy udać się do odpowiedniej bramki. Wejście do samolotu może się odbyć przez rękaw albo bezpośrednio z płyty lotniska. W odpowiednim momencie zostaniemy podwiezieni do samolotu przez autobus lub sami do niego podejdziemy. Jeśli chcemy, możemy wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu lecącego do Tunisu. Dzięki tej usłudze jako pierwsi dostaniemy się do kabiny. Będziemy mieli zagwarantowany m.in. transport bagażu podręcznego w kabinie, szybsze nadanie bagażu rejestrowanego czy możliwość wzięcia dodatkowej torby na pokład.

Przebieg lotu

Podczas startu i lądowania samolotu nie można korzystać z żadnych urządzeń elektronicznych. Kiedy znajdziemy się na właściwej wysokości, będziemy mogli odpiąć pasy. W odpowiednim momencie usłyszymy komunikat załogi, a nad naszymi głowami zapali się kontrolka odpiętych pasów. W tym czasie możemy udać się do łazienki i zamówić coś do jedzenia. Posiłki w tanich liniach lotniczych są serwowane za dopłatą. Rodzaj posiłku jest uzależniony od pory dnia. Można zamówić nawet dania specjalne: bezglutenowe, wegetariańskie czy dla dzieci, jeśli na 72 godziny przed odlotem zgłosimy taką chęć lub zaznaczymy tę opcję podczas rezerwacji. Na pokładzie samolotu obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Ze względu na to, że mogą one wpływać na urządzenia pokładowe, muszą zostać wyłączone lub używane tylko w trybie samolotowym. Poza tym nie ma dalszych przeciwwskazań do korzystania z nich w trakcie lotu. Oczywiście należy korzystać ze wszystkich udogodnień w samolocie w taki sposób, aby nie zakłócać podróży współpasażerów. Gdy maszyna będzie zbliżała się do lądowania w Tunisie, usłyszymy polecenie zapięcia pasów. Od tego momentu nie można już poruszać się po kabinie ani korzystać z łazienki. Należy zostać na swoim miejscu aż do zatrzymania samolotu.

Lądowanie na lotnisku w Tunisie

O wylądowaniu zostaniemy poinformowani przez obsługę lotu. Wtedy możemy opuścić pokład przez jedno z wyjść w samolocie. W zależności od lotniska sami udamy się do hali odlotów lub zostaniemy skierowani do autobusu, który nas do niej przewiezie. Turyści w Tunezji nie muszą posiadać wizy, aby przekroczyć granicę. Pobyt do 90 dni jest możliwy, jeśli posiadamy paszport ważny jeszcze przez 6 miesięcy. Dlatego po wylądowaniu w Tunisie nie musimy przechodzić dodatkowych kontroli. Lotnisko w Tunisie jest położone 8 km od centrum miasta. Jest to największy port lotniczy w kraju. Jest bardzo nowoczesny – posiada 2 terminale pasażerskie i wiele udogodnień dla swoich pasażerów, w tym bary, restauracje, kantor, bankomaty, pocztę i wiele innych. Przed terminalem znajduje się postój taksówek, a spod lotniska regularnie kursują linie autobusowe. Podróż do centrum miasta zajmuje około 30 minut.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Tunisu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Tunisu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Tunisu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Tunisu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Tunisu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tunisie

Popularne linie latające do Tunisu

Lotnisko w Tunisie to główny port lotniczy w Tunezji. Loty do Tunisu odbywają się z przeróżnych krajów na świecie. Turyści masowo przyjeżdżają do Tunezji, żeby zakosztować tutejszego klimatu. Tunis jest o tyle popularny, że jest to stolica kraju. Przybywają do niego turyści, biznesmeni i krewni mieszkańców. Z powodu dużego ruchu lotniczego bardzo łatwo jest znaleźć tanie loty do Tunisu. Wielu przewoźników obsługuje właśnie to lotnisko. Wystarczy wpisać nazwę miasta w wyszukiwarkę i przejrzeć oferty. Na pewno znajdzie się taka, która spełni nasze oczekiwania. Tanie loty często oferują bardzo dobry standard podróży, dlatego czasami możemy się zdziwić, za jak niewielką kwotę możemy otrzymać tak dobrą jakość obsługi. Bilety lotnicze do Tunisu można kupić szybko i wygodnie – przez Internet. Przechodząc przez odprawę online dodatkowo możemy wybrać najlepsze miejsca i dodać bagaż do rezerwacji.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tunisie

Znajdź nocleg w Tunisie