Menu

Arabia Saudyjska loty - Tanie loty do Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska

 • Dammam
 • Burajda
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rial saudyjski (SAR)

 • King Fahad Park

  To największy park rozrywki w prowincji wschodniej, oferujący atrakcje dla całej rodziny, w tym ogromne baseny, zjeżdżalnie, sztuczne jeziora i wodospady. 

 • Village Dolphin Entertainment

  W mieście znajduje się duże delfinarium, w którym odbywają się fascynujące pokazy z udziałem delfinów, fok i innych zwierząt wodnych. Świetna zabawa gwarantowana!

 • Koralowa Wyspa

  Al-Marjan to sztuczna wyspa połączona mostem z miastem Dammam. Znajdują się tu zadbane tereny zielone, place zabaw, baseny, miejsca do wędkowania i wiele więcej.

Co warto zobaczyć w Dammam?

Dammam, to miasto portowe w Arabii Saudyjskiej, położone nad Zatoką Perską. Jest to również stolica Prowincji Wschodniej, która słynie z pięknych krajobrazów i ciekawych miejsc o znaczeniu historycznym. Znajdziemy tu piękne plaże, wiele cennych zabytków, a także malownicze wysepki dobrze skomunikowane ze stałym lądem. Rozwijająca się infrastruktura turystyczna, bogata oferta gastronomiczna oraz dziewicza przyroda sprawiają, że wschodni region Arabii Saudyjskiej jest coraz chętniej odwiedzany przez turystów.

Dammam ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko złote piaski, palmy i hipnotyzującą muzykę. Swoją przygodę w jednym z najstarszych miast Arabii warto zacząć od zwiedzenia starówki i przespacerowania się malowniczą promenadą. W mieście znajdziemy mnóstwo miejsc sprzyjających wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Warto spędzić czas w okazałym, porośniętym egzotyczną roślinnością Parku Króla Fahd'a, gdzie mieszczą się piękne baseny i fontanny, liczne restauracje oraz Saudi Amusement Center – wielkie centrum rozrywki. Ciekawe atrakcje dla całej rodziny oferuje także Park Króla Abdalluha. Okoliczne wysepki, to doskonałe miejsce na połów ryb lub ekscytujący rejs łodzią. Ważną atrakcją miasta jest Half Moon Bay – idylliczna plaża w kształcie półksiężyca ze sztuczną rafą i miejscami do nurkowania. Tutaj też mieści się Alkhleej Makarim – rejon słynący z luksusowych rezydencji.

Dammam, to nieocenione bogactwo kulturowe, którego aspekty przybliża Muzeum Archeologii i Etnografii. Obiekt ten jest domem dla wielu eksponatów kultury islamskiej i przedislamskiej regionu, wyrobów rzemieślniczych rdzennych Beduinów, a także artefaktów paleolitycznych. Wartym odwiedzenia miejscem jest Heritage Village, „wioska dziedzictwa” zamknięta w imponującym pięciopiętrowym budynku, gdzie można podziwiać m.in. tradycyjne wyroby rękodzielnicze i stare militaria. W Heritage Village znajduje się również stylowa restauracja, serwująca potrawy kuchni arabskiej. Regionalne specjały w smacznej wersji fast-foodowej oferuje restauracja Shaw Shawarma. Szeroki wybór dań azjatyckich, w tym grillowane mięsa, gulasze i sycące zupy znajdziemy m.in. w Masala House przy Abu Bakr Ibn Othman St.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Arabii Saudyjskiej w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Arabii Saudyjskiej, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Arabii Saudyjskiej mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Arabii Saudyjskiej?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Arabii Saudyjskiej obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające do Arabii Saudyjskiej