Menu

Wyloty - Loty z Puerto Montt El Tepual

El Tepual

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Peso chilijskie (CLP)

 • Angelmó

  To zatoka, która pobudza wszystkie zmysły. Niesamowite widoki i doskonała kuchnia sprawią, że nie będziesz chciał stąd wyjechać. Bez problemu dojedziesz tu taksówką. 

 • Skosztuj łososia

  Pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku Puerto Montt zasłynęło jako drugi pod względem wielkości producent łososia na świecie. Pochodzące z tutejszych połowów ryby są również zaliczane do najsmaczniejszych.

 • Witamy imigrantów

  Puerto Montt nie zostało przez Niemców zajęte w podbojach. Manuel Montt, ówczesny prezydent kraju, sam zapraszał imigrantów z Europy i ułatwiał im osiedlanie się. Na jego cześć nazwano miasto.

Co warto zobaczyć w Puerto Montt?

Chilijskie portowe miasto nad zatoką Ancud, założone w 1853 roku u podnóża dwóch wulkanów - Osorno i Calbuco. Pierwszymi mieszkańcami z Europy, którzy się tu osiedlili, byli Niemcy. Przed II połową XIX wieku cały teren pokrywał gęsty las, w lokalnym języku nazywany był Melipulli, czyli cztery wzgórza. 

Pomimo ciekawej historii, w Puerto Montt nie zachowało się wiele budynków z pierwszego okresu historii miasta. Zarówno stary port, stacja kolejowa, jak i wiele urzędów oraz domów mieszkalnych legło w gruzach podczas trzęsienia ziemi w 1960 roku. Miasto odbudowano zgodnie z nowymi trendami w architekturze.

Jednak to, co zachwyca w Puerto Montt, to przede wszystkim natura. Zaplanuj wyprawę do Parku Narodowego Alerce Andino, gdzie spacerować będziesz w głębokich dolinach pełnych modrzewiowych lasów otoczonych ogromnymi górami. Szczególnie polecamy widok na jezioro Chapo oraz doliny rzek Chaicas i Lenca. Podczas wypraw możesz spotkać tutejsze zwierzęta. Jeśli uwielbiasz przyrodę, nie ograniczaj się do jednodniowej wyprawy. Na terenie parku można zamówić nocleg w schronisku.

Czym byłaby podróż bez pamiątek? 3 kilometry na północ od centrum miasta odwiedź wioskę Angelmó, a w niej targ z lokalnym rzemiosłem, gdzie kupisz ręcznie robione w okolicznych warsztatach naczynia, torby, swetry, koce i inne przedmioty domowego użytku. Tuż obok, na końcu tej samej drogi, znajduje się targ rybny. Mieszkańcy zaopatrują się tu w świeże ryby z porannego połowu. Jeśli nie masz ich gdzie przyrządzić, nic nie szkodzi - w kilku miejscach kupisz gotowe grillowane lub wędzone przysmaki.

Zakochasz się w kuchni Puerto Montt. Jako portowe miasto, ma do zaoferowania wiele. Tutejsze ryby i owoce morza nie mają sobie równych, a lokalni kucharze do perfekcji opanowali ich przyrządzanie. Skuś się na dwa w jednym - doskonałą kuchnię i widok na wulkan Calbuco. W tutejszych restauracjach koniecznie skosztuj paila marina, czyli gulaszu z owoców morza. Równie ciekawym daniem jest cancato - gulasz z ryb, chorizo, sera i pomidorów.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Puerto Montt El Tepual w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Puerto Montt El Tepual, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Puerto Montt El Tepual mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Puerto Montt El Tepual?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Puerto Montt El Tepual obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Puerto Montt El Tepual