Zaloguj się i zarządzaj rezerwacjami.
Język urzędowy: polski
Strefa czasowa: UTC+2
(lato),
UTC+1
(zima)
Waluta: Złoty (PLN)
Dzika plaża w centrum miasta? Tylko w Warszawie! Na prawym brzegu Wisły znajdziemy bujną zieleń i szeroką plażę. To popularne miejsce robi największe wrażenie w ciepły letni wieczór, gdy na tle bawiących się ludzi ujrzymy panoramę podświetlonego centrum miasta i Starówki.
Chcecie poczuć atmosferę i poznać smak Warszawy? Udajcie się w weekend wieczorem na dawny dworzec Warszawa Główna i sprawdźcie Nocny Market! Na nieczynnych peronach spróbujecie kuchni ulicznej z całego świata i zobaczycie wieczorną twarz miasta. Później wybierzcie się na spacer po tętniącym życiem centrum i odwiedźcie Klubokawiarnię Powiśle, która mieści się w dawnym byudynku... kolejowej kasy biletowej.
Miasto mocno ucierpiało w trakcie II wojny światowej – aż 85% zabudowań lewobrzeżnej Warszawy legło w gruzach. Decyzję o odbudowie podjęto zaraz po zakończeniu wojny, ale dopiero w latach 70. XX wieku zakończono większość prac. Jednak nawet dziś podczas spaceru po centrum miasta natkniemy się na ślady świadczące o jego tragicznych losach.
Stolica i największe miasto Polski to prawdziwa międzynarodowa metropolia. Położona nad brzegiem największej polskiej rzeki - Wisły, Warszawa w ostatnich dwudziestu latach zrobiła wiele, by stać się nowoczesną europejską stolicą.
Warszawska Starówka i Nowe Miasto to stały już element wycieczek. Wgryzienie się w atmosferę panującą na Rynku Starego Miasta, ulicy Freta i nowomiejskim rynku, a także podziwianie wyrastającej ponad kamieniczki Archikatedry św. Jana da nam obraz miasta, które podniosło się z ogromnych zniszczeń. W końcu całe historyczne centrum miasta w czasie II wojny światowej legło w gruzach! Warty zobaczenia jest również Zamek Królewski wraz z Placem Zamkowym i Kolumną Zygmunta, które otwierają najstarszą część Warszawy na zabudowane pałacami XVII- i XIX-wieczne ulice oraz place otaczające Starówkę. Warto wybrać się na kilkudziesięciominutowy spacer Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i przylegającymi ulicami, by poznać to bijące serce starej części Warszawy. Zobaczycie tu zarówno okazałe historyczne rezydencje, budzące podziw mieszczańskie kamienice i historyczne gmachy, jak i osobliwe atrakcje - choćby... sztuczną palmę ustawioną na środku jednego z ważniejszych miejsc centrum miasta - Ronda de Gaulle'a. Jeśli szukacie miejskiego symbolu, z którym chcielibyście zrobić sobie zdjęcie, to udajcie się albo na Rynek, albo nad brzeg Wisły w okolicy Mostu Świętokrzyskiego. Znajdziecie tam ikoniczne rzeźby Syreny - symbolu Warszawy, który znalazł się także na jej herbie.
Ale Warszawa to nie tylko okazałe miejskie pałace i wąskie kamieniczki przy Rynku. To także frapujący socrealistyczny Pałac Kultury i Nauki, który góruje nad centrum miasta, czy zachowująca swój autentyczny przedwojenny klimat Praga, położona na prawym brzegu Wisły dzielnica, która jeszcze do niedawna cieszyła się złą sławą, a dziś zachwyca swoim urokiem. Niewątpliwą atrakcją dla wielbicieli muzeów są nowoczesne placówki – Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik oraz POLIN – Muzeum Historii Żydów Polskich, położone w samym centrum Muranowa, socrealistycznej dzielnicy, która stanęła na miejscu dawnego żydowskiego getta.