Menu

Wyloty z Berlina

Berlin

Ceny tanich lotów z Berlina

Zarówno szukając tanich lotów do Berlina, jak i biletów lotniczych z Berlina, warto przejrzeć oferty wszystkich dostępnych przewoźników obsługujących ten rejon w poszukiwaniu korzystnych promocji i okazji. Jak to jest możliwe? Dzięki skorzystaniu z wyszukiwarek tanich lotów, jak eSky.

A ile kosztuje bilet lotniczy z Berlina? Ceny tanich lotów z Berlina zaczynają się od ok. 350 zł, a średni czas przelotu trwa 1 h 30 min. Często korzystnym rozwiązaniem jest wybranie trasy z przesiadkami, co choć wydłuża całkowity czas podróży, może znacząco wpłynąć na jej ostateczny koszt. Opłaca się również zakup tanich lotów last minute oraz biletów w obie strony – ich ostateczna cena jest niższa, niż w przypadku rezerwacji lotu w jedną stronę.

Lotniska w Berlinie

W stolicy Niemiec, Berlinie, obecnie działają dwa duże, międzynarodowe oraz krajowe porty lotnicze: Schönefeld, położony ok. 18 km na południe od centrum miasta oraz Tegel im. Otto Lilienthala, który znajduje się ok. 8 km w kierunku północno-zachodnim od centrum Berlina. Do 2008 roku działało trzecie lotnisko – Tempelhof, które zamknięto w związku z rozbudową portu lotniczego Schönefeld.

Wyszukiwarki tanich lotów (eSky), podczas sprawdzania biletów lotniczych z Berlina, umożliwiają wybranie wszystkich dostępnych lotnisk. Dzięki temu zwiększa się liczba dostępnych ofert, promocji.

Innym, korzystnym rozwiązaniem, jest sprawdzanie lotnisk położonych w mniejszych, regionalnych bazach, które często obsługiwane są przez tanie linie lotnicze. Wiąże się to co prawda z większym kosztem dojazdu do Berlina, może on być jednak rekompensowany przez niską cenę biletów lotniczych.

Jak szukać tanich lotów z Berlina?

Jak wyszukiwać tanie loty z Berlina? Wystarczy kierować się kilkoma prostymi wskazówkami, by w korzystnej cenie zarezerwować bilet lotniczy.

W większości przypadków opłacalne jest bukowanie tanich lotów z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przypadku rezerwacji biletów w najczęściej obleganych terminach (takich jak Święta Bożego Narodzenia, Sylwester, Wielkanoc), warto robić to co najmniej pół roku wcześniej, w innych wypadkach wystarczą 2-3 miesiące – mniej więcej w tym czasie przewoźnicy zaczynają wprowadzać promocje, które można śledzić na bieżąco dzięki wyszukiwarkom lotów.

Coraz rzadziej można spotkać tanie loty last minute, szczególnie z Berlina oraz do Berlina, ponieważ zarówno najlepsze, jak i tanie linie lotnicze zdają sobie sprawę z tego, że klient, nie mając wyboru, zarezerwuje lot za wyższą cenę. Nie oznacza to jednak, że nie da się znaleźć takich okresowych promocji. Lecz jeśli jest to możliwe, lepiej rozpocząć poszukiwania wcześniej.

Podczas wybierania okazji tanich lotów należy zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju opłaty dodatkowe oraz kary finansowe. Może okazać się, że ostateczny koszt pozornie taniego biletu w rzeczywistości będzie wyższy. Dlatego należy korzystać z wyszukiwarek biletów lotniczych, które udostępniają warunki rezerwacji.

A co z wyprzedażami miejsc na lot z Berlina? Takich biletów w puli nigdy nie ma zbyt wiele, dlatego trzeba na bieżąco śledzić promocje oraz oferty first minute. Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie na urządzeniu mobilnym (tablecie, smartfonie) aplikacji eSky, dzięki której w dowolnym miejscu oraz czasie można przeglądać ceny tanich lotów.

Kiedy są najtańsze bilety lotnicze?

Jak rezerwować tanie loty? Trzeba wiedzieć, kiedy najlepiej kupować bilety lotnicze, ponieważ ich cena może zmieniać się nawet kilkanaście razy dziennie. Od czego to zależy? Przede wszystkim od dnia tygodnia oraz pory roku.

Najczęściej w weekendy, a szczególnie w niedziele, ceny biletów rosną, ponieważ wtedy najwięcej ludzi ma czas na spokojne poszukiwania. Zarówno w tygodniu, jak i w weekend, „polowanie” na okazje lepiej rozpocząć od godzin porannych do popołudniowych, gdyż wieczorami koszt podróży samolotem znów się zwiększa.

Znaczenie również ma pora roku – za miejsce w samolocie zapłacisz więcej w czasie świąt, dłuższych weekendów oraz wakacji. Przewoźnicy najczęściej oferują też tzw. pierwszy próg cenowy. Co to oznacza? Że pierwszych kilka tanich biletów lotniczych dostępnych jest na parę miesięcy przed planowaną datą wylotu (dlatego warto bukować miejsce z wyprzedzeniem). Następnie progi cenowe stopniowo się zwiększają.

Droższe często okazuje się również rezerwowanie biletów lotniczych dla kilku pasażerów jednocześnie – wtedy koszt jednego miejsca jest wyższy, niż w przypadku pojedynczego biletu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zamawiając każde miejsce z osobna, system automatycznie dobiera numer fotela, co wiąże się z ryzykiem, że wraz ze swoimi podróżnikami będziecie siedzieć w innych strefach samolotu.

Gdzie kupować tanie bilety lotnicze z Berlina?

Tanich biletów dostępnych na trasie Warszawa-Berlin lub Berlin-Warszawa można szukać na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest przeglądanie ofert konkretnych przewoźników, zapisanie się do newsletterów oraz członkostwo w ich klubach. Dzięki temu często jako pierwszy dostajesz informację o promocjach, lecz poszukiwania te mają jednak sens tylko wtedy, gdy latasz zawsze tymi samymi liniami.

Drugim ze sposobów jest uczestnictwo w społecznościach podróżników, np. na forum lub grupach na Facebook'u. Ich użytkownicy udzielają wskazówek, jak szukać tanich lotów oraz udostępniają linki do konkretnych, promocyjnych ofert.

Można też skorzystać z wyszukiwarek lotów, co jest najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem. Szukanie biletów lotniczych Warszawa-Berlin na eSky jest bardzo proste. Co należy zrobić? Jako domyślne miejsce wylotu wskazane są wszystkie lotniska w Berlinie. Następnie należy wybrać miejsce przylotu (Warszawa, Kraków, Katowice-Pyrzowice oraz inne) oraz datę wylotu w przypadku podróży w jedną stronę lub datę wylotu i przylotu (gdy rezerwujesz od razu tani lot w obie strony). Możliwe jest zaznaczenie podróży wieloodcinkowej. Następnie należy określić liczbę pasażerów oraz klasę (do wyboru jest klasa ekonomiczna, ekonomiczna premium, biznes oraz pierwsza klasa).

Po kliknięciu w przycisk z lupką system wyszukuje loty z Berlina adekwatne do podanych przez Ciebie wymogów, automatycznie sortując je od najtańszych. Możesz sprawdzić, jakie są godziny wylotu dostępne w danym dniu u wybranego przewoźnika, jaki jest łączny czas podróży oraz czy lot odbywa się z przesiadkami (wtedy wyszczególnione są dokładne dane na ich temat). Dowiadujesz się również, czy przekąski i napoje wliczone są w cenę biletu i czy bagaż rejestrowany jest dodatkowo płatny. Widzisz ile miejsc znajduje się w tej cenie, a gdy zostaną wykupione, przewoźnik wprowadza kolejny, wyższy próg cenowy – warto się pośpieszyć.

Gdy lista z wynikami jest bardzo długa, można porównać wyłącznie loty z najlepszymi cenami – wystarczy przejść do odpowiedniej zakładki. Można też ograniczyć loty do wybranych kryteriów (np. wskazać konkretne linie lotnicze lub przedział godzin wylotu).

Dzięki eSky masz również możliwość sprawdzenia, jakie są ceny lotów z Berlina lub do Berlina z uwzględnieniem 3 dni wstecz oraz 3 dni po podanej przez Ciebie dacie wylotu. Może okazać się, że w tym czasie obowiązują korzystne obniżki, dlatego jeśli termin Twojej podróży może być elastyczny, warto skorzystać z tej opcji.

Bilety lotnicze z Warszawy do Berlina – ile kosztują?

Ceny biletów lotniczych z Warszawy do Berlina mogą zaczynać się od 450 zł gdy zamawiane są z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jednak gdy zdecydujesz się zamówić je 3-4 miesiące wcześniej, szybko zauważysz, że ich cena się obniża – najtańszy lot w jedną stronę może kosztować od 350 zł. Natomiast gdy planujesz podróż ponad pół roku wcześniej, możesz zaoszczędzić nawet połowę początkowej kwoty – ceny miejsc na pokładzie samolotu zaczynają się od 200 zł.

jak zarezerwować bilet lotniczy poprzez serwis eSky? Wystarczy wybrać termin, dokładnie sprawdzić szczegóły lotu/warunki rezerwacji, podać informacje dotyczące pasażera oraz dane karty kredytowej/debetowej. Na końcu trzeba już tylko zabukować bilet oraz opłacić lot.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Berlina w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Berlina mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Berlina?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Berlina obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Berlinie

Popularne linie latające z Berlina

Tak naprawdę Berlin leży rzut beretem od polskiej granicy. Dlatego tanie loty z Berlina są sposobem na szybki wypad do zupełnie innego kraju, o różnorodnych tradycjach. Warto skorzystać z takiej możliwości szczególnie przy okazji tematycznych świąt, takich jak święto piwa – tak zwany Oktoberfest. Loty z Berlina to także sposób na zwiedzanie stolicy Niemiec dzięki innym środkom transportu dostępnym na miejscu. Samolot to zawsze większa wygoda, w porównaniu do samochodu czy autobusu. Podróż samolotem nie zajmie aż tyle czasu, ile skorzystanie z innego rodzaju przejazdu. Po co marnować swój czas? Bilety lotnicze z Berlina są na wyciągnięcie ręki i umożliwiają spokojne zaplanowanie dłuższej podróży. W końcu Niemcy oferują wiele ciekawych zabytków oraz atrakcji, zarówno dla małych dzieci, jak i dorosłych.