Menu

Kraków Kosowo - Tanie loty

Kosowo

 • Prisztina
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: albański, serbski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wieża zegarowa

  W mieście znajduje się wieża zegarowa, wybudowana w XIX wieku. Co ciekawe, jej dzwon, który został wykonany w Mołdawii w XVIII wieku, w 2011 roku skradziono. Zegar wymieniono na nowy.

 • Symbol odzyskania niepodległości

  Jednym ze słynniejszych obiektów wśród turystów jest kolorowy napis NEWBORN. Ma on przypominać o odzyskanej niedawno niepodległości, a znajduje się w okolicy deptaka imienia Matki Teresy.

 • Zamiłowanie do USA

  O tym, jak bardzo Prisztina chce zbliżyć się do krajów zachodnich, świadczyć może fakt, że znajdują się tu ulice imienia Billa Clintona i George’a Busha, przy której znajdziesz na przykład kampus uniwersytecki.

Co warto zobaczyć w Prisztinie?

Prisztina to stolica Kosowa, które swoją niepodległość ogłosiło w 2008 roku. Położona jest w jego północnej części, wśród Gór Dynarskich. Zdecydowaną większość ludności stanowią tu Albańczycy. Atmosfera jest przyjemna i niespieszna, a także nie tak przytłaczająca jak w innych, europejskich stolicach.

Prawdopodobnie wybierając się do Kosowa, chcąc nie chcąc, masz w głowie wizerunek południowego kraju w stylu Albanii czy Turcji. W rzeczywistości Prisztina bardziej aspiruje do poziomu zachodnich stolic i, pomimo że ruch uliczny jest tu szalony, to będziesz czuł się tu bezpiecznie, także wieczorową porą. Również w kontekście religijnym nie spodziewaj się zwyczajów typowych dla krajów islamskich. Kobiety rzadko noszą tu burki, a do tego widoczne jest ich zamiłowanie do mody!

Pomimo tego, że atrakcji historycznych w mieście nie ma zbyt wiele, to jeśli jest to dla Ciebie bardzo ważny element zwiedzania, nie martw się, znajdziesz tu kilka interesujących miejsc. Przede wszystkim wśród nich wymienić trzeba meczety – Sułtana Mehmeta II, Yaszara Paszy oraz meczet nazywany bazarowym, ze względu na jego niegdysiejsze sąsiedztwo miejskiego targu. Warte odwiedzenia jest także Muzeum Kosowa.

Atmosferę dzisiejszej Prisztiny najlepiej poczujesz, jeśli wybierzesz się na spacer wzdłuż miejskiego deptaku imienia Matki Teresy. Z obu stron zwieńczony jest on małymi placami, na których mieszkańcy lubią spędzać popołudnia i wieczory. Nad bulwarem powiewają flagi Kosowa, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych – dowód zamiłowania mieszkańców do kultury zachodniej. Przyjemnie jest usiąść w okolicznej kawiarni i obserwować codzienne, gwarne życie mieszkańców.

Gdzie natomiast udać się, by coś zjeść? Możemy polecić co najmniej kilka miejsc. Bardzo dobrych potraw spodziewać możesz się na przykład w okolicy Meto Bajraktari, znajdziesz tam restaurację El Greco i Liburnia. Świetnym miejscem jest także Princessa Gresa, która z kolei znajduje się przy Fehmi Agani 23.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Kosowa w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Kosowa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Kosowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Kosowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Kosowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Krakowie