Menu

Katowice Boliwia - Tanie loty

Boliwia

 • La Paz
 • Cochabamba
 • Santa Cruz de la Sierra
 • Sucre
 • Uyuni
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Boliviano (BOB)

 • Gol na 3600 m

  Jest tu najwyżej położony stadion piłkarski na świecie. Na wysokości 3600 m n.p.m. reprezentacja Boliwii rozgrywa mecze międzynarodowe. FIFA zabrania gry powyżej 3000 m, ale dla tego stadionu zrobiła wyjątek.

 • Chuquiago

  Nazwa osady istniejącej wieki temu w miejscu dzisiejszego La Paz, Chuquiago, oznacza złotą farmę. Odnosi się do złota, które w tym miejscu było wydobywane przez Indian Ayamara. 

 • Soroche

  Turyści potrzebują trochę czasu, by przywyknąć do warunków panujących w Andach. La Paz znajduje się na wysokości od 3200 do 4200 m n.p.m. Powoduje to soroche - chorobę wysokościową, która może doskwierać w pierwszych dniach. 

Co warto zobaczyć w La Paz?

Miasto w Boliwii, założone w 1548 roku jako Ciudad de Nuestra Señora de la Paz w miejscu, gdzie znajdowała się osada Indian, Chuquiago. Dzisiaj powszechnie używa się skróconej nazwy - La Paz. Pełni rolę stolicy - to tutaj, nie w Sucre, zbudowano siedziby prezydenta, rządu oraz parlamentu.

W dolinie rzeki znajdują się reprezentacyjne dzielnice z eleganckimi domami. Im wyżej, tym architektura jest mniej wyszukana, ale spacer krętymi uliczkami coraz ciekawszy. Mieszkańcy La Paz często korzystają z kolejki linowej, która pomaga pokonywać duże wzniesienia. W centrum miasta bez problemu znajdziesz jej stacje.

Jeśli dopiero planujesz podróż, do La Paz wybierz się w maju lub czerwcu. Organizowane jest tu wtedy wielkie święto - Fiesta del Gran Poder, czyli Festiwal Wielkiej Mocy - połączenie tradycji i wierzeń ludu Aymaran z religią katolicką. Ulice wypełniają roztańczeni i uśmiechnięci ludzie, w tym również grupy taneczne. Ich kostiumy nawiązują do lokalnych legend oraz wydarzeń historycznych. Tłum pokonuje mierzącą blisko 6 km trasę.

W La Paz zachowało się kilka kolonialnych budynków, które warto zobaczyć. Pierwszym z nich jest bazylika św. Franciszka z drugiej połowy XVIII wieku. Zwróć uwagę na fasadę, bogato zdobioną płaskorzeźbami ptaków, kwiatów i owoców. Na szczególną uwagę zasługuje również kościół św. Dominika, zdobiony rzeźbami wykonanymi przez lokalnych kamieniarzy.

Pyszny obiad, bazujący na lokalnej kuchni, a do tego bajecznie tani, dostaniesz w stołówce przy placu Alfonso de Mendoza. Miejsce rozpoznasz bez problemu - zajrzyj tam, gdzie je najwięcej Boliwijczyków.

Szukasz pamiątek z La Paz? Zajrzyj na Calle Sarnaga i w boczne uliczki. Dostaniesz tu dosłownie wszystko, co kojarzy się Boliwią - ciepłe czapki, skarpety, swetry z alpaki (wszystko oczywiście ręcznie wykonane), biżuterię, amulety czy zioła. A na Mercado de Brujas, czyli Bazarze Czarownic, dowiesz się, jaka czeka Cię przyszłość.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Katowic do Boliwii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Boliwii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Boliwii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Katowic do Boliwii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Katowic do Boliwii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Katowicach

Popularne linie latające na trasie Katowice - Boliwia