Menu

Katowice Wyspa Man - Tanie loty

Wyspa Man

 • Man
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: język manx, angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Funty Manx

  Walutą obowiązującą na wyspie jest funt Manx, będący równowartością funta brytyjskiego, który także jest tu używany. Bez problemu zamienisz także miejscowe pieniądze na inną walutę. 

 • Legenda o powstaniu wyspy

  Zgodnie z legendą, Wyspa Man miała powstać wskutek walki herosa Finna MacCole’a z nieznanym angielskim wojownikiem, podczas której spora część Irlandii miała się odczepić i rzucić na środek morza.

 • Wyjątkowe koty

  Ze względu na długoletnią izolację wyspy, większość kotów ją zamieszkujących, ma wspólną cechę charakterystyczną  - brak ogona. Rasa ta, Manx, przyciąga na Isle of Man wielu jej entuzjastów.

Co warto zobaczyć na Isle of Man?

Isle of Man to wyspa zlokalizowana pomiędzy Wielką Brytanią a Irlandią, na Morzu Irlandzkim. Jej populacja to niewiele ponad 80 tysięcy osób, a jej powierzchnia nie sięga nawet 600 kilometrów kwadratowych. Jest więc miejscem idealnym na spędzenie urlopu w ciszy i spokoju.

Wyspa jest na tyle niewielka, że łatwo jest zwiedzić jej większą część. Warto to zrobić, bo natura w tym miejscu jest przepiękna - wiele pagórków i mnóstwo zieleni sprawia, że odpoczniesz, tylko na nie patrząc. Wybrzeże jest wyjątkowo ciekawe. Są tu wspaniałe klify i piękne, piaszczyste plaże. Najładniejsze znajdziesz w okolicy Ramsey, gdzie wybudowane jest także najdłuższe molo na wyspie.

Aktywnością godną polecenia jest wycieczka wokół całej wyspy, możesz wybrać się samochodem, zatrzymując się w miejscach szczególnie godnych uwagi, na których liczbę nie będziesz mógł narzekać. Alternatywą jest podróż pociągiem, kolej jest tutaj wykorzystywana sezonowo, głównie w celach turystycznych.

Zdecydowana większość ludności zamieszkuje stolicę wyspy - Douglas, dlatego to właśnie tam zobaczysz najładniejsze budynki, zwiedzisz muzea i galerie. A zdecydowanie warto wybrać się tu na spacer, architektura jest piękna, widoczne są w niej silne wpływy brytyjskie. To czyste, niewielkie miasteczko pozwoli Ci także poczuć celtycki klimat.

Gdzie dobrze zjeść, będąc w okolicy? Jedną z najchętniej odwiedzanych i najlepiej ocenianych restauracji jest 14 North przy 14 North Quay w Douglas. Inne popularne miejsce to Little Fish Cafe, znajdujące się kilka kroków dalej, przy tej samej ulicy, jego adres to 30/31A North Quay. Zajrzyj także do Filbeys Bistro przy East Quay, gdzie, szczególnie wieczorem, panuje bardzo przyjemny, intymny klimat.

Oprócz Douglas, także okolice miasteczka Patrick są warte odwiedzenia. Miejsce to położone jest w zachodniej części wyspy, a słynie szczególnie z niesamowitych pól pełnych pięknych wrzosów. Dlatego, zwłaszcza jeśli na Isle of Man będziesz podczas jesieni, koniecznie weź pod uwagę ten cel!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Katowic na Wyspę Man w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic na Wyspę Man, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic na Wyspę Man mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Katowic na Wyspę Man?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Katowic na Wyspę Man obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Katowicach