Menu

Katowice Katar - Tanie loty

Katar

Loty do Kataru

Dlaczego warto polecieć do Kataru?

Położony nad Zatoką Perską Katar to kraj, który znajduje się w czołówce finansowych potęg - tuż obok Lichtensteinu, Monako czy Singapuru. Katarczycy, którzy dawniej bogacili się na poławianiu pereł, dziś korzystają z największych na świecie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Nie tylko zapłacisz tu za benzynę mniej niż za wodę, ale znajdziesz największe zagęszczenie milionerów na metr kwadratowy!

Potomkowie Beduinów zamiast wielbłądów używają współcześnie prywatnych odrzutowców i najbardziej luksusowych limuzyn. Przepych widać tu w oszałamiających dzielnicach biznesowych z przeszklonymi drapaczami chmur (np. West Bay w Doha), a także inwestycjach w sztuczne wyspy, np. The Pearl Qatar z dzielnicą „wenecką” Qanat Quartier. Podziwiać tu można też projekty najlepszych architektów świata, np. budynki Muzeum Narodowego Kataru - tzw. Róży Pustyni, a także stadionu Al Wakra. 
Kraj ten jest 27 razy mniejszy od Polski, dlatego można poznać go całkiem dobrze podczas jednej dłuższej podróży. Dzięki specyficznym warunkom klimatycznym Półwyspu Arabskiego stanowi idealny kierunek całoroczny - zawsze panuje tu słoneczna i ciepła pogoda. Bardzo niski poziom przestępczości sprawia, że jest to także dobry wybór dla osób podróżujących z rodziną lub w pojedynkę. 

Jakie atrakcje są warte zobaczenia w Katarze?

Z pewnością Suk Waqif - najstarszy targ Kataru, gdzie dawniej rybacy sprzedawali ryby, a dziś kupić można m.in. diamenty i złoto, ale też orientalne przyprawy, bliskowschodnie tekstylia i sokoły - ptaki uwielbiane przez Katarczyków. Ciekawym miejscem jest Wioska Kulturalna (Katara Cultural Village),  z udostępnianym za darmo Muzeum Sztuki Islamu czy meczetem Katara Masjid. 

Warto wybrać się też na pustynię, gdzie na turystów czekają m.in. noclegi w beduińskich namiotach i pokazy sokolnictwa. Z Doha Corniche, czyli promenady w stolicy, podziwiać można nie tylko widoki na morze, strzeliste biurowce, ale też największe jachty świata. Wieczorem uwagę przykuwa za to Fanar - meczet z podświetlonym minaretem o charakterystycznym, spiralnym kształcie.

Z których polskich miast można polecieć do Kataru?

Bezpośrednie loty z Polski do Kataru odbywają się na trasie Warszawa - Doha, czyli Ad-Dauha.  Samolot pokonuje dystans 5,5 tys. kilometrów dzielących stołeczne lotnisko Chopina (WAW) i nowoczesny port lotniczy Hamad (DOH) w zaledwie 5,5 godziny. Dla podróżujących z Polski dostępne są też niebezpośrednie loty do Kataru z przesiadką. Taką opcję oferują lotniska Katowice-Pyrzowice (KTW) oraz Kraków-Balice (KRK). Z tych portów lotniczych można polecieć tanimi liniami lotniczymi do np. portu lotniczego Zayed (AUH) w Abu Zabi. Stamtąd startują już bezpośrednie samoloty do Kataru z floty tradycyjnego przewoźnika.

Podróż w tym przypadku jest dłuższa i trwa zazwyczaj 8-11 godzin w jedną stronę w przypadku katowickiego lotniska i 9-15 godzin, gdy startuje się z Krakowa. Co z pozostałymi polskimi lotniskami? Niebezpośredni lot do Kataru z dwoma przesiadkami można odbyć też z innych, dużych portów lotniczych, np. Gdańska, Wrocławia czy Poznania. Chociaż taki lot łączony jest korzystny cenowo, trwa średnio aż 13-19 godzin w jedną stronę, Dodatkowo obarczony jest ryzykiem, gdy któreś z połączeń będzie mieć opóźnienie.
Które linie lotnicze latają z Polski do Kataru?

Najbardziej komfortowy lot z Polski do Kataru oraz z Kataru do Polski oferuje tradycyjna linia lotnicza Qatar Airways. Katarski przewoźnik narodowy słynie z wygodnych samolotów Airbus  A350-900 i jednej z najlepszych obsług pokładowych na świecie. Doświadczenie lotu z Qatar Airways pozostawia niezapomniane wrażenie, zwłaszcza jeśli zazwyczaj lata się tanimi liniami lotniczymi. Qatar Airways oferuje loty bezpośrednie do Kataru z Warszawy, a także loty bez przesiadek z Kataru do naszej stolicy. Trwająca niespełna 6 godzin podróż na tych trasach zazwyczaj rozpoczyna się lub kończy się w godzinach nocnych.

Niebezpośrednie loty do Kataru z Warszawy obsługiwane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT czy Austrian Airlines, a także - już na trasie do Kataru - przez Qatar Airways. Europejscy przewoźnicy zapewniają lot na terenie Starego Kontynentu, np. z Warszawy do Pragi lub Wiednia. Tam podróżni przesiadają się na pokład samolotów Qatar Airways lecących już bezpośrednio do Doha w Katarze. 

Loty z przesiadką do Kataru oferują też linie lotnicze Fly Dubai oraz Turkish Airlines. Pierwszy etap podróży to lot do Dubaju lub Stambułu, a stamtąd do Kataru z tym samym przewoźnikiem jednak już po zmianie samolotu. Jakie linie lotnicze obsługują loty z przesiadką do Kataru z Krakowa i Katowic? Pierwszy etap podróży lotniczej do Kataru odbywa się na pokładzie samolotów WizzAir, PLL LOT, Austrian Airways. Drugą część lotu do Kataru obsługują natomiast samoloty z floty Etihad Airways, Pegasus lub Qatar Airways.

Ile kosztuje bilet lotniczy do Kataru?

Ceny lotów z Polski do Kataru i z Kataru do Polski, zakupione z wyprzedzeniem, wahają się między 1400 a 2800 złotych w obie strony. Na takie oferty można liczyć, decydując się na bezpośredni lot do Kataru z Qatar Airways - oczywiście w klasie ekonomicznej. Kupując bilet na lot do Kataru lub z Kataru do Warszawy w ostatnim momencie, trzeba spodziewać się zdecydowanie wyższych kosztów. Cena lotu z Kataru i do Kataru wynosi wtedy zazwyczaj 3500-4200 złotych w obie strony.

W przypadku lotów z przesiadką, np. tanimi liniami lotniczymi WizzAir oraz Etihad Airways, można trafić na naprawdę okazyjne ceny. Bilet lotniczy w obie strony na trasie z Polski do Kataru i z Kataru do Polski - z przesiadką np. w Pradze czy Wiedniu - kosztuje od 1500 złotych za osobę w obie strony. Lecąc do Kataru z Polski z Fly Dubai lub Turkish Airlines koszty biletu lotniczego z przesiadką zaczynają się zazwyczaj od ok. 2500 złotych za osobę w obie strony.

Kiedy loty do Kataru są najtańsze?

Ceny lotów z Polski do Kataru i podróży lotniczych z Kataru do Polski przez cały rok utrzymują się na mniej więcej stałym poziomie. Kraj ten - ze względu na stabilne warunki pogodowe - jest idealnym kierunkiem całorocznym. Niemal przez dwanaście miesięcy można tam liczyć na słoneczną i ciepłą pogodę. Nie ma mowy o charakterystycznych porach roku z sezonowym pogorszeniem aury czy okresem deszczowym. Efektem jest stale wysokie zainteresowanie podróżnych lotami do Kataru i mniej więcej jednakowe ceny biletów lotniczych przez cały rok.

Osoby planujące podróż z dużym wyprzedzeniem mogą kupić jednak bilety na lot do Kataru nieco taniej, ale tylko o kilka procent. Przewoźnicy oferują odrobinę tańsze loty do Kataru i z Kataru w okresie przesilenia zimowo-wiosennego. W efekcie można znaleźć najtańsze loty do Kataru na loty na  przełomie lutego i marca. Wynika to z faktu, że wtedy zainteresowanie podróżami jest najmniejsze, ponieważ nie są to typowo urlopowe miesiące. W tym czasie za loty z Polski do Kataru i z Kataru do Polski zapłacić można od 1400-1500 złotych za osobę w obie strony. Kiedy bilety lotnicze do i z Kataru są najdroższe? Podobnie jak w przypadku innych kierunków: pod koniec roku, czyli w listopadzie i grudniu oraz w sezonie urlopowym, a więc od lipca do sierpnia.

Jak znaleźć tanie loty do Kataru?

Najlepszym sposobem na znalezienie najtańszego lotu do Kataru i z Kataru jest skorzystanie z platformy do planowania podróży eSky.pl. W swojej bazie ma ona aktualne informacje o lotach aż 950 przewoźników z całego świata. Pokazuje wszystkie najnowsze zniżki, promocje i okazyjne ceny na loty. Funkcją, która zdecydowanie ułatwia znalezienie taniego lotu np. z Polski do Kataru i z Kataru do Polski, jest także wyszukiwanie połączeń lotniczych z pobliskich lotnisk. W podobny sposób eSky.pl - oprócz dat wskazanych przez użytkownika - proponuje tanie loty w inne, pobliskie dni. Dzięki łączeniu ofert różnych linii lotniczych wyszukiwarka przedstawia w wynikach nie tylko loty bezpośrednie do Kataru i z Kataru. Masz dostęp też do listy lotów z przesiadką, które zazwyczaj są tańsze niż podróż bez przesiadki.

Korzystanie z wyszukiwarki na stronie internetowej lub w aplikacji eSky jest bardzo intuicyjne i proste. Wystarczy w oknie wyszukiwania wpisać datę podróży, nazwy lotnisk lub miast, z i do których planuje się lecieć,  a także wskazać liczbę osób. Po kliknięciu w ikonę różowej lupy w zaledwie kilka sekund uzyskuje się dostęp do listy wszystkich możliwych połączeń lotniczych. Automatycznie jest ona układana w kolejności od najlepszego lotu - z dobrym stosunkiem długości lotu, liczby przesiadek i ceny. Można ją także filtrować, segregując loty w kolejności od najtańszych czy najkrótszych lotów do Kataru.  Jeśli polujesz na tani lot do Kataru, możesz też włączyć alert cenowy - otrzymasz wtedy powiadomienie e-mailowe, gdy trafi się naprawdę dobra okazja cenowa na tej trasie. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Katowic do Kataru w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Kataru, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Kataru mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Katowic do Kataru?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Katowic do Kataru obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Katowicach

Popularne linie latające na trasie Katowice - Katar